Ukraden radio - mogucnost opravke isecenih kablova?

prethodna tema - sledeća tema

Uros Cuore Sportivo

Pre nekih nedelju dana su mi na Loganu maznuli odlican Kenwood-ov radio Mp3 koji sam pazario pre 3 godine.
Citavu operaciju ugradnje sam opisao na:
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=4431.30

E sad, posto mangupi isekose kablove, zanima me da li je moguce prevezati/produziti kablove kako bih vratio fabricku muziku? I da li zna neko procenu koliko to kosta i gde je to moguce obaviti u BG-u.
Inace..cale otisao da prijavi kradju u lokalnu Batajnicku stanicu i posle par dana ga zvali da mu daju neki aparat koji su zatekli kod nekog lopova pre izvesnog vremena. Cale se neckao a oni mu rekose:"Ma uzmi dok ima..."  :Smiley:

ivan-bgd

,,Kanibal,, blok 45-piramida.Sad ti treba samo muški deo konektora da nastaviš na to isečeno.

Loganovac

Ako je odsečeno tamo gde si stavio "X" kablovi ostaju prekratki za takvu akciju, teško će konektor moći da se nabode na izvučen radio, dakle moraće da se nastave ili zamene - posao za električara. Postoje najmanje dva načina, izolovanim kablovskim spojnicama na gnječenje (za ovo se koriste specijalna klešta) ili lemljenjem i navlačenjem termo bužira preko svakog provodnika. Tek na ovako nastavljene kablove postaviti euro konektor.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

koji god da si pazario, danas posle 3 godine nije mogao da vrijedi vise od 50e  :-)1
sta se radi, pa majku rodjenu bi prodali da mogu  :bonk:

Od sad skidaj plocicu kad se parkiras u nesigurnom kraju  :njanja:

ali srecom nije prevelika steta, najlakse bi ti bilo da uzmes ove KKS spojnice sto je Loganovac okacio i kupis nov/nadjes na otpadu euro konektor...
Bilo ko, ko zna sa strujom moze to da ti zavrsi...da se prespoji/produzi par zica za napajanje i za zvucnike  :dobro:


kako su usli u auto btw? Je li bio otkljucan ili?

VaskezNS

Citat: Uros Cuore Sportivo poslato 06.02.2017. - 12:30
Cale se neckao a oni mu rekose:"Ma uzmi dok ima..."  :Smiley:

Nije to zato što su oni dobrice nego zato što tako sebi veštački povećavaju broj "rešenih slučajeva"  :)

Tako rade i sa biciklima (ali onima koji stoje duže vreme i niko ih po opisu ne potražuje i ne preuzima).

Al opet, možda se isplati i jednima i drugima... :ces:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Uros Cuore Sportivo

Pretpostavio sam da kablovi moraju da se produze, svakako cu nabaviti taj euro konektor.
Inace, Daciju su nam, pre ovoga, vec obili dva puta i svaki put je steta bila samo cilindar brave. Kazem samo, jer nista nisu uzimali, cak ni fabricki radio. Kao da su samo vezbali. Posle drugog puta sam ugradio Zeder. Al' sam se opustio pa nisam skidao plocicu i eto mi skole sad...Sad opet mora i cilindar da se sredi.