Središnji naslon za ruku

prethodna tema - sledeća tema

stalker

Ne znam ima li kod vas kupiti ovih naslona u trgovimama auto dijelova jer tamo bi sigrno trebali biti jeftiniji nego u servisu.
Proizvođač ovih naslona je iz Mađarske pa ako imaš načina da ga i od tamo nabaviš i uštediš koji euro.  :aplause:
Mislim da ti ugradnja takvog naslona ne bi trebala utjecati na garanciju osim ako ne tražiš garanciju za sami naslon.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Svarog

Kažem, ako sam dobro shvatio momka u servisu, samim tim što se u auto ugrađuje deo koji se inače isporučuje kao originalna oprema, i kupljen je u ovlašćenom servisu/prodavnici, on ulazi u već postojeću garanciju na auto. Ali ništa mi nije rekao da li to podrazumeva i da ga oni ugrađuju, ma koliko ta ugradnja jednostavna bila. Meni, iskreno rečeno, nije padalo na pamet da upravo taj naslon tražim u drugim radnjama, izvan redovne Reno-Dacia prodajne mreže. U jednoj radnji u kojoj prodaju delove za Reno i Daciu malo su me čudno gledali kad sam ih pitao za središnji naslon. Podrazumeva se da se ovakav naslon može kupiti samo u Reno-Dacia prodavnicama. Mada, u Beogradu ima mnogo radnji tako da ne mogu baš sa sigurnošću ovo da tvrdim jer ih nisam sve obišao. Cena od 70 evra izgleda korektno jer si ti naveo da si tvoj naslon platio nešto manje od 100 evra.

mladen895

#17
Najbolji naslon po meni je kao onaj iz starih Mercedesa.Pricvrscen je za bok vozacevog sedista i kad se pomera sediste pomera se i on,ako se ne koristi jednostavno se stavi u vertikalan polozaj.Kod ovih je sve problem pocevsi od rucne preko pojaseva do podesavanja naslona sedista.Naslon sam nasao u Bubanj potoku za 600 rsd. Inace se radi o poznatoj kineskoj firmi  :Smiley: . Necu ga fiksirati zbog svih problema koje stvara,u slucaju potrebe lako se podigne ili pomeri napred-nazad a kad dosadi pravo u kantu.


Kad se mora,sve  je tesko.

Svarog

Taj naslon u starim mečkama je stvarno bio zakon. Sećam se tečine 123. 200D. Kad sedneš s onom zvezdom daleko ispred ceo svet je tvoj. No dobro, nekad bilo sad se pripoveda. Ja sam danas preuzeo naslon koji se prodaje kao originalna dodatna oprema za Logana i Sandero. Cena mu s ovim skakanjem evra dođe na 65€, a u kutiji se dobije baš sve, do najsitnijeg šrafa i detaljnog uputstva. Naslon je veoma dobar, deluje kao da je za klasu kvalitetnije napravljen od ukupnog enterijera Logana. Originalni nosač koji se dobije ima otvor za prekidače zadnjih prozora. Moj Preference nema zadnje elektropodizače tako da će mi biti delimočno zaklonjeno ležište za čašu ili pepeljaru, ali nema veze. Sve u svemu zadovoljan sam. To je praktično isti naslon kao Stalkerov, samo je nosač odgovarajući. Montaža, sudeći po uputstvu, nije baš tako jednostavna, ali je dobro što to nije samo šrafljenje 4 šrafa u plastiku, već se ispod plastične oplate oko ručne kočnice montira i metalni nosač.  :respect:

stalker

Ajde baš da vidim kako izgleda taj original. Hoćeš li to montirati sam ili to rade u servisu? Nadam se da ćeš to sve poslikati.  :lux: 
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Svarog

Naslon ću da montiram sam. U originalnom pakovanju se dobije sasvim jasno uputstvo i nema potrebe plaćati servisera da to uradi, što su rekli i oni sami u servisu (gde se prodaju i delovi) iako to nije samo ušrafiti par šrafova. Za sada ne montiram zbog nedostatka vremena, a pre zbog loših vremenskih uslova, jer moram da radim napolju. Valjda neću da zaboravim da slikam. Aj' postaviću slike ovih dana, pre no što ga montiram, a posle i kad ga mintiram.

scepo

#21
Isti taj naslon sam ja stavio , kod nas u CG je 60 eura , ali su mi lopovi rekli da moraju oni da ga ugrade , i fakturisali mi da su ga ugradjivali sat ipo i za to uzeli 30 eura , stoka  :palica:

Svarog

Prošlog vikenda je naslon napokon montiran. Nije baš jednostavno montirati ga jer se ispod plastične konzole iza ručne postavlja metalni nosač. Ali naslon je fenomenalan, vidi se da je pravljen po meri. Naravno, ako smeta može da se podigne. Kaseta u njemu je sjajna, velika i tapacirana iznutra. Naslon daje baš dobar osećaj udobnosti. Stoji čvrsto i tek kad se pritisne malo jače skroz napred malo se ugiba. Izvinjavam se što nemam slike, valjda ću da ih postavim. Kao što sam rekao, naslon je koštao malo manje od 70 evra, a montaža džabe, naravno (hvala drugaru što mi je to namestio :aplause:).

msecanmo

Ja sam kupio kompletan naslon za Škodu Fabiju koji je na akciji bio oko 45 Eura ali sam zatim naručio taj komad plastike za Logana i masno ga platio ali sam ipak uštedio oko 20 Eurića  :lux:
[/quote]

Daj malo mi to pojasni ,znači odgovara naslon od škode samo treba taj adapter za Sandero. Jer u servisu mi traže 100 eura za naslon a nemaju niti jedan pa da se može vidjet kako izgleda. A ova tvoja opcija je super ako mi može ostat koji euro :friends: A za montažu ne brinem imam tebe :woo-hoo: :ziveli:

scepo

stalker što nijesi uzeo naslon sa sivom kožom umjesto sa crnom , ljepše bi ti se uklopilo sobzirom da su ti sivi sicevi   :dobro:

stalker

2 scepo - na žalost tada nije bilo kupiti sivog a meni se nije dalo čekati da ga dobiju. Znam da bi bolje legao ali ...

2 msecanmo - Ovog kojeg ja imam radi mađarska firma Rati  http://www.sterfamily.com/sterfamily_armster.php?inc=formai univerzalni je za modele auta ali je drugačiji adapter na koji se montira.
Imaju zastupnika za Hrvatsku u Varaždinu a koliko mogu vidjeti s njihove web stranice traže zastupnike za Srbiju, BiH i Crnu Goru.

Ovi kod nas su imali na akcijskoj cijeni (-50%) kompletan naslon za pojedine modele pa sam ja zato naručio od Škode Fabije a potom sam naručio i adapter  koji je prilagođen za Loganov ( i Sanderov) tunel oko ručne kočnice. Taj komad plastike ima malo bezobrazno visoku cijenu ali opet me došlo jeftinije nego da sam naručio Loganov popunoj cijeni.

Naslon je po svemu isti kao i onaj kojii se dobije u ovlaštom Dacia servisu međutim koliko vidim nema neki metalni dio koji se koristi kod montaže pa bi volio da netko tko je stavljao originalnoga to poslika da vidimo razliku.

Kod mene je taj plastični adapter sa 6 vijaka utvrđen za plastiku iznad ručen kočnice i samo ga to drži. Prilično je čvrsto i može se nasloniti ruka na njega svom težinom (proizvođač tvrdi da može izdržati pritisak od 40 kg) međutim kod mene se pomalo ljulja lijevo-desno što i nije neki problem jer nema kuda između sjedišta. Vjerojatno je svrha tog metalnog dijela koji se dobije s originalnim da dodatno učvrsti cijeli sklop.

Daj Svarog stavi kakve slike! :worthless:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Svarog

Evo slikica. Mislim da se sve vidi jasno.













Pošto nisam imao pri sebi fotoaparat kad smo montirali dajem ove crteže metalnog nosača koji se ugrađuje (i kako se ugrađuje) ispod plastike kod ručne kočnice. Taj metalni nosač ide skroz pozadi. Crteži su iz originalnog uputstva.






Vihor

reci, el nesmeta tasterima za otvaranje zadnjih stakala?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Svarog

#28
Čini mi se da sam u nekom prethodnom postu napisao, ali ne smeta da ponovim. Dakle, originalni nosač ima isečak koji je ostavljen za prekidače zadnjih stakala. Zaboravio sam to da slikam, a ne vidi se na poslednjoj fotki. E sad, ja nemam elektropodizače pozadi već mi je tu ono okruglo udubljenje za čašu/pepeljaru. Sad tu naravno ne može da se smesti čaša već samo neka sitnica, ali nema veze.

Jasno je da je ovo isti naslon kao Stalkerov, ali je nosač drukčiji. Gornji tapacirani deo za oslanjanje ruke isto može da se pomera napred, tj naslon može da se "produži", a tu je i točkić pomoću kojeg se fino podešava visina naslona kad je spušten, tj. kad je u normalnom položaju. Problema s ukopčavanjem pojasa nema mnogo, jedno što sad kopča mora da se drži palcem i kažiprstom, a kad se iskopčava onda se ravno zavuče ceo dlan i pritisne. Nema zaglavljivanja između naslona i sedišta.

scepo

Svarog isti ovakav naslon imam ja u stepway  :to: