Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Aleksabgd

#1935
Kupljene fulde u kemoimpexu. Cena po komadu oko 5600din. Made in france

http://www.dodaj.rs/image/2fdn6
http://www.dodaj.rs/image/2fUGu

Lazar@

#1936
Dobra guma  :dobro:

Lazar@

#1937
Evo jedan zanimljiv test...
Ljetnje gume visokih performansi vs zimske gume, na temperaturi od -4 stepena ali na suvom putu  :dance:
Ljetnje gume koce drasticno bolje, cak 11 metara razlike(pri brzini od 105km/h)  :fiju: :fiju: (a kao sto znamo zimske gume su preporucene za temperature ispod 7 stepeni? )


jasho

Po ovom sad kijametu i ledu napolju, kakva su iskustva vas koji vozite ove starfire wt 200? jesul čemu? Pitam onako znatiželje radi. :ces:

Lazar@

Citat: jasho poslato 28.02.2018. - 22:34
Po ovom sad kijametu i ledu napolju, kakva su iskustva vas koji vozite ove starfire wt 200? jesul čemu? Pitam onako znatiželje radi. :ces:
Ja sam vozio Starfire W200(sara kao na sliku ispod) tri sezone  :ne:
Sad sam stavio Lauffen LW31, i mogu reci da je Starfire bio dosta dobar za snijeg i led, ali prilicno los za kisu...Pogotovo vremenom kako su se trosile...Mislim da sam presao 30k vozeci ih....Pri kraju zivota su bile prilicno klizave  :dance:

Loganovac

Citat: Lazar@ poslato 01.03.2018. - 12:19
Pri kraju zivota su bile prilicno klizave  :dance:


Da nisu tad izgledale ovako?



:Smiley:  :Smiley:  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

Citat: Lazar@ poslato 01.03.2018. - 12:19
Ja sam vozio Starfire W200(sara kao na sliku ispod) tri sezone  :ne:
Sad sam stavio Lauffen LW31, i mogu reci da je Starfire bio dosta dobar za snijeg i led, ali prilicno los za kisu...Pogotovo vremenom kako su se trosile...Mislim da sam presao 30k vozeci ih....Pri kraju zivota su bile prilicno klizave  :dance:


Hvala, rekoh da vidim kakva su iskustva, da ako budem u prilici da uzimam Tigar Winteru, dal da razmišljam i o njima. Inače Wintera mi je bila ok jedno dve sezone, već u trećoj je znala da po snegu proklizava, ne nešto strašno, al opet, i sad slična priča sa ovima što sad vozim Michelin Alpin 4, ne troše se mnogo, prve sezone bez greške , međutim već od treće zime gube na trakciji po snegu, stabilne su ovako ali nisu baš za jači i već sneg, pre jedno mesec dana kad je bio onaj sneg, pokušao sam da se popnem u Ripnju uz neku uzbrdicu, doduše ispod snega se od vetra stvorio led, nisam uspeo, a kad sam krenuo da se vraćam  u jednom trenutku sam izgubio kompletnu kontrolu nad vozilom da se sam zaustavio sa strane srećom bez posledica, čak sam se uplašio da ne udarim auto koje je stajalo na putu i nije se kretalo, čini mi se da sa Winterom to mi se nikad nije desilo :ne:

Goran25

Da li ti zaista pomaže bilo koja guma u datim okolnostima? Skoro sam imao istu situaciju uzbrdice i leda sa novim BFGoodrich G-Force zimskim gumama, jednostavno kada dohvati led to je to, preostaje ti samo da zadržiš pribranost i pokušaš da se spustiš nazad što je bezbednije moguće....i tako sve dok ga ne popneš:)

jasho

Moguće da si u pravu, ne sporim, ali nekako imam osećaj da je takođe i do guma, tačnije da nakon dve -tri zime svi pneumatici gube svojstva zimske gume, da se uplastiče, pa ples počinje.

Kad sam uzeo wintere tamo negde 2009. godine, išao sam takođe uzbrdo nizbrdo, negde gde je leda isto bilao i imao sam osećaj sigurnosti, čak i sama wintera, nova naravno, na dodir drugačije izgleda kad je porediš sa drugoim gumama, mekša je, čini se da lakše prijanja u takvim uslovima.

speedo

Ja sam i ove zime zadovoljan zimskim Pirellijem, iako su 2011. godište. Nema bočnog proklizavanja, krećem bez problema, i vozim čak i brže od prosjeka.

Lazar@

Citat: Loganovac poslato 01.03.2018. - 13:04
Da nisu tad izgledale ovako?


:Smiley:  :Smiley:  :Smiley:
Veoma slicno :D Ivice sa strane se jako brzo pojedu(iako je trap normalan)
Gazio sam sa Starfire-om  prilicno dubok svjezi snijeg bez mnogo problema, po kisi su lose ali bolje od Tigra...Sa Lauffen-om sam gazio par cm svjezeg bez problema(nisam imao prilike za dublje), ali po mokrom snijegu(na Lovcenu) ima mucenja...Tesko skrece i tesko se drzi zadatog pravca, lako slajfuje...Moram jos da je istestiram da bih iznio zakljucak  :bonk:


Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Vrijeme je bilo za evoluciju :ne:
Imaju par novih guma, ali nigdje nikakav test ni review

Andrix

 lepa "agresivna" sara
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

http://www.autobild.de/bilder/winterreifen-test-2018-bremswege-im-vergleich-14063931.html#bild1

Stara Wintera opet kriminalna, skoro 10m duzi zaustavni put po mokrom od vrhunskih guma.

Cekamo test nove Wintere.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!