Media Nav

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

#30
Ne razumem čemu onda to služi i šta se dobija za te pare kad na mobilnom imaš mnogo bolju navigaciju, em besplatnu em preciznu em možeš da promeniš softver kad god oćeš. Moja preporuka za HERE Drive + na Windows telefonu.

P.S. što se prečica sumnjivog kvaliteta tiče, mora biti da postoje neke opcije koje nisi pronašao tipa najbrža ili najkraća ruta, izbegavaj ili ne putarine, trajekte i slično...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

michaeldacia

Na telefonu su navigacije definitivno bolje (pre svega zbog ažurnosti). Ali sa druge strane, integrisana navigacija je neuporedivo jednostavnija za korišćenje u automobilu tako da uglavnom koristim MediaNav (i to bez nekih posebnih problema za godinu dana). Naravno, u par navrata sam imao uključenu i navigaciju na telefonu kada sam išao u neke nepristupačnije predele ili predele gde znam da je nedavno došlo do izmena u putnoj mreži.

MediaNav bi mi bio sjajan, samo da ima besplatan update mapa. Ovako, u današnjem dobu gde svaki telefon ima svežu mapu, rešenje gde moraš da platiš preko 100$ za obični update mapa deluje anahrono. Ali to im je valjda biznis plan, da zarade još neku dodatnu lovu. Sada već dolazim u situaciju (posle izgradnje svih ovih novih kilometara puteva) da moram da razmislim da li da plaćam update ili da vozim sa starim mapama uz kreativno razmišljanje  :ces:

To za prečice verujem da se može podesiti u opcijama, ali nikako da se pozabavim tim  :D

Elektro

Čekaj, kako to misliš moraš da plaćaš za update? Kupio si ceo proizvod (media-nav) uz koji ide njihov originalni softver sa mapama, čemu sad doplata za update???

Goky

@Elektro uz kupovinu dobijaš jedno ažuriranje besplatno, koje možeš da iskoristiš u narednih 90 dana od kupovine automobila. Svako naredno ažuriranje moraš da platiš ili da sačekaš da neko krekuje navigaciju pa onda da ugradiš mape.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Elektro

OMG, hvala, to zaista nisam znao... Definitivno odustajem od media-nav uređaja. Koji su oni likovi sunce ti...

Aleks

#35
Pa to i nije neki razlog za odustajanje. Ne gradi se to bas toliko ni kod nas a ni po Evropi da ti navigacija ukoliko je ne apdejtujes par godina bude neupotrebljiva. Glavni putni pravci uglavnom ostaju, mozda neka ulica u medjuvremenu postane jednosmerna, izgradi se po neka obilaznica... Sve je to manje-vise zanemarljivo i nema sansi da utice da bas ne stignete na adresu iako je mapa npr iz 2014. Pa gledajmo malo i putokaze.
Ja jednostavno ne vidim ni jedan svoj buduci auto bez velikog displeja, bio on za navigaciju ili neka multimedija, mada to sve uglavnom ide zajedno. Sta cu, navukoh se...  :ne:

Loganovac

Hehe, tako kontaš jer nisi nikad prošišao Novi Sad za dvadesetak kilometara...  :kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks

Ma sve to stoji, a narocito bezobrazluk oko cene apdejta.Preskupo je stvarno. Kod Renoa je druga prica, Tom Tom mape na akciji kostaju 35-40evra. Cela Evropa.Smesno. Za apdejt ne znam cenu.
Hocu da kazem da je sve to lepo za oko, i da moze koristiti kod dalje prodaje. Ima ljudi koji gledaju te stvari kod kupovine, ili recimo felne, auspuh... Motor i ostalo nije bitno.  :bonk:

Keka

Media Nav, ako se dobro secam, radi na Win sistemu i lako moze da se ubaci neki drugi softver. Mozda cak i dual boot. Odavno je na trzistu i sigurno je sve to sazvakano, treba videti na Rumunskom forumu.

Mape kostaju kod svih ako se nabavljaju legalnim putem. Ko je kod nas poslednji put kupio mape, pa cak i sam navigacioni softver legalnim putem?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


acalisse

Poštovane kolege forumaši,

zar niko nije pročitao moj post sa prve strane ove teme,
Lepo sam napisao da sam uspeo da update-ujem mape.

Ostavio sam i video kako se to radi.
Pogledajte sve video snimke ovog lika iz Alžira. Objašnjava kako se radi i u komentaru svojih videa ostavlja i linkove ka software-u za "hakovanje".
https://www.youtube.com/channel/UCaj7H426-HgjzUceG8f9_WQ


Ako je ikome potrebna pomoć da update-uje svoje mape, mogu vam pomoći.
Ako neko ne želi da se mući, uz malu nadoknadu mogu da Vam rešim problem.
Ja kod sebe na svom media-nav uređaju imam najsvežije mape 2016q4 + Video player za crtaće detetu.


A što se tiće preciznosti, ista je kao i kod svakog telefona ili samostojeće navigacije.
Prijem signala sa satelita + update-ovan software i mape i nema problema.


Aleks

Citat: Keka poslato 23.05.2017. - 08:17
... Ko je kod nas poslednji put kupio mape, pa cak i sam navigacioni softver legalnim putem?

Ja i Ivan-bgd prosle godine. Platili 15.000din za dve kartice.

Mape za Reno Carminat fabričke navigacije nisu jos uvek krekovane.

Damir Oravec

Citat: acalisse poslato 23.05.2017. - 08:27
Poštovane kolege forumaši,

zar niko nije pročitao moj post sa prve strane ove teme,
Lepo sam napisao da sam uspeo da update-ujem mape.

Ostavio sam i video kako se to radi.
Pogledajte sve video snimke ovog lika iz Alžira. Objašnjava kako se radi i u komentaru svojih videa ostavlja i linkove ka software-u za "hakovanje".
https://www.youtube.com/channel/UCaj7H426-HgjzUceG8f9_WQ



Ako je ikome potrebna pomoć da update-uje svoje mape, mogu vam pomoći.
Ako neko ne želi da se mući, uz malu nadoknadu mogu da Vam rešim problem.
Ja kod sebe na svom media-nav uređaju imam najsvežije mape 2016q4 + Video player za crtaće detetu.


A što se tiće preciznosti, ista je kao i kod svakog telefona ili samostojeće navigacije.
Prijem signala sa satelita + update-ovan software i mape i nema problema.
Koji sistem si stavio? Menaco ili nesto drugo?

Elektro

Hvala acalisse, ja jesam pročitao, ali sam shvatio da si ti stavio onaj skin koji ti omogućuje da čitaš neke druge mape...

Aj da lupim još jedno pitanje i da rizikujem da se skroz razočaram... :) Ako se kupe te mape, da li se onda dobija update ili se jednostavno svakih par meseci treba kupovati???

acalisse

#43
@darovec
Nisam ništa posebno stavljao. Ostao mi je originalni Dacia LG sistem (windows CE6)
Na USB stick se stavi MediaSkin_V2.
Kad se učita mediaskin, pokrene se TotalCommander, i prosto se prekopiraju mape i licence na uređaj.
isto kao što bi uradio i za telefon.

@Elektro
Iskreno ne znam ništa oko kupovine.
Moja pretpostavka je da dobiješ jedan update free u roku od 90 dana, što sam i ja uradio.
Ako kupiš mape, verovatno postoji mogućnost besplatnog update_a u nekom vremenskom periodu.

Mape se objavljuju na 3-4 meseca, to ti dođe oko 90 dana.

Upravo sam skinuo mape za 2017Q1

Ne znam da li smem na forumu da ostavim link ka torentu, ako nekoga zanima, slobodno me cimajte na pm. poslaću vam link

acalisse

#44
Posle sinoćnjeh viđenja sa Doravec-om, i instalacije najsvežijih mapa i MediaSkin-a, evo koraka koje smo preduzeli kako bi sve proradilo:
1. Instaliranje verzije software-a 6.0.4
2. Instaliranje MediaSkin - hack, koji omogućava da se učitava mediaskin.
3. preko TotalCommander-a pokrenutog kroz MediaSkinV2:
3.1. Backup postojeće navigacije sa "Storage Card4" (celog direktorijuma "Storage Card4\NNG" na "MD\Backup") na flash
3.2. Gašenje procesa pokrenute navigacije. Proces nosi naziv "nngnavi.exe". Ovaj proces se zaustavlja da bi se mogle obrisati mape.
3.3. Brisanje starih mapa, poi  sa "Storage Card4" (direktorijumi "Storage Card4\NNG\CONTENT\MAP" i "Storage Card4\NNG\CONTENT\POI")
3.4. Kopiranje novih mapa i poi na  "Storage Card4" u (sa "MD\NNG\CONTENT\MAP" i "MD\NNG\CONTENT\POI" u direktorijume "Storage Card4\NNG\CONTENT\MAP" i "Storage Card4\NNG\CONTENT\POI")
3.5. Kopiranje Licenci za najnovije mape (sa "MD\NNG\License" u direktorijum "Storage Card4\NNG\License")
4. Kopiranje MediaSkinV2 sa media player-om na flash koji će se koristiti za skladištenje muzike, filmova. Preporuka je 16gb ili više, formatirano na FAT32

Ceo proces traje oko 1-1.5 sat uz lagano ćaskanje.
Rad u TotalCommanderu je jako pipav, jer su sve ikone neverovatno sitne,

Sa srećom i dosta strpljenja.