Media Nav

prethodna tema - sledeća tema

Dragan Logan

#75
Koja je razlika između MediaNav Evolution i MediaNav  ??

Kod ćirilice je problem oko pisanja imena gradova i ulica na zapadu ( ne prepoznaje ih)
Tako da ja koristim MediaNav na hrvatskom, a navigacija mi priča na srpskom jeziku pošto na hrvatskom priča ponekad gluposti. A engleski baš ne razumem se što kaže

slavko_bgd

A jes' i to što kažeš... ne zna Zapad ćirilicu... :doh:... zamisli tek u kom su maleru Grci ili Izraelci kad putuju u Švedsku, na primer?  :)

Razlika MediaNav i MediaNav EVO: u funkcijama praktično nema razlike. Razlika u korist EVO je u pouzdanosti, hardveru/softveru/GPS-u i prikazu podataka na displeju, u smislu da je grafika prikaza dizajnerski malo lepše urađena od standardne verzije. Tako se meni čini i to je moje mišljenje.

Dragan Logan

@ Goky
Lepo si napisao objašnjenje za update karata. Upravo sam skinuo mape Q2 2017 here. Na nultom servisu su mi adejtovali na Q4 2016. Ali pošto se baš ne razumem previše u ta čačkanja po navigaciji, a sam si napisao ako nešto pođe po zlu ko mi je kriv što sam čačkao. A drugo one mape što sam skinuo šta ako je neispravna licenca one neće onda raditi ili nešto drugo. Ili ako nešto pođe po zlu kako da kako da se vrati sve po starom da radi

Goky

@Dragan Logan ja sam uz mape koje sam skinuo imao i licencni fajl koji sam ubacio u odgovarajući folder.
Kod mene sve radi bez problema.
E, sad što se tiče toga ako nešto pođe naopako tu ne mogu ništa da Vam kažem. Ja sam svesno ušao u rizik jer su mi trebale mape, od kad imam ovu navigaciju odvikao sam se da koristim onu na telefonu.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Boqy

Osvežavanje mapa za ver 8.0.5 (aktuelna verzija za Dacia-u, inače sada već postoji i 9.1.1) preko regularnog menija za update iz samog medianav uređaja
Koristi se zamenski toolbox koji kreira USB tako da ga uređaj prepoznaje, potrebno prvo ubaciti  "izlečeni" synctool i iGO regularnim apdejtom preko USBa.
Za sad malo prepravljen google translate sa ruskog.


1. Install upgrade.lgu by downloading it from this links
          I.    https://drive.google.com/file/d/0B7wEhUc1319RTmFfYW5zWU15LW8/view
          II.   https://yadi.sk/d/ikFVLs0B3NBCVt
2. Insert the USB flash drive into the MediaNav, go to the navigation, in the option update menu, click update.
3. Download maps from the torrent (here better advise without me)
4. Download this archive
https://drive.google.com/open?id=0B7wEhUc1319RRl9GRzFDSDhQQjA
5. Insert the USB flash drive into the computer
6. run medianavtoolbox.exe by unpacking the archive from step 4
7. In the Settings-> Content path menu, select the folder where you downloaded the maps.
8. Wait for the program to scan all the maps.
9. In the Maps tab on the left - what you have installed, on the right - what you downloaded from the torrent and what you can install / update.
10. Choose from the right those countries you want to put and click the right mouse button, there will be a Change Add. Click on it.
11. Wait until the cards are copied to the USB flash drive.
12. Carry a flash drive into the car, start the car, wait while it boots, insert the flash drive.
13. Agree to the update.
14. Wait until you are updated
15. Thats all. The maps are in your car.

bmiillan

mali off topic

da li radi neko update mapa za reno klio IV?
nemoj na silu uzmi veci cekic

Daniel

#81
Radi, TomTom sajt za nekih 54eur.
:cul:
Carminat live nije haknut tako da ti preostaje samo kupovina.
Ako je auto jos svez, mislim da godinu dana mozes da apdejtujes postojece mape.
Izvadis karticu, na komo skines pa instalirad aplikaciju TOmTom Home, ubacis istu u komp i sve ce ti reci.
:friends:
Ako je R link model.navigacije, malo je komplikovanije.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

bmiillan

nisam najbolje razumeo koju karticu i odakle da izvadim?
nemoj na silu uzmi veci cekic

Aleks

Memorijsku karticu sa mapama. Izvadiš iz same navigacije, naravno ako su mape na sd kartici.

bmiillan

nema kartice, to je fabrička navigacija u jedno sa radiom, media plejerom ima usb priključak
nemoj na silu uzmi veci cekic

Aleks

E pa u Kliu je onda druga priča. Megan 3 i Senik imaju mape na sd kartici.

bmiillan

nemoj na silu uzmi veci cekic

Boqy

Clio valjda ima medianav?

bmiillan

nemam pojma kako ga ovi iz renoa krste
nemoj na silu uzmi veci cekic

Daniel

Onda ti nemam pojma pomoći. :ne:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.