Dacia Duster Black Shadow 1.5 DCI-110 KS

prethodna tema - sledeća tema

Damir Oravec

Nije 4x4. I sa ovim sada sam prosao gde god me put naneo, tako da sam zakljucio da mi ne treba. Cena, jos ne znam tacno jer cekam da se dogovirmo oko popusta. Naravno, bilo je sa svih strana raznih ubedjivanja..i pricha, ali u svog Dustera sam ulozio 100EU za kvarove, ako se tako mogu nazvati, tako da je izbor bio prost.

jasho


nik


ajgor bejzik

#18
Citat: hobbista poslato 28.10.2016. - 19:14
Možete da me streljate ali se meni ove felne (ako dobro vidim nisu ratkapne) uopšte ne sviđaju  :ksnebo:

Ostalo je standardno dobro, pogotovo volan  :dobro:

Felne???!!!! Pa, ja imam Dustera Urban Explorera....uglavnom su mi ljudi govorili da su mu felne najlepše :40:
Lep je, ali se razlikuje od Urban Explorera....fale mu spojleri na vratima i plastike na blatobranima :-)1

Nek je sa srećom!
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Damir Oravec

Posle prve ture, Šabac-Beograd, Beorgrad-Kraljevo i nazad, red je da napišem prve utiske. Auto koji sam vozio i auto koji sada vozim, sem imena Duster, nemaju skoro pa ništa zajedničko. Prvo iskustvo je da je mnogo komforniji za sedenje i vožnju. Mala izmena u sedištima je donela mnogo više mesta napred za vozača i suvozača. Više mesta za kolena, a i po širini. S&S sistem me prvo iznenadio, jer nisam očekivao da se auto ugasi na semaforu, ali sam se za pola sata navikao. Zvukovi..koji zvukovi? U kolima se ne čuje apsolutno ništa, sem tihog zvuka motora. Motor. 1.5 DCI, 80KW. Siemens ubrizgavanje. Tek sam posle 300 km, shvatio da on u stvari traži prebacivanje u viši stepen na ispod 2000 obrtaja. Ubrzava bolje nego stari benzinac. Uz brdo, se ne guši i ne usporava. Što je meni bilo poprilično otkrovenje. Preporuke kompjutera o prebacivanju stepena prenosa nisu u skladu sa mojom navikom vožnje benzinca, ali skoro pa u par sekundi odgovaraju osećaju koji se stekne. Tempomat je odličan. Media Nav-nemam reči. Navigacija, radio, multimedija, telefon... Automatsko zaključavanje vrata. Alarm.  Dva prijatelja, koja su imala sreću da ih provozam, kažu: to nije ista klasa automobila. Ne..i ja mislim da nije. Samo im je ime zajedničko. Pa ni ključ nije isti :) Pre nego što sam se ponovo odlučio za Duster, probao sam Capture, Fiat 500L, Yeti.. i ne vredi. Dačia je Dačia :) Registracija, sve ukupno 27k, sa saobraćajnom. Potrošnja trenutna na 650 km je 5.9. Ima još za oko 250km. Ali još je rano pričati o potrošnji. Pri nekih 130km/h, osećaj u kolima je kao da u starom idem oko 80km\h. Supruga je pitala na magistrali od Kragujevca do Kraljeva, zašto vozim 30km-h, kada to ne liči na mene, a mi tada lagano jezdimo 70km/h.
Tako da...mogu da kažem samo jedno: pun pogodak!
Ps. i spletom okolnosti, tablice DO...ko me poznaje, znaće zašto je to tako lepo :)

szs

Neka je sa srećom i da te dugo i dobro služi. Prelep auto  :too:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Veterinar

Sve se skockalo, od autića, do tablica.  :to:  U zdravlju da ga voziš, neka vas lepo služi!  :aplause:

Aleks


Zoran

 :ziveli:, sretna vožnja i hvala za utiske.
Sam svoj gazda - vazda.

bugi

Prelepo   :ziveli: :ziveli: :ziveli:
E ja sam odusevljen enterijerom, izgleda klasu iznad mog, a i utiscima koje si izneo :)
A za automobile koje si razmatrao, duster je ipak klasa :)

kiconix


Jelenko


Loganovac

Izuzetno mi je drago da su utisci takvi kao što si naveo - Dačija drži korak sa svetom  :woo-hoo:

Čestitam!  :aplause:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

Čestitam od srca. Puno srećnih i udobnih kilometara ti zelim.  :ziveli:
I drink to make other people more interesting.

bocca

Ozbiljan auto ali ozbiljno i košta. Jedno pitanje, gledah malo opremu pa mi nije jasno, da li je moguće da od vazdušnih jastuka ima samo vozački i suvozački frontalni?!? Ja pomalo maštam i o Dasteru ali kao porodičnom autu. I ne pada mi na pamet da dam tolike pare za auto koji na zadnjoj klupi nema vazdušne zavese, zbog dece. Takav bez zaštite već imam, sledeći mora biti sigurniji. To su moji prioriteti, i još par, a tebi želim puno bezbrižnih kilometara i uživanja u vožnji. Pozdrav