Dacia Logan 2017 facelift

prethodna tema - sledeća tema

jovan

Citat: Sir Oliver poslato 01.06.2016. - 14:01
Ovo je za ne poverovati...
Manje vise automatska klima, komande podizaca na vratima...itd, ali da stave dugme za recirkulaciju umesto poluge, to je nesto fascinantno i neocekivano. Mora da je to rešenje koštalo suvog zlata, jer, Dacia je to sad izmislila, ni jedan auto to do sada nije imao.
Verovatno ce to biti u nekom paketu opreme koji je jaci od Prestige-a.
Kako mi je to promaklo...

kiconix

Ako je ovo FL ja ga stvarno ne vidim.
Ovo je isti aktuelni auto.
Ove sitnice u kabini ga ne cine FL.

Ayrton

Citat: Sir Oliver poslato 01.06.2016. - 14:01
Ovo je za ne poverovati.. ali da stave dugme za recirkulaciju umesto poluge, to je nesto fascinantno i neocekivano. Dacia je to sad izmislila, ni jedan auto to do sada nije imao.
Ako si ironičan u redu, ali ovo rešenje je odavno poznato na Fordu.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

vujanovgoran

Kod nas nema sa automatskom klimom i ne moze da se naruci.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

nik

Citat: laki poslato 01.06.2016. - 21:33
Ma kom Fordu, resenje sa dugmetom za recirkulaciju  se ugradjuje jos pocetkom 90. godina, u mnoga vozila , doduse viseg ranga.

Mislim da i Solenca ima dugme za recirkulaciju, tako da je to davno izaslo iz viseg ranga. Sta im bi na Loganu i Sanderu  :ne:

Sir Oliver

Naravno da je ironija drugari... Nisu mogli K*eteni to da stave od samog pocetka, nego se brukaju na sitnicama.
I drink to make other people more interesting.

DarioGTI

Stvarno ne razumijem gdje je odjedanput problem u toj klapni? Nitko od nas nije Daciu kupio zato jer sve radi na dugme, znamo svi naše razloge. A da li je recirkulacija zraka na Daciji na dugme ili na polugu - tako mi svejedno. Podrazumjeva se da pričam u manuelnoj ventilaciji/klima uređaju.

Prije par mjeseci je na jednom od Dacia sajtova (ne znam sada da li je to bio Srb/Hr/BiH sajt) objavio sliku Logana sa automatskom klimom, te su na moje pitanje o automatskoj klimi kao dodatnoj opremi odgovorili da će biti opcija u Laureate i Prestige paketima.

Inače, ovaj "facelift" su si mogli ušparati. Nisam baš upućen u dizajn Logana II, ali koliko vidim - farovi imaju više komora nego ranije, i možda onaj crni donji dio zadnjeg branika, možda i lajsne na dnu bočnih vrata.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Zoran

Ma, bolje je na polugu. Pouzdanije i trajnije.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

I drink to make other people more interesting.

Keka

Ovo me nesto podseca na redizajn Yuga  :Smiley:

Za onakvu boju nekog treba opasno tuci.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zoka1975

Zanima me novi Logan 0.9 TCE LPG Laureate oprema, makar bih prisato i na Life opremu. Gledao sam i Citroen C-Elysee, čak je i po cijeni tu negdje. Ali me Citroen ubija sa svojim mjenjačima. Vozio sam više Renault-ovih vozila, Clio 2,3, Megane i imali su svi ugodne/korektne mjenjače. Pošto je Dacia opčenito mix provjerenih Renautovih rješenja mislim da ne bi trebalo biti problema sa tim. Još samo kad bi Dacia koncesionar u RH imao testno vozilo sa 09. TCE mašinom. Nevjerojatno da imaju samo diesel modele na lageru, a to mi je van svake pameti voziti, jer niti ga znam voziti, niti su isti prijenosi mjenjača. Žena mi je več sva van pameti, hoće da odmah odemo zakapariti Loganicu 0.9 TCE sa plinom, jer je rok isporuke oko 100 dana. E sad me žulja nova linija, da li vrijedi čekati, cijene će navodno ostati tu negdje na razini postojećih.

Lp

Zoran

U BiH je bilo tih testnih vozila 0,9 TCE. Ja sam ga provozao i ide dosta slično kao 1.6 MPI
Sam svoj gazda - vazda.

zoka1975

Nisam na žalost vozio Daciu 1.6 benzinac. Sad vozim HYundai Getz 1.1 LPG 66 ks, auto ima oko 1t po grad solidan, jedino gubi snagu po uzbrdici kad je natovaren što je normalno. Tako da bi Dacia Loagan MCV 0.9 TCE sa 90KS i sličnom težinom trebala ići samo bolje. Zna li netko, da li će mjenjati unutrašnjost vozila? Jer po slikama su minimalne izmjene na svijetlima.

Lp

kiconix

Ja sam imao Logana 1.6.
Mogu da potvrdim da 0.9 tce ne ide ni slicno kao 1.6.