Moja srebrna DACIA

prethodna tema - sledeća tema

Boban

Nedavno sam se predstavio kod vas na forumu ali da bi slika bila kompletna hajde da predstavim i mog logana.Kao što sam i pre napisao kupljen nov 2008godine i kod mene je sve ove godine.Zaista se pokazao jako pouzdano osim jednog nosača auspuha koji je zavaren lako i zadnje kočnice koja nekad baš ne koči kako treba na tehničkom nema primedbi.I da isparivač gasa koji je malo puštao ali to nije fabrički stvarno nije pravio problema :)...Sad na satu je 89000km i biće nadam se još puno kilometara. :hihi1:

Veterinar

Lep auto.  Žuta rotacija zbog čega?

Zoran

Uredan, za svaku pohvalu.
Sam svoj gazda - vazda.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

dekiv68

Šta ti je to na zadnjem desnom i levom krilu?

cika mili


Boban

Crvena rotacija...zez!Izigravam policajca po NSu a nalepnice su jer me neki lik malo zakačio po zadnjem desnom pa da ne bude različito zalepio na obe strane.Dete šta ćete :whistling:

Highlander

Da li si "odustao" od crvenih ratkapa i retrovizora sa slike avatara ili si se zezao i sa fotošopom ?
Ja imam žuto rotaciono koje se na magnet "prilijepi" za krov, radi ponekad, izuzetno guste magle na putu Kotor - Njeguši. Inače mi stoji u gepeku pored rezervnog točka. Nedavno mi je, kroz kesu, "napipao" hrvatski carinik i tek tada mi je palo na pamet da je to zabranjeno. Srećom, već smo obojica bili smoreni premetačinom, pa sam se izvukao.
Btw. svaka ti čast na održavanju auta, djeluje da je u sjajnom stanju.  :aplause:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Boban

Stoje u garaži te radkapne zasad stvarne su nije fotošop kao i retrovizori koji su bili oblepljeni folijom ali su se malo okrzali pa sam odlepio.Imam nameru da čim bude lepše vreme da ih ponovo oblepim ali sad komplet jer sam,,picajzla,,A držim ga urednim zaista jer uživam u čistim kolima :woo-hoo:

Boban

Ajde malo da dodam ovde šta se dešava u zadnje vreme...Dačija služi extra.Danas došao sa Zlatibora a pre toga 2 puta do banja u Mađarskoj.Nedavno urađen mali servis(ulje Elf i filteri).Slike uskoro... :wink:

Boban

Danas zamenjen akumulator posle nepunih 6 godina i kupljen novi i prilikom zamene dečko kaže da proverimo punjenje i pražnjenje i preko ampermetra vidi da je pražnjene 0,13 mA a treba da bude oko 0,02 a punjenje je oko 14mA što kaže da je ok.Šta može biti razlog pražnjenja gasna instalacija ili radio mada sam ga raskačio i on ne bi trebao biti problem?

Loganovac

Nešto si ti očigledno permutovao sa tim miliamperima pa teško da iko može nešto smisleno da odgovori.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boban

nisam...tako mi čovek reče :ces:

szs

#13
@Boban
Ako izbaciš to m ispred A dobićeš ODOKATIVNO pravilne rezultate merenja.
Struja pražnjenja ne bi smela da prelazi 10mA do 20mA tj 0.01A do 0.02A
Ti izgleda imš nešto što ti vuče 130mA tj 0.13A
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Loganovac

A punjenje je onda 14A? I to je OK?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.