TCE 90 Vs MPI 1.2?

prethodna tema - sledeća tema

dzule

opet cu i ja ponoviti, za 5 godina, sem redovnih servisa nisam dinara dao za odrzavanje....
par kvarova ( sitnica, moze se reci ) su mi zamenili/otklonili u garantnom roku...
presao 66.500 km, i za sada prezadovoljan, pu,pu da ga ne ureknem....
ja sam do sada automobile menjao kada dodju na 150.000 km, kupljene polovne, naravno sa kojih 120,130,000 na satu, tako da ja mislim da cu sandera voziti bar jos 5, 6 godina....
ja ima sediste podesivo po visini, kao i volan, i mislim da je to super opcija, ( kao sto mozes videti na slici, ja sam 168cm visok )
kum me provozao u sanderu 0,9 stepway-u, koji je imao start-stop sistem, u osnovnom paketu opreme...ja se cudom cudio....
odlicno ide, kaze kum da je njih 4 ( deca su mu vec stariji tinejdzeri - povelicki...) pun gepek i krovni kofer sa ukljucenom klimom autic izvukao na kopaonik bez ikakvih problema... da napomenem, nije njegov auto, vec pozajmljen od svastike, posto kum zivi u dubai-ju, vozi nissan murano, ford explorer i ostalo, tako da nije laik....

Aleks

Nesto gledam cenovnike... Zar je moguce da se 0,9 tce ne nudi bez tng sistema?

zac

 :ha: uzas ako je tako...

Aleks

#33
Zasto uzas? Dodje na isto ako u 1.2 16v ugradjujes tng van servisa a dobijes bolji motor u svakom pogledu.

zac

Ma meni je uzas...  ako je stvarno tako izgubili su potencijalog kupca..

slavko_bgd

Citat: Aleks poslato 31.08.2015. - 15:20
Nesto gledam cenovnike... Zar je moguce da se 0,9 tce ne nudi bez tng sistema?
Mislim da se može poručiti i bez tng-a, što ne bi moglo? Ali naravno treba pitati u salonu. Mislim da ne objavljuju sve cenovnike. Ovo je više informativnog karaktera, jer koliko sam čuo, ovaj motor sa tng-om se ovde najviše i traži.

Citat: Aleks poslato 31.08.2015. - 15:31
Dodje na isto ako u 1.2 16v ugradjujes tng van servisa a dobijes bolji motor u svakom pogledu.

Ako se misli na naknadnu ugradnju tng-a u 1.2 16V (D4F) -ta opcija za taj motor ne postoji dok je vozilo u garantnom roku.



Zoran

Na zvaničnom sajtu dacia.ba  potrošnja plina je za 27% veća od potrošnje benzina u litrima kod motora 1.2 16V (benzin 5,9 l/100 km a plin 7,5 l/100 km) i uslovima mješovite vožnje.
Sam svoj gazda - vazda.

Aleks

Citat: slavko_bgd poslato 31.08.2015. - 17:25

Ako se misli na naknadnu ugradnju tng-a u 1.2 16V (D4F) -ta opcija za taj motor ne postoji dok je vozilo u garantnom roku.



U pravu si, ali bilo da ga ugradjuje po isteku garancije ili za vreme garancije (na rizik) opet se ne isplati.

Loganovac

Citat: slavko_bgd poslato 31.08.2015. - 17:25
Mislim da se može poručiti i bez tng-a, što ne bi moglo?

Možda zbog homologacije?

Malo smo se udaljili od teme...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jovan984

Da li moze neko sa foruma da mi kaze kolika je u praksi potrosnja motora 1.2 16V?

Hvala unapred.

Lesa021

Da li u Beogradu u salonima ima Logana 0.9 Tce za videti da ne kažem zakazati probnu vožnju. I ja želim da kupim ovaj auto. U Novom Sadu nema ni jedan logan sa bilo kojim motorom(u dva salona).Rekli su mi da mogu da naručim vozilo(kapara 500 eu), ali ne mogu da kažu kada će vozilo biti isporučeno. Prepodstavljaju u decembru. Nisam mogao da verujem.  :banghead:

jasho

Ista stvar i  u Beogradu, kolega išao u AK Kompresor da proba Logana, nisu imali ni jednog na stanju, rekli mu od oktobra, u međuvremenu čovek sve bliži kupovini i30, iako je bio zagrejan za Logana :-)1

kiconix

Politika RNS, usrali su motku sa Dacijom (mislim da je slično i sa Rešoom)
A mogli bi da ih prodaju samo tako.

Ivan91

Citat: jovan984 poslato 01.09.2015. - 12:29
Da li moze neko sa foruma da mi kaze kolika je u praksi potrosnja motora 1.2 16V?

Hvala unapred.

70 % grad, 30 % otvoreno, prosek na 15 k km, oko 7.5- 8 l plina, plus benzin za paljenje auta.

jovan984

#44
Citat: Ivan91 poslato 02.09.2015. - 17:10
70 % grad, 30 % otvoreno, prosek na 15 k km, oko 7.5- 8 l plina, plus benzin za paljenje auta.
Jel bi to značilo da troši 6 - 7 litara benzina :)?


P.S.
Zvao sam danas HIT auto. Taj motor nije vise dostupan u varijanti sa LPG. Trenutno je neki zastoj u isporukama zbog smene Euro 5/6 :-\