Motor 1.0 SCE

prethodna tema - sledeća tema

Elektro

I kod nas to postoji u ponudi, ali nemaju ni jedno test vozilo sa tim motorom. Iskreno ne bih imao ništa protiv ni sandera da mi daju da testiram, ali sa tim motorom. Čim dođem do test vozila podeliću moje utiske, a do tada mi ostaje samo da budem (ne)strpljiv. :)

dejanz

Citat: hobbista poslato 29.04.2017. - 17:03
Smart for two 880kg prazan;
Twingo 864kg prazan;
Sandero 1.175kg prazan;

I tu je kraj priče.


Nešto mi mnogo ovo za sandera,  da je skoro 200kg teži od logana prve generacije. Logan I benzinac je 990 ili 980kg tezak.

Elektro

Ja imam podatak da je MCV težak 980 kg, a logan oko 975 (ne mogu tačno da se setim)...

Veterinar

#48
1048 kg je masa MCV 1.0.

Ne umem da objavim link kad koristim telefon, ali ako se na Google upiše bilo koji model i "technical data" ponudi se stranica na kojoj se nalaze svi mogući modeli sa svojim karakteristikama.

kapsid

Da s obzirom da sam imao približan podatak ,u kontaktu sa ovlaštenim prodavcem u razgovoru telefonom o Loganu MCV 1.0 sce ,i reagovao sam u smislu da je motor nejak za njega a on je rekao imate onda  dizel :lau: :aplause: !
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

Keka

Logan MCV 1.0/1.2/0,9/0.9ER/0.9LPG/1.5   980/1050/1071/1075/1090/1090

Logan 1.0/1.2/0.9ER/0.9LPG/1.5   973/980/1017/1069/1087

Sandero 1.0/1.2/0.9ER/0.9LPG/1.5/0.9ST/1.5ST     969/980/980/1063/1085/1040/1090

Preuzeto sa sajta dacia.ba posto ovi nasi nesto azuriraju pa nema podataka. Nisam ubedjen u tacnost navedenog, zbog sarenila u razlici mase. Ispade da je gepek na Loganu u odnosu na Sandera tezak 0-4 kg, kod benzinaca, a kod ER menjaca citavih 37kg,  karavan nadogradnja u odnosu na obican Logan je za 1.0 teska 7 kg,  kod 1.2 motora impresivnih 70kg, dok kod dizela volsebno kalira na 3 kg.

:offtopic: Interesantno (zabrinjavajuce) je da onoliki MCV ima samo nekoliko kg vise od Sandera i Logana.

Jedini merodavan nacin je probna voznja, i to sa natovarenim autom, uzbrdo. Obavezno ukljuciti klimu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Upravo tako,samo što je to nemoguće.Probna vožnja je par kilometara oko salona,dok prodavac sedi pored i davi sa pričom o nekim nevažnim stvarima.
Da sada kupujem,izabrao bih za iste pare 1,2 16v;sa njim nema iznenađenja,o njemu se sve zna,kalsika bez velikih mana i bez velikih vrlina.
Sa druge strane,kada bi bio u ponudi Tce 0,9 bez plina,bilo bi glupo propustiti ga u korist ovog 1,0 Sce,kad je razlika svega nekoliko stotina evra.

Zoran

Ja mislim da će vremenom mnogi imati skupih kvarova sa turbinom.
Sam svoj gazda - vazda.

Aleks

Uz adekvatno održavanje i pristojno korišćenje, turbine traju dugo kao i ostali sklopovi.
Nešto ne primećujem da vlasnici dCi-ja prijavljuju probleme sa turbinama.
Zašto bi onda i ovaj motor imao taj problem?

Veterinar

Moram da se složim.

Pre petnaestak godina smo razmišljali koji auto da kupimo za kuću. Tata nije hteo motor sa turbinom zbog skupih kvarova, pa smo kupili novi  Saxo 1.5d. Kad je on prodat tata je kupio polovnog Golfa TD, prešao je bar 400000km do tada , u kući je nekoliko godina. Na motoru je radjena generalka, turbina nije dirana.

Aleksabgd

Vozio sam twinga sa 1.0 sce motorom. On nije imao turbinu, do 100 km h mu treba vecnost. Mislim da je i ovaj sto se ugradjuje u Dacie atmosferski motor.

Zoran

Benzinci imaju višu temperaturu izduvnih gasova a pogotovo ovi što imaju direktno ubrizgavanje benzina jer rade na siromašnoj smješi kad god je to moguće.
Sam svoj gazda - vazda.

Aleks

1.0 jeste atmosferac. Zoki je verovatno mislio na  0.9tCe.

Zoran

Da misliosam na 0,9 TCE
Sam svoj gazda - vazda.

injector

Citat: hobbista poslato 29.04.2017. - 17:03;
Twingo 864kg prazan;
Renault Twingo sa ovim motorom, prosečna potrošnja 6 litara. Nije to malo za tako mali automobil. Identična potrošnja je i sa turbakom. Čini mi se da u specifikaciji vozila stoji da je potrošnja neznatno veća kod 75PS SCE motora. Koja je svrha ovog motora, osim nize cene pri kupovini?
Ako Sandero teži oko 1000 kg, sa 1.0 SCE će verovatno potrošiti litar više uz barem 10% lošije performanse u odnosu na Twingo.