Dacia Lodgy Stepway 1.5 dci 110ks

prethodna tema - sledeća tema

acalisse

@Raja
Hteo sam i ove godine da dođem, ali sam zakasnio 7 dana.

@Goran25
Ćim uhvatim malo vremena i lepog dana. Verovatno za vikend.

Hvala svima na lepim željama.

Highlander

Zelim ti mnogo srecnih kilometara u novom autu, i tebi i tvojim saputnicima.
Ne znam koja bi mu boja osim bijele bolje pristajala.  :to: :lux: :woo-hoo: :ziveli:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

kapsid

Nek je sa srećom,i puuno kilometara da uspješno pređeš! :aplause:  :ziveli:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

nik


mivedra64

Neka te dugo služi, i neka ti je sa srećom :wind:.Lep auto,ajde okači neku fotku pa da vidimo kako izgleda iznutra

zzechner_sk

Krasan izbor, još nisam uživo vidio niti jedan Lodgy Stepway...
Lijepo što si svoju radost podijelio s nama. Neka su vam sretni svi budući kilometri  :ziveli:
2023. moj vjerni Logan MCV otisao u dobre ruke, a zamijenio ga je Suzuki S-Cross Premium

Goran25

Airport City- Renault Nissan Srbija- mislim da je bio plave boje. Prelep je

bocca

Sada je to jedno lepo i poželjno vozilo. I sam pomalo maštam o njemu. Jedno pitanjce, da li si ga mogao videti u nekom salonu pre kupovine? U Vojvodini nema ni jedan. Može da se naruči ali bez gledanja a to mi je bez veze. Zato i ja sa nestrpljenjem čekam slike iz unutrašnjosti. Uživaj!!!

Milan Ilić

 :aplause: Čestitam! Piši, molim te, kako vuče tih 110 ks.

acalisse

@Bocca
Na žalost, nema ih po salonima nigde. i ja sam hteo da ga vidim i sednem u njega pre kupovine, ali to nije moguće.
Slike stižu za vikend, kad budem uhvatio dnevnog svetla.

@Milan Ilić
Meni se čini da baš lepo vuče, naročito prilikom ubrzanja, ali i takođe od 90 - 120.

Samo da napomenem da ranije nisam vozio turbo disel-a, tako da moj osećaj možda nije objektivan.
Ranije sam vozio Duster-a 1.6.
U odnosu na Duster-a, Lodgy mnogo bolje ubrzava, naroćito između 1750 i 2000 obrtaja, što je i normalno.

Posle 150km, sam prezadovoljan, naroćito u kombinaciji tempomat, 120 km/h, 6. stepenom i potrošnjom 5,5l.
Tempomat sam ubrzava od 90-120 jako lepo.

Bord comp ima više podatak nego što mi je potrebno.
S&S sistem radi odlično, nema geške i jako mi se sviđa.

Hill assist je tako dobra stvar. prva dva tri puta mu nisam verovao, ruka je bila na ručnoj, sad više ne.
Taman dovoljno vremena da se lagano bez žurbe krene. još mi se nije desilo da auto krene unazad. po mom mišljenju drži duže od 3 sec.

Trenutno ga vozim u ECO modu, ne zbog manje potrošnje, već je ravnomernijeg ubrzanja, nemam onaj iznenadni cim kad auto uđe 1750 obrtaja.
Jaćim stiskom na gas ECO mod se gasi, tako da ne ugrožava iznenadno ubrzanje ako je potrebno.

Ako Vas bilo šta interesuje, a ja sam preskoćio, slobodno pitajte.
Za stanovnike BG-a možemo da organizujemo i prezentaciju za vikend. Ušće, Ada, SC,... gde mislite da je zgodno.

bocca

Ok, hvala, znači nema ga ni u Beogradu. Koliko se onda čeka isporuka?  I još jedno, ja ko švaba tralala, da li ti se čini da na zadnjoj klupi ima barem malo više mesta u širinu nego u Dasteru ili ne? Pozdrav

acalisse

Ja sam čekao 3 meseca, mada oni se odmah ograde da može i duže da se čeka.

Retko kad sam sedeo nazad u Dusteru, ali mi se čini da ovde ima nešto malo manje mesta, ali ipak dovoljno da se kolenima ne udara u sedište ispred.
Tačno se vidi da su sedišta iz drugog reda namerno pomerena malo napred da bi se i u trećem redu dobilo dovoljno mesta.
Možda će ti zvućati čudno, ali u trećem redu ima više mesta nego u drugom.

bocca

Možda malo dosađujem ali baš si me ponovo naložio na lodžija a taman sam se bio ohladio. Prvo za zadnju klupu sam mislio na širinu tj mesto za dupeta. E onda, ova godina prolazi, svi idu sa nekim akcijama za auta proizvedena u ovoj godini. Lodži nema nikakvih povoljnosti zvanično ali da li ima prostora za neki popust, gume ili slično? Možda i bolje što sam daleko pa ne mogu biti tu ako organizujes predstavljanje auta jel bi mi to bas zakomplikovalo život. Aj zdravo.

acalisse

Zadnja klupa ima više mesta definitivno. prosta matematika.

Širina u visini laktova u 2. redu sedišta 1466cm - na 3 čoveka = 49cm po čoveku
Širina u visini laktova u 3. redu sedišta 1357cm - na 2 čoveka = 68cm po čoveku
Širina u visini ramena u 2. redu sedišta 1424cm - na 3 čoveka = 47,5cm po čoveku
Širina u visini ramena u 3. redu sedišta 1300cm - na 2 čoveka = 65cm po čoveku

Pored toga, mnogo se lakše ulazi/izlazi u 3.red, nego u 2.red.
Barem meni koji imam problema sa zakretanjem stopala.

Što se tiće povoljnosti, akcija, poklona, to sve zavisi od prodavca do prodavca.
Trenutno što znam da Dacia daje 4 zimske gume za sve modele koji se naruče.

Ja sam na "žalost" poručio vozilo u septebru, a akcija je krenula u novembru, tako da sad moram da kupujem zimske gume.

Slike od ponedeljka. Za vikend ću da slikam.

Zoran

Malko smo pomiješali cm tamo gdje bi trebalo biti mm  :wave: :ziveli:
Sam svoj gazda - vazda.