Dacia Lodgy Stepway 1.5 dci 110ks

prethodna tema - sledeća tema

acalisse

Desi se, šta da se radi.  :ces:

Bitno je da se shvati rezultat. Hvala na ispravci.  :dobro:

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Ayrton

 :offtopic:
Danas u firmi videh Dokker Stepway.
Izgleda sjajno kao i ovaj Lodgy!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

acalisse

Evo par slika koje sam obećao.


szs

U ovolikom gepeku bi čak i moja gospoJa uspela da spakuje stvari za odmor  :Smiley: :Smiley: :Smiley:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

LoganBoy

Prošlo je dosta vremena od zadnjeg posta. Kaži nam svoja iskustva sa Lodgy-em do sada. Koliko si visok i da li ti je auto udoban u svim redovima sedišta ? Koliko si prešao km ? Da li si imao problema sa motorom i slično ? Da li se devojke više lepe na tebe od kada si kupio Lodgy ?

Andrix

Lep primerak, zelja mi je nesto sa ovolikim gepekom...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

LoganBoy

Lodgy Stepway je 7 siter. To je filozofija koja me interesuje pre svega, a naravno i sve ostalo. Inače za lepotu automobila ne dajem ni 5 para. To je samo u glavi čoveka i vrlo je relativno. Standarde lepote diktira svaka industrija u svom domenu. Nema veze sa nama. Ima li neko Lodgy sa 7 sedišta bilo koji motor ?

Andrix

Ne pricam ni ja o lepoti nego funkcionalnosti, zato sam pola zivota i vozio Lade...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

LoganBoy

To sam rekao zato što je česta primedba bila da je Lodgy ružan. Kada sam seo u Megana 4 (mali i GrandTour) i video da ima mesta kao u fići i da su mu staklene površine nazad kao kod fiće i da mu je krov nizak (niži od fiće), shvatih da nije zlato sve što sija. Auto je čista optička varka. Izgleda veliko a zapravo je mali. Zato me interesuje Lodgy bez obzira na primedbe o lepoti.

acalisse

Pozdrav svima,

I hvala na interesovanju.

Evo nekih površnih utisaka, ne bih da ulazim mnogo u raspisivanje da Vas ne bih smorio,
a ako neko ima želju da ga bolje vidi i upozna, stojim Vam na raspolaganju.

Auto je velik, s obzirom da je dug samo 4.5m.
U svim redovima se baš komotno sedi, a što je najzanimljivije, treći red je komotniji od drugog. ima baš dovoljno mesta za noge.
Ja sam visok 180cm i to govorim iz ličnog iskustva.

Trenutno sam na 21000km, a motor nije ni štucnuo, što se nadam da će tako i da nastavi.
Nisam neki "divljak", vozim normalno, ali kad treba svašta može. Naravno kad sam sam u kolima.
Kad nas ima svih 7, onda se već oseća nedostatak snage.

Auto je bolje izolovan nego Duster I, što baš prija pri dužim putovanjima, ne bole uši. Može da se normalno razgovara pri 130km/h.

Što se tiće potrošnje ulja, nema je. Sve tečnosti su na istom nivou posle 8 meseci od servisa.
Svi sistemi na njemu besprekorno rade.

Baš pokušavam de se setim neke mane, ali stvarno nema,
Jedina mana, ako se može nazvati mana, jeste da treća osoba, pored dva dećija sedišta ima baš malo mesta.
I da ne može da stane mnogo prtljaga kad nas ima 7 + 2 psa.

I kao jedan veliki +, služi kao mini transporter.
Pre par meseci sam uspeo u njega da uguram celu ugaonu garnitutu. 2,2m x 2,8m, tj jedan deo je bio 2,2m x 0,8m x 0,9m
a drugi je bio 2m x 0,8m x 0,9m.

Ako nekoga interesuju neki specifični detalji, rado ću opisati.

kiconix

U ovoj temi se nikako ne moze preterati sa opisivanjem vozila.
Ako imas jos nesto da napises,  samo napred. 

MitarMrgulic

Pozdrav,

Kako se kreće potrošnja, s obzirom na gabarite i visinu vozila?

LoganBoy

Ako si visok 180 cm i sediš komotno onda je auto stvarno super. Da li su prednja sedišta podesiva u svim pravcima (visina, dužina i nagib) ? Ima li tu nešto da nije OK ? Da li si zadovoljan radom klima uređaja i da li imaš filter klime ? Koliko košta redovan servis ? Potrošnja ?

LoganBoy

Kažu da Lodgy nije mnogo težak. Ima oko 1200 kg pa i nije veliki potrošač. Kažu da uskoro treba da stignu novi motori iz Renoa koji valjda zadovoljavaju najnovije euro standarde. Treba i to sačekati pa videti.