Dacia obara rekorde u Evropi

prethodna tema - sledeća tema

boxit

Dacia obara rekorde u Evropi

U prvih osam meseci 2014. godine Dacia je oborila je rekord u pogledu rasta prodaje u EU i dostigla 35 odsto ukupne prodaje vozila kompanije Renault u čijem se vlasništvu nalazi, prenosi francuski list Tribin.

Iako je u avgustu rast prodaje novih automobila marke Dacia iznosio je skromnih 2,7 odsto, u prvih osam meseci on je dostigao 30 odsto, u odnosu na isti period 2013, što je ubedljivo najveći rast među najprodavanijim markama automobila na evropskom kontinentu.

Od početka godine, zaključno sa avgustom, u zemljama Evropske unije prodato je 247.942 automobila marke Dacia. Udeo ovog brenda na tržištu EU u avgustu je iznosio 3,2 odsto, dok u ukupnoj avgustovskoj prodaji Renaulta, Dacia vozila čine 35 procenata.

Ovakav rezultat postignut je zahvaljujući pre svega povoljnoj ceni modela Logan i Sandero, koji koštaju manje od 8.000 evra, kao restilizovanom Dusteru, koji doživljava pravi bum na tržištu EU.

Niska cena, jednostavna upotreba, ekonomičnost, kao i korektna mehanička svojstva Dacia automobila su ono što privlači evropske kupce, zaključuje list Tribin.

Izvor: B92, Tanjug

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2014&mm=09&nav_id=900808

Loganovac

Šta na ovo imaju da kažu ptice zloslutnice što su već bile oplakale Dačiju?  :zloca:

Bio sam prošle nedelje u Milanu i okolini, Dasteri na svakom koraku, uglavnom beli pa crni, i poneki Stepway...  :cool:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

trajce

Takodje, pre dva meseca, bio sam u jednom manjem mestu pored Minhena. Iznenadio sam se koliko Sandera, MCV-a i Dustera se moze sresti po ulicama  :to: Al ce to tek biti povoljno kad stigne kod za koju godinu  :dance:  :ne:

Vladan P

''Zanimljivo je da je među 30 najprodavanijih modela u Nemačkoj samo jedan koji pripada nekom brendu koji nema direktne ili posredne veze sa tamošnjom auto-industrijom.

U pitanju je Dacia Sandero, koji je sa 4.382 prodata primerka u periodu januar-februar 2019. zauzeo 29. poziciju. ''


https://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2019&mm=03&nav_id=1516214&fbclid=IwAR0QhFX4lwHLn5KfOaidGSH8jRXnypJBRFVNIrtTWSzuYuvW0Nv3qwQrIBo
Zajedno smo skupa !

samsung

pozdrav iz St.Pazove

Veterinar


Vladan P

Zajedno smo skupa !

saša61beograd

#7
Dačija je oborila još jedan rekord i to na našem tržištu.Po pisanju B92 i Autobloga ovo je prodaja u Srbiji u prvih 9 meseci ove godine (putnički automobili):
1.Škoda 3.547
2.Fiat 2.169
3.Toyota 1.286
4.KIA 1.199
5.Hyundai 1044
6.Folksvagen 1.024
7.Reno 1.023
8.Dačija 827
9.Opel 760
10.Mercedes 690
U apsolutnim brojevima svi su prošli loše.U relativnim brojevima,u odnosu na druge, mislim da  ovo je za Dačiju zaista rekordan pad još od 2004.godine.Neko je nešto mnogo zeznuo.Sada bi trebalo da napregnemo mozgove i da krenemo da branimo našu Dačiju i da odjašnjavamo sebi i drugima zašto je tako.

Loganovac

Ne razumem šta imamo mi da naprežemo mozgove i objašnjavamo. Mi imamo Dačije, sedneš i voziš. O prodajnoj politici neka razmišljaju njihovi menadžeri, šta se to nas tiče...
Imamo na Forumu crno na belo dokaze da se niko nije baš venčao sa Dačijom, dobar deo članova je promenio Dačije za neke druge marke pa je opet tu. Dakle, opstanak Foruma ne zavisi od prodaje Dačije već od naše dobre volje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Igrom slucaja sedim u Kompresoru, drugi put za 20 dana.
Samo Megan limuzina je iz postavke od pre 20 dana.
Od Dacije ima samo dva Dustera u prestige opremi 1.0 tce sa plinom.
Narucuje se hrana, servis pun, svi lepo obuceni, cak nisu ni nadrkani.
Mislim da njima uopste ne ide lose.
Kao sto rekoh bezbroj puta do sada, ne sekiram se ja za njih, sekiram se za sebe.

Zoran

Mnogi smo kupili nov auto po cijeni polovnog.
To više nije slogan Dacije. Dalje će vidimo.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Jesi li ti Zoki procitao sta sam napisao u postu iznad?

Zoran

To je tvoj pogled kroz ružičaste naočale.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

O cemu ti pricas covece. :fiju:
Kakav pogled, kakve naocare?
Ja napisem iskustvo direktno iz salona, gledam prodavce kako ih zabole dupe da prodaju auto.
Niko se ne tangira, pa ja bih danas dok sam sedeo prodao Dustera i Megana Conquest, garant.
Nije njima lose, verovali ili ne.
A sto se tice polovnog automobila, i sad je cena Dacije cena polovnog automobila. :ne:

zaki

I ja kad sam sam video tu listu zapitao se kako taj sistem prodaje ovih naših uvoznika opšte funkcioniše sa tako malim brojem prodajnih  automobila. Biće da su marže toliko velike da mogu da pokriju te salone i osoblje ili deru na ceni servisa i delova.
A što se tiče zainteresovanosti da prodaju to što prodaju, nekoliko puta po izlasku iz nekih salona sam se dobro pogledao u izlogu i pomirisao ispod pazuha.
:)