Moja rumunska lutka

prethodna tema - sledeća tema

samsung

#45
Stvarno sramota da se ne javis....a mi moramo uvek da se javimo kad smo u CG  :hihi: :hihi: :hihi:

Evo ja se tebi najavljujem vec sad za Uskrs! :ziveli:
pozdrav iz St.Pazove

Highlander

Čekam te ... I ne bojim te se ... Uopšte ...  :ziveli: :friends:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

hobbista

Ma ne dolaze oni zbog tebe već zbog njeguške pršute  :laugh:


:friends:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Highlander

Danas bili u Podgorici. Ispred Delta city-ja termometar u Dusteru pokazao 39*C. Na parkingu pored Bazara kod Bloka 5, oko 14:30, čini mi se da sam vidio parkiran Stepway od kolege @Lazara. Nisam imao kad da mu ispod brisača ostavim pozdravnu poruku. Ostavio sam ženu i tasta u Podgorici, a ja sam sa sinom utekao put sjevera na foto-sešn. Prolazili ste ovuda, pa znate šta je kanjon Morače. Ja sam djetetu i sebi rizikovao glavu za ovih par fotografija.
Dio himne Crne Gore kaže :
                                      ... Volimo vas, brda tvrda
                                          i stravične vaše klance ...

Ne pada mi na pamet bolja riječ od stravičan, za opis ovog klanca.



Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Loganovac

Sve je ekstra  :to: , al' da si rizikovao - jesi, i ne znam šta ti je to trebalo...  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

 :to: svaka ti čast i vratio si me u prošlost.
4 x sam prošao kanjonom Morače (vozom, auto stopom, Renoom 4 i Tomosom 90)
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Kad se sad nisam šlognuo...

Svega 4 puta?  :ha: Ti koji ubijaš milione kilometara?  :ha:

Pa ja sam kanjonom Morače prošao bar dva'es puta više od toga, iako za poslednjih skoro 20 godina nijednom.  :ne:  Imao sam nekoliko puta prilike čak i da prespavam na onim proširenim šljunkom nasutim mestima za zaustavljanje, da ne kažem parkinzima, u kamp prikolici, nikad neću iz glave moći da izbacim tu lepotu! Doduše, to se dešavalo sedamdesetih godina prošlog veka, dok je "Bog hodao po zemlji"...

Da se sad vratimo na rumunsku lutku, ne da je lepa nego kida!  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

roolet

1. Lutka i po, al vuce ko zmaj.  :lux:
2. CG je lepa i narocito cista poslednjih godina, dokaz da se ljudi menjaju u pozitivnom smeru.
3. Kotor postao Palermo :(
pozzzz

Highlander

@Loganovac - rizik ogroman, ali je bilo jače od mene - morao sam. Btw, nekada nam je zimi veći rizik "sići" sa Njeguša u Kotor, a svaki dan smo na toj relaciji.  :ne:
@Zoran - za prolazak Tomosom 90 -  :hall:  :respect: Tek si tako mogao osjetiti svu čaroliju prolaska kanjonom.
@roolet - ljudi se mjenjaju - naučili su da bolje sakrivaju smeće. Od Kotora do Njeguša je 25 krivina (računaju se samo one od 180*), sve je čisto i divno, ali ako zastaneš na bilo kojoj krivini vidjećeš iza svakog parapeta tone i tone raznoraznog smeća. :ljut: Palermo je mnogo veći grad od Kotora, tako da je Kotor sa svoja tri kriminalna klana - neuporedivo gori. :agr:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Highlander

1. Ponedjeljak, 20.nov.2017. pune tri godine druženja sa Dasterom. Registracija 230 €, kasko na 10 rata 210 €.
2. Utorak, 21.nov.2017. na Njegušima -7*C, auto upalilo kao da sam ga maloprije ugasio. Kederi premazani glicerinom na vrijeme, vrata se najnormalnije otvaraju, sjedneš i voziš se.
3. Srijeda, 22.nov.2017. u ovlaštenom servisu promijenjene disk pločice (64,00 € sa "rukama" i PDV-om), dali mi ponudu za četiri nove gume kao ove što imam, Continental 215/65/R16 all season - 499,80 €. Za moje uslove eksploatacije zadovoljan sam trajnošću i guma i pločica. Možda sam mogao "nategnuti" još par hiljada km, (barem do 50.000 km), ali ne bih da se igram životima moje porodice.
4. Četvrtak, 23.nov.2017. kilometar-sat "obrnuo" okruglih 45.000 km.

Nakon tri godine i 45.000 km u ovom autu, preko 90 % vozeći se na relaciji Njeguši-Kotor-Njeguši, imao sam samo jedan malecki problemčić sa paljenjem prošle zime i to zbog lošeg goriva, malo je reći da sam p-r-e-z-a-d-o-v-o-lj-a-n !



Idemo dalje !
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

zzechner_sk

Bravo, lijepo je ovo napisano. Osim što je razuman izbor vozila po pitanju troškova,
pouzdanost i udobnost daju zadovoljstvo kao dokaz kako Dacia ispunjava "i ono nešto više...".
Nitko ne vozi zahtjevniju (opasniju - ajmo ipak pošteno) dionicu od nas s foruma.
Dan, noć, ljeto, jesen, zima, proljeće, svakodnevno ne možeš izbjeći sve meteo i uslove na cesti.

Neka te oprez, sreća i britke reakcije služe kao dosad. Želim ti još puno, puno zadovoljnih km.
2023. moj vjerni Logan MCV otisao u dobre ruke, a zamijenio ga je Suzuki S-Cross Premium

Zoran

Svaka ti čast. Lijepo te služi i lijepo ga održavaš.
A motorka?  :friends: :wink:
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix


shole


Highlander

Hvala vam svima, drage kolege !
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!