Sandero 0.9 tce lpg

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Ma to sve stoji samo se zalis na pogresnu adresu.
Pisi tamo u Francusku, ovde nema vajde.
Na veliku zalost auto industrija ide u tom smeru, ne samo Renault.
Sto se tice upoznavanja sa 0.9 tce bilo je u Boru. U Kovacici smo upoznavali 1.2 tce u Dokeru.
I tako.....

Loganovac

Znaš kako, nisu svi spartanci kao naš kolega saša61beograd. Većina ljudi kad kupuje auto gleda spisak opreme (to je ono sa pojasevima, retrovizorima u boji i pikslom  :D ). Dačija je kao low-cost brend bila lišena "luksuznih" opcija tipa upozoravanje na nevezan pojas, tempomat, navigacija, da ne pominjem ESP... Tehnološki napredak (pre svega omasovljenje) uz izmenu EU propisa dovodi do toga da se te sitne zajebancije podrzumevanju, neke postaju i obavezne. Realno posmatrano, zar nije serijski ugrađen S&S u maltene osnovnom modelu unapređenje brenda? Kad tako nešto pročitamo u spisku konkurencije uzdahnemo i kažemo da je u osnovnom nivou opreme spejs šatl u odnosu na Dačiju, a sad kad to sve imamo u Dačiji opet ne valja?  :palica:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jovan

 :to:
Potvrda, iako neprijatna, je i veoma dug rok isporuke, a znamo da fabrika radi non-stop. Sve ode u EU.

bugi

#63
Meni je jako drago sto je dacia dobila te novotarije, pogotovo esp, S&S, tce motore i tempomat. Jos da u narednoj generaciji dobije automatsku klimu, i meni vise nista ne treba :)
Realno gledano, ne verujem da ce bilo sta od navedenih stvari u prvih 10 godina praviti probleme, a posle toga i nije vise bitno... za to vreme ce svakako dosaditi auto sam po sebi, i onda cemo hteti neke druge novine...

dekiv68

Najjača stvar tu je 0.9 TCe

jovan

Na donjoj strani desnog-suvozačkog retrovizora nalazi se mala "izbočina", koja se pomera na pritisak. Znate li šta je i čemu služi?

Goky

merač spoljne temperature
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

jovan


mdbokic

Zna li neko da li, i dokle ima izvedene zice od njega? I da li postoji instalacija za zvucnike u zadnjim vratima?

vujanovgoran

U zadnjim vratima nema instalacije za zvucnike, a da li je izvedena iz radia i dokle, ne znam.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

jovan

Ispražnjen plinski rezervoar do kraja, i punjen dok automat nije sam prekinuo. Kapacitet 32,5 litara tng.
Od kupovine je prošlo malo više od tri meseca i 3000 km. Nemam primedbi i vrlo sam zadovoljan autom.

dekiv68

Da li isključuješ S&S i da li koristiš ECO mod i kad?

jovan

#72

1. da
2. ne

dekiv68

Ja takođe isključujem S&S, a u gradu, u poslednje vreme koristim ECO, misleći da smanjujem potrošnju (ali me zato pretiču za sve pare  :ne:)

jovan

Pokušavam da maksimalno koristim deonicu autoputa za vožnju kroz Beograd. Tu se vozi malko brže a po isključenju odmah semafori. Da se motor ne bi gasio, zbog turbine iskjučujem S&S. Verovatno paranoišem jer mi je ovo prvi auto sa turbinom. :fiju: Vozio sam samo čiste atmosferce i dizelaše.
ECO mod je interesantna zamisao ali u državama gde se poštuju saobraćajni propisi. Ovde...ne. :ranting:

Prilikom preuzimanja vozila usmeno sam posavetovan da na svaka dva rezervoara plina vozim jedan na benzin. Mislim da u knjižici nije pisalo ništa o tome.  :ne:
Za sada se uglavnom pridržavam saveta.