S&S sistem

prethodna tema - sledeća tema

slavko_bgd

To ne sme da se dešava. MORA da upali na stiskanje kvačila.
Duster ph2 upali na stiskanje kvačila i kada se ugasi pri kretanju dok motor radi. To je  tzv "antistall" funkcija...
Jer neće g*vno da krene 4-tom iz mesta :)

Veterinar

Da li i kod drugih automobil ne može da se upali stiskanjem kvačila ukoliko je duže vreme uključen "Stop" (preko 5 min, recimo) ili nije pokrenut "Start" u situaciji kada se vrata vozača otvore i zatvore i prođe (recimo) minut? Kod mene su to neka pravila, palo mi na pamet da je zbog bezbednosti dece, bezbednosti da se nekome ne upali auto u garaži i sl., ali me zanima kako je kod drugih.

Damir Oravec

Jeste. Otorim vrata, izadjem i onda mora na kljuc. Bezbednost.

Goky

Meni se to nije dešavalo, kod otvaranja vrata oglasi se zvučni signal nakon ulaska (ako senzor u sedištu registruje da sam ustao) u vozilo pritiskanjem kvačila auto pali.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

szs

Kod mene je slično kao kod Goky. E sad nisam probao duže od minut.
Po navici vadim ključ kad izlazim iz kola  :ne:
Nego...ovih dana kad je preko 36 meni i ne gasi ako je upaljena klima. Mislim da je vezano na spoljnu temperaturu. Ujutru odmah nakon 100m imam semafor i tu ugasi tako da on radi ali nešto kalkuliše tipa klima x temperatura x ventilator  :Smiley:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Veterinar

Sa klimom na ovim temperaturama ugasi se, ali odmah upali, nakon desetak sekundi.

@szs, Goky
Pokušajte, kad se aktivira "stop", da otvorite vrata, zatvorite posle nekoliko sekundi i sačekajte neko (duže) vreme (ne znam više, par minuta). Lampica start/stopa se izgubi sa displeja i pritiskom na pedalu kvačila ne dešava se ništa. Kontam da je to zbog bezbednosti, kao Doravec. Naravno, svetla, muzika , ventilacija... ostaju u funkciji, tako da bi se vremenom verovatno ispraznio akumulator.

Damir Oravec

Upravo tako. Nisam mislio na izlazak iz vozila na 30 sec. Minimum na nekoliko minuta. Isključi se oznaka za SS i to je to. Kada stanem da izbacim djubre pored kontejnera, pali na kvačilo :)


Veterinar

Da, ako ga upališ odmah. Dok ne sedneš u sedište lampica SS blinka. Kad sedneš prestane. Ako ne pokreneš auto posle nekog vremena lampica nestane sa displeja i ne može da se pokrene kvačilom auto.  :ne:

szs

Ne mogu da probam na Dačsonu jer sam opet u EU ali sam probao na Kangoo-u. Baš tako radi kako Veterinar reče u predhodnom postu. Dakle opušteno...to tako treba  :friends:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

szs

Ni sa novim softverom dugme za s&s mi ne radi kako treba. Odradjue tek na 2gi pritisak a posle toga sve radi kako treba, na svaki prvi. Prema informaciji iz servisa postoji još nekoliko prijava od vlasnika Dacie. Nažalost Renault nema rešenje za sada  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Veterinar

Citat: Veterinar poslato 05.10.2016. - 09:06
Preporuka za sve buduće članove koji će imati S&S sistem - kada stisnete kvačilo, sačekajte da se motor pokrene, pa ubacite u prvu brzinu. Kad se šalta normalnom brzinom, sve je u redu. Međutim, ako se ubaci brzo u prvu (dok anlasuje) menjač malo zakrči. Nije to zvuk kao da nije stisnuto kvačilo, ali je pravilo, desilo mi se tri puta u istoj situaciji. Dakle, stisne se kvačilo i polako ubaci u prvu brzinu (za to vreme se već pokrenuo motor).

U regiji sam gde nemam priliku da sipam plin, pa vozim na benzin poslednjih 100km. Kada se vozi na benzin ove pojave nema, tj. anlasovanje je nesto krace nego na tng . Ne desava mi se to ni na tng-u, ali samo zato sto sacekam prvo da se motor pokrene, pa ubacujem u prvu brzinu.

slavko_bgd

Kad voziš na plin i kad motor stane, ubaci u prvu. Posle samo stisneš kvačilo do kraja i kad motor proradi puštaš ga i krećeš.
Inače, svaki 0.9 sa LPG i S&S delić sekunde duže ("nešto kraće") vergla na benzin nego na gas. 

Veterinar

U rezimu "stop" ubacim u brzinu bez kvacila? Kvačilom pokrenem motor i izbegnem zapinjanje, ako sam dobro shvatio.  :wave:

mdbokic

Uvek sam hteo da ubacim u brzinu kad je ugašen na start stop ali nisam smeo....bojim se da bi ga pokrljao..

LeNgenda

Nesto nevezano za mehaniku...

Kocim, stajem, izbacim iz brzine...i odusevim se tisinom.

Tih par trenutaka tisine na semaforu, bez vibracija, bez icega bas prijaju.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.