Sandero 0.9 tce lpg

prethodna tema - sledeća tema

dekiv68

Mislim da "hill holding" nema ni jedan

kiconix

Pošto si svež plinaš da ti dam jedan savet.
Nikad ne puni benzin ako voziš na plin.
Bolje je dopunjavati crvenu nego držati pun rezervoar.


Na kraju, u zdravlju da se navozaš sa makinom.   :aplause:
Svi očekujemo dalje utiske.

dekiv68

Ako se vozi na plin ne valja puniti rezervoar do čepa jer zbog male potrošnje benzin stoji u rezervoaru i degradira (a može biti i meta lopova), ali ne valja voziti ni stalno na rezervi jer može doći do crkavanja benz. pumpe, u rezervoaru, zbog pregrevanja (na puntu sam zbog toga promenio 2 pumpe za 80.000 km).
Na puntu benzinska pumpa je konstantno radila, i kada se vozi na plin.

Loganovac

Niko nije rekao da treba voziti na rezervi. "Dopuniti za crvenu" bi značilo da čim se upali signalizacija za rezervu goriva - pravac pumpa i dopuniš za "crvenu" - oko 7 litara. To bi otprilike bila i moja praksa, osim što zimi dopunjavam za dve crvene jer se beMzin brže potroši.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mdbokic

Citat: jovan poslato 28.02.2016. - 20:19
Hvala svima od srca!
Čekao sam auto malo manje od tri meseca, a sve je išlo preko kuće Reno Sava. Vrlo profesionalno i korektno odradjeno s njihove strane.
Danas smo se Sandero i ja malo bolje upozna(va)li i...zaista sam oduševljen. Predjoh po Bgdu i Ibarskoj šezdesetak kilometara i, ako se dan po jutru poznaje, ovo bi mogao da bude početak lepog druženja. Prva Dacia i prvi auto na LPG, a imao i vozio sam ih dosta. Posle tankovanja 98ce napunim i plinom auto i oduševim se računom LPG_ja naspram benzina.
Nisam vozio brže od 80 na sat, a u autu je izuzetno tiho, prijatno i udobno. Start-stop radi savršeno, dodir papuče kvačila, i pali. Pomoć na uzbrdici, a u Bgdu ih ima, savršena. Ručnu nisam imao potrbe koristiti. Komp vam signalizira promenu stepena prenosa, vozački položaj solidan, udoban, muzika i ventilacija ok. Ja sam oko 186/75, a sin(suvozač) 188/100 i za nas je bilo dovoljno prostora. E sad, na zadnjoj klupi...Gepek dovoljno veliki. Zadnja klupa i nasloni se obaraju.
Toliko, za sad.





Nije mi jasna ova pomoć na uzbrdici, hill assist? Nisam video da ima kao opcija??

dzule

ni nema, to nije to... to je neki fazon da kada ubacis u prvu, pustis kvacilo, lagano sklonis nogu sa gasa, auto moze da ide i bez dodavanja gasa, a da se ne ugasi. radi u prvoj, drugoj i u rikvercu..... licno to koristim kada se isparkiravam u rikverc, ili kad idem u onim zonama skole i usporenog saobracaja, gde ima puno dece, posto auto mili tada. moze se koristiiti na uzbrdicama, pretpostavljam...probaj negde na ravnom ovo pa ce ti sve biti jasno.. nisam siguran, ali mislim da je to nesto u vezi sa ecu.....
pisali su clanovi po forumu,koji se vise razumeju u ovo od mene....

jovan

#21
"Simptomi" kretanja na uzbrdici su:
1. pritisnem kvačilo i motor proradi
2. ubacim u prvu brzinu i sklonim nogu sa kočnice. Auto stoji u mestu oko ili do 2 sekunde
3. pritisnem pedalu gasa i krećem
Danas u Birčaninovoj na raskrsnici sa Kneza Miloša. Po meni je to solidan nagib.
E sad, ako to nije "pomoć na uzbrdici", onda ne znam šta bi moglo da bude...na prethodnom autu nisam imao ništa slično

mdbokic

Eee pa to se meni nekoliko puta učinilo ja pomislio da mi zalepe pakne  :Smiley:
A i kod nas u Vojvodini nema nekih uzbrdica da bi primetio takvo ponasanje, malopre sam probao na izlazu na glavni put ima mali nagib i radi bas tako :to:

fudo

Koji je plinski uređaj ugrađen i kolika je boca, koliko košta servis,

Pozdrav

jovan

@mdbokic:
"ja pomislio da mi zalepe pakne"
Baš taj osećaj, 100%.
Hvala veliki i malo stariji brate na čestitkama :)

@ fudo:
Landi Renzo, u originalnoj dokumentaciji piše kapacitet 40l ali mislim da staje 32l, a cenu ne znam. Tri godine gratis, pa tek onda kreće plaćanje. Napisano dobio.

@dekiv68:
da, ima maglenke i radio sa hands free bluetooth opcijom. Komande radija su na ručici iza volana.

Pozdrav


dekiv68

Citat: jovan poslato 29.02.2016. - 22:18

@dekiv68:
da, ima maglenke i radio sa hands free bluetooth opcijom. Komande radija su na ručici iza volana.

Pozdrav

Izvini, pa jel' to ambiance ili life oprema?

Čini mi se da na slikama nema krovne antene?

jovan

#26
Iskreno nisam siguran. U papirima ponegde piše life, u većini ambiance. Zvanično u saobraćajnoj je ambiance. Ja sam zadovoljan krajnjim ishodom.
Ima antenu, ali je u gepeku :) zbog loših uspomena. U gradu nije potrebna pa je šrafim samo kada putujem.


Zabranjeno je:
Citiranje prethodnog posta u celini kao i Citiranje delova i/ili celih postova u potpisu,

dekiv68

Jasno , u gradu hvata sve stanice i bez antene.

jovan

Prvo merenje potrošnje plina iznosi 7l/100km gradske vožnje.
ECO mod isproban max 2 sec i, verovatno, nikada više ili dok mi neko od iskusnih članova ne objasni pravilnu upotrbu istog.

dekiv68

Ako je prosek 7l/100km u Bgd onda je to OK (osim ako voziš isključivo u III smeni).

Ako možeš pojasni problem sa ECO prekidačem (vožnjom).