Novi Logan 0.9 TNG

prethodna tema - sledeća tema

Damir Oravec

Korozije je bilo u prvim serijama. Sada-nema, menjac-odlican, stabilnost na putu - ne uocavam probleme. Nove serije su veoma dobro izolovane. Vozio sam test voznju novog Dustera. Na 130 buka u kabini je kao kod mene na 80-90. Naravno subjektivan osecaj nas dvoje u kolima.
:to:

mdbokic

Pozzz, evo i ja da se uključim, na Loganu 0,9 buke nema ni na vecim brzinama, vise je bilo na scenicu, lepo se ponasa na putu, menjac je precizan i OK. Nisam vozio starog Logana ali se i na prvi pogled vidi da su veoma napredovali..

saša61beograd

Ne znam za buku,nisam probao novog Logana.Verovatno je bolje nego na starom,što i nije neki tehnološki podvig.
Što se ostalog tiče,malo je preoptimistički i preuranjeno tvrditi da je sve bolje,a naročito da neće biti korozije.Normalno je da srećnici sa foruma koji voze novu generaciju nemaju probleme.Sačekajmo jedno 3-4 godine,pa će biti jasnije,barem što se korozije tiče.Ne znam da li je nešto bitno promenjeno u antikorozivnoj zaštiti:ako nije,onda je za očekivati da i novi krenu stopama svojih prethodnika za koju godinu.Malo šmirgle i farbe vikendom,čisto radi rekreacije.
Ovo sve da bi oni koji se raspituju o novim Dačijama dobili realnu informaciju od nas koji vozimo to godinama,bez preteranog optimizma i navijačkog tona.
Nova generacija je tržišno i cenovno tamo gde je bila i prethodna,pa mislim da je nerealno očekivati bitan skok u kvalitetu,bar što se tiče limarije.



kiconix

#48
Necu da branim brend ali mislim da je fer da sacekamo pa da hvalimo ili kudimo.
Sto se tice buke, ko je probao novu generaciju (i ja medju njima) primetio je veliku razliku u zvucnoj izolaciji.
To potpisujem.

vujanovgoran

Evo da se malo umesam, obzirom da sam 7 godina vozio starog Logana i sada vec 3 godine vozim novog Logana. I jedan i drugi su dizeli. Sto se tice buke, na njoj su poradili veoma dobro, novi je daleko tisi, buka se tek  pocinje javljati pri brzinama vecim od 130km/h. Sto se tice korozije, tu ne mogu nista reci, jer je nema jos, mada ni na starom Loganu je nije bila, a nema je ni sada posle 10 godina, pouzdano znam jer ga cesto vidjam. Posle druge godine na pragovima i prednjim blatobranima je od kamencica na par mesta obijena farba do lima koji se sija i danas. Naravno govorim o prvom Loganu. Izgleda da je bilo serija koje su neunistive. Na novom Loganu jos nema nigde da je ostecena farba, pa cemo tu sacekati sa komentarima.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

dekiv68

Da li start-stop sistem može da se deaktivira i aktivira po želji? Da li je zbog njega akumulator većeg kapaciteta?

jovan

#51
Da, može. Prekidač je pored ručne kočnice. Za akumulator ne znam.

Loganovac

Kako kažu, na vozilima opremljenim SS sistemom akumulator je većeg kapaciteta i boljeg kvaliteta (čitaj skuplji). Ako pogledaš recimo katalog Exide akumulatora videćeš da se cena kreće u velikom rasponu za istu veličinu akumulatora. Ovi skuplji su konstruktivno drugačiji da bi obezbedili nešto veći kapacitet i veće struje startovanja, ali pored toga imaju poboljšanja i po pitanjima pada kapaciteta na niskim temperaturama i  ukupnog broja ciklusa punjenja/pražnjenja. Jednom rečju, kvalitet za pare. A kod SS sistema akumulator mora da izdrži značajne torture u intenzivnoj gradskoj vožnji. Siguran sam da je na ovim vozilima i alternator većeg kapaciteta.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Anlaser je tek priča za sebe. On je puno skuplji i može izdržati bar 4x više startovanja u nekakvih 15 godina exploatacije.
Sam svoj gazda - vazda.

Sir Oliver

Citat: dekiv68 poslato 28.02.2016. - 18:45
Da li je zbog njega akumulator većeg kapaciteta?

Akumulatori ne moraju da budu većeg kapaciteta u odnosu na pogonsko gorivo i kubikazu, samo su drugačije izrađeni od ovih koje mi koristimo, tj. Starter baterija. Trpe velike oscilacije (na nekom semaforu gde dugo drzi crveno, uz sve i svasta poukljucivano na autu, moze doci do solidnog praznjenja... i tako svaki dan), zato je skup. On može da ide na naše automobile, ali Starter nikako na S&S sistem.
I drink to make other people more interesting.

dekiv68

mdbokic koji ti je nivo opreme?

mdbokic

Nivo opreme je Life, mada se u papirima vodi kao ambiance, negde piše i life!

dekiv68

Vozi li se taj auto :cul: (osim nedelje i praznika) :to:

Koliko je prešao do sada (i kakvi su dalji utisci)?

Da nije dorćolac (deo Bgd u kome je Dacia salon)?

mdbokic

Vozi. vozi se...
Utisci su zadovoljavajući, prešao sam oko 3k za sada, potrošnja plina u mešovitoj vožnji oko 8l, malo je čudno što ako nestane plina ( a zvučni signal je dosta stidljiv, skoro se ne čuje), kad sipam plin ne prebacuje automatski nego moram da ručno prebacim.

kiconix

Nije to nista cudno. Vozi i uzivaj.