Dacia modeli u najavi

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Citat: LeNgenda poslato 22.02.2017. - 20:42
Bice ovo malo duzi post.
Mogao je biti i duži,ne bi smetalo,odličan je!


Ayrton

Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

szs

@LeNgenda
Sažetiji a bolji i totalno nepristrasan review nekog automobila (s' obzirom na tvoje vreme provedeno u njemu) nisam video.
Dva puta sam ga pažljivo i sa uživanjem pročitao.
Ovo bi treba neko od modova da turi na početak rubrike za primer.
Hvala  :hall:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Veterinar

Svaka čast za post!  :aplause:

Što se MCV-a tiče, pretpostavljam da će takav model da košta 12-13000 evra (možda neopravdano pretpostavljam). Ako bude cena do 11000 i ako bude uparen sa nekim normalnim motorom... ko zna.  :to:

sinovac

#19
@Lengenda

Svaka čast na detaljnom opisu.

Što se tiče Easy R sprave, identično se ponaša i Opelov Easytronic, koji sam vozio - sirotinjski automatik, traži osećaj i angažovanje vozača (abgas poželjan prilikom šaltanja naviše, predviđanje saobr. situacije i po potrebi ručno prebacivanje u brzinu manje - za preticanje, isl), ali za nezahtevne vozače (da ne kažem neuke) može biti odlično i nadasve jeftino rešenje zagonetke tri pedale - dve noge...

Veoma sam zainteresovan da probam kako 0.9 u ovoj konfiguraciji menjača funkcioniše, pa molim za informaciju gde se može zakazati test vožnja. Hvala, pozdrav.

djomla1977

Citat: Veterinar poslato 23.02.2017. - 09:40
Svaka čast za post!  :aplause:

Što se MCV-a tiče, pretpostavljam da će takav model da košta 12-13000 evra (možda neopravdano pretpostavljam). Ako bude cena do 11000 i ako bude uparen sa nekim normalnim motorom... ko zna.  :to:

Dacia LOGAN MCV
Specijalna serija Freedom

BENZIN 0.9 Tce 90  11.190 eur
DIZEL 1.5 dCi 90    13.490 eur

Mislim da je pristojna cena za benzinski motor i nivo opreme. Verovatno ce biti izlozen na sajmu, a mozda bude i kod nekog dilera pre sajma. U svakom slucaju treba videti.

Goky

Pokušavao sam bezuspešno na netu da nađem slike Stepway u novom paketu Freedom. Da li je neko uspeo, baš me zanima kako izgledaju ti novi narandžasti detalji u kabini i presvlake.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

djomla1977

Citat: Goky poslato 25.02.2017. - 13:58
Pokušavao sam bezuspešno na netu da nađem slike Stepway u novom paketu Freedom. Da li je neko uspeo, baš me zanima kako izgledaju ti novi narandžasti detalji u kabini i presvlake.

postoji na dacia.at konfigurator za stpeway pa moze malo da se vidi na slicicama narandzasti step na sedistima i narandzasti okvir otvora za ventilaciju

Goky

Hvala, ja gledao na dacia.de. Gledajući ponudu mogu da primetim da su cene vozila a i opcija veće nego kod nas. Sandero Ambience 75 sCe 8.240€ a kod nas 7.990€. Rezervni točak 87,50€, a kod nas je 55v. Doplata za kameru za vožnju unazad 187,50€, a kod nas 90€. Metalik boja 456,25€. Kod Stepway-a metalik se ne doplaćuje.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Veterinar


Zoran

To nije pošteno, različitim kupcima prodavati isti proizvod po različitim cijenama.  Zamislite sada kada bi ja prodavao šahtove skuplje ovima sa sela nego onim iz grada a za guzle u pola cijene (pa to namirim od ovih seljaka)  :wave:. Dugoročno bi sigurno propao.
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Nisam mislio da je pohvalno što Nemci drže visoku cenu, nego što se naši ne ugrađuju očito toliko žestoko.  :dobro:   :ne:

Loganovac

 :offtopic:
Hehe, Zoki, probudi se! Sve belosvetske firme imaju regionalne cenovnike i to ne bez razloga. Cilj je maksimizacija profita i tu nema mesta priči o poštenju. Uostalom, ništa nije čudno da se isti proizvod prodaje po različitim cenama i kod nas. Koliko košta litar benzina u nekom zabitom Banatskom selu, a koliko na autoputu? Koliko košta kafa u kafiću u recimo Sefkerinu a koliko u Knez Mihajlovoj ili Skadarliji? Da ne pominjem varijantu da se cena jednog istog, običnog mesnog nareska razlikuje čak 60% u dve prodavnice udaljene svega 100 metara jedna od druge kod mene u Požarevcu!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nik

#28
Ako me sećanje dobro služi, kada je Dačija počela prodaju u Nemačkoj, bilo je skuplje kod nas, odnosno, za iste pare tamo se dobijalo više opreme zbog obaveza koje diktira tržište (ABS i sl., razglabali smo o tome na forumu). Kad se steklo ime, i cene idu gore. Potpuno normalna pojava, mada mislim da su sada došle na normalu, zbog većih troškova prodaje tamo (reklama, veće plate zaposlenih itd).

Highlander

Čini mi se da ste zaboravili na varijantu da proizvod sa identičnim imenom ima potpuno različite karakteristike za Zapad u odnosu na nas "sa jeftinijim ulaznicama" ...  :palica:
Ako su dokazano različite čokolade i mnogi drugi prehrambeni proizvodi, razni kozmetički i hemijski proizvodi za "njihovo" i "naše" tržište, zašto bi bilo drugačije i za automobile ? Da ne spominjem da je sastav lakova za auta bio drugačiji za tržište npr. Italije od onih za Švedsku. Malo skuplje gume, par kozmetičkih fazona, i ... + 1.000 € za čas.
Prošle godine sam vidio Renault Sandero Stepway sa ruskim tablicama. Ja znam da je to isto auto, ali, nekako, mnogo "opasnije" izgleda ... Palo mi je na pamet, kolika li je razlika u cijeni kod nas i kod Rusa ? ...  :ces:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!