Dacia modeli u najavi

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Ja sam prvenstveno mislio na kameru za rikverc koja je za jednog kupca duplo skuplja nego za drugog. Povjerenje kupaca se teško stiče a lako i trajno (inat) gubi. Ko god ide na foru da nekog prevari samo sebe je prevario.
Loganovac, ti pišeš o totalno drugoj situaciji i to si sve u pravu. Cijena kave je opravdano veća na jednom mjestu u odnosu na drugo mjesto ali cijena kamere treba biti skoro identična na oba mjesta.
Sam svoj gazda - vazda.

Highlander

Upravo to. Pod uslovom da su to dvije identične kamere. I pitanje poreske politike : pojma nemamo kolika je stopa PDV na kamere kod njih, da li se još i dodatno oporezuje kao luksuz, ...
Kod nas je ugradnja kuke za vuču 300 € sa "rukama". Možda kod njih ide samo sa 13-pinskim utikačem i još ko zna čime zbog ispunjavanja kojekakvih standarda, pa sve na kraju košta 500 €. Navodim kao primjer, pojma nemam o cijenama na Zapadu ...
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

nik

Citat: Zoran poslato 26.02.2017. - 15:56
Ja sam prvenstveno mislio na kameru za rikverc koja je za jednog kupca duplo skuplja nego za drugog. Povjerenje kupaca se teško stiče a lako i trajno (inat) gubi. Ko god ide na foru da nekog prevari samo sebe je prevario.

Nema tu varanja. Samo malo ekstra zarade koju oni mogu da plate, a da i dalje budu presrećni, jer za isto to doplata kod drugih proizvodjača iznosi dva puta više. Cena je baš tamo gde treba da bude, a da brend ostane najpovoljniji sa ponudom u odnosu na ostale.

Po pitanju inata, to možda kod nas, tamo toga nema. Koliko prosečnih Nemaca gleda sajtove sa ponudom u Srbiji, BiH,... ? Zabole ih baš, sve dok je, za njihove uslove, ekstra povoljno.

Zoran

Nijemci još kako gledajucijene kod nas. Ovde se šišaju, prave zube, servisiraju aute... :wink:
Sam svoj gazda - vazda.

dekiv68

Zoki, Tebi žao Nemaca :conf: Il ja to nisam dobro shvatio :fiju:

Zoran

Nisi dobro shvatio. Poruka je da niko nije naivan ...
Sam svoj gazda - vazda.

Highlander

Citat: Zoran poslato 27.02.2017. - 16:46
... Poruka je da niko nije naivan ...

Zavisi od slučaja do slučaja - npr. meni lično je mnooogo simpatičnija Klaudija Šifer od Angele Merkel !  :laugh: :laugh: :laugh:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Aleks

Ne popravljaju zube kod nas Nemci vec gastarbajteri, a gastarbajteri ne kupuju Daciju vec Nemci. Gastarbajterima je ispod casti da voze Daciu. Tako da...  Slozio bih se sa Nikom.

zzechner_sk

Citat: Highlander poslato 27.02.2017. - 17:25
Zavisi od slučaja do slučaja - npr. meni lično je mnooogo simpatičnija Klaudija Šifer od Angele Merkel !  :laugh: :laugh: :laugh:

:respect:   :Smiley:
2023. moj vjerni Logan MCV otisao u dobre ruke, a zamijenio ga je Suzuki S-Cross Premium

szs

Citat: Aleks poslato 27.02.2017. - 18:51
Ne popravljaju zube kod nas Nemci vec gastarbajteri, a gastarbajteri ne kupuju Daciju vec Nemci.
Milion posto tačno. Trenutno sam u Belgiji i gledam novi model Dačije na ulici vozi neka bakica Belgijanka. Inače ovde su Belgijanci zamrla nacija. Nema ih nigde. 80% su Arapi sa Bliskog Istoka, Rumuni, Marokanci, Srbi i svi voze "klasu iznad" svojih mogućnosti. Jednostavno..gladne oči. Gastarbajterski fazon, il mečka il se ne vraćaj u rodno selo.
Ovde su cene kada se sabere..oduzme šta se dobija od opreme skoro identične sa SRB
Prvo mi se učinilo da je skuplje ali kad vidiš da u Ambiance ide i BC, bočni airbag, zatamnjena stakla...
My version:
10.700,00 € Ambiance dCi 75
My preference :
Motorisatie: Diesel
body Tourmaline Brown CNG 370,00 €
Suma sumarum
11.070,00 €
Kod nas bi verovatno bio isto toliko ako ne i koji juro više ako se nadje ovakav sličan paket
Kako je kod germana nisam upućen ali moguće da je razlika u porezu na dodatnu opremu (čitaj luksuz)  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Lazar@


Keka

9,2 trosi kao tenak  :bonk:

I nije im neka reklama.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Ovih dana sam negde pročitao da je Reno u Mioveniju proizveo milioniti primerak 0,9 tce motora.
Znači da je prošlo 5-6 godina,proizvedeno milion komada,ovaj motorčić prestaje da bude avantura,verovatno će se pridružiti slavnoj družini odličnih Renoovih benzinaca.
Još samo kad bi ovde mogao da se kupi u običnom Sanderu.Eh,možda jednom.

Lazar@


dekiv68

Zbog ovoga ali i zbog još nekih stvari sam kupio običnog Sandera, a ne Stepway-a, to su:
-nije se proizvodio 0.9TCe + LPG
- zbog veće visine i lošije aerodinamike ima veću potrošnju od običnog Sandera
- veća buka pri većim brzinama
-veća početna cena