Ugradnja filtera vazduha kabine-polen filtera

prethodna tema - sledeća tema

petar313

#60
ja sam uspeo jesenas i imao sam isti probem kao Stalker, ali sam to brzo rešio (iz drugog puta)

korišćen alat




Produkt rada (rupa u gde je nije bilo)




Kad sam ubacivao sam filter, pritisuo sam ga na mestima koja sam označio crvenim strelicama, da se savije. Tada može da uđu rupu.

Sledeća akcija je, kad krene filter da ulazi i dođe otprilike do pola (ili malo ranije), pritisne se filter na mestu koje sam označio plavom strelicom. Potrebno je da se na tom čošku filter savije na unutra. Moja greška u prvom pokušaju je bila što mi se filter savio na spolja, a onda nema šanse da se namesti. Ostalo je jasno. Kad se ovo primeni ulazi lako.






i na kraju paziti da se na slomi žabica (ja sam je slomio, ali filter drži i bez nje)




P.S. ovo je rekonstukcija po sećanju i moguće je da sam nešto preskočio.

P.P.S još uvek nisam vadio filter. Ne znam koji problemi mogu tu da nastanu. Ako ima neka začkoljica, molim one koji su probali da objasne.

stalker

Nakon što sam napisao prošli post i još jednom pregledao cijeli topic odlučio sam još jeednom pokušati pošt sam shvatio da je filter odgovarajući te da sam i ja sve do tada odradio kako treba.
Shvatio sam da filter ide unutra samo ako se deformira baš ovako kako je petar objasnio i uz malo truda sam ga uspio ugurati unutra.
Bio sam znatiželjan kako ide vađenje te kako filter izgleda kad ga se ovako savija pa sam ga ponovno izvadio van. Po sredini rebara filtera se vidi kako su savijana ali se izgleda unutra ponovno vrate u prvobitni položaj.



Slikano je s mobitelom pa slika nije najbolja ali je filter sjeo kao budali šamar. :lol1:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Keka

Bravo!

@ Munze: Na onim slikama iz Mann-ovog uputstva pri kraju ima fotka filtera koji je savijen upravo kako je Petar opisao.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

Evo posto je napokon zatoplilo  :lazy: dovoljno da se nakanim i ja na ugradnju polen filtera. Stavljen je Mann-ov filter. Sto rece Stalker lego je ko' budali samar, jedino me iznervirala celokupna egzibicija prosecanja plastike... Samo je malo nezgodno pogotovo ako imate 2 m kao ja  :badmood:
Ali na kraju sam veoma zadovoljan uradjenim poslom i mukom. Filer sam par puta skinuo i vratio nazad cisto da se malo izvezba ta radnja.
Jedino kada sam pustio ventilator da duva, mala kolicina vazduha prolazi pored filtera sto je i normalno posto ne postoje nikakvi dihtunzi ili nesto tome slicno.
Da li je tako i kod vas?
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Keka

Ne bas....

Sugestija: Kod mene je sledeca situacija: Donju ivicu lezista filtera treba lepo turpijom poravnati sa dnom lezista, u dubini. Zatim donju ivicu plastike na koju se zakaci zub treba skratiti za 1-2 mm, a na samom filteru skinuti donji deo dihtunga koji je u obliku slova U, znaci da ostanu samo uspravni delovi. Onda ce zub da lepo skljocne i fiksira filter. Onda ne duva pored filtera.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

Thnx Keko.  :friends: Sutra znaci nastavak radova ako ne bude kise...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

krle

#66


Citat: krle poslato 14.12.2009. - 13:26

Inače Renault je uputio tehničku notu TN 5359A za adaptaciju . Međutim, prema priloženim crtežima adaptacija se odnosi samo na Logan Ph1, a polen filter na crtežu je prikazan okrenut za 180 stepeni. Ista greška je i u servisnom uputstvu, tako da je izgleda kod ovog crteža radio Copy-Paste.



Ako filter neće da "klikne",  možda treba uraditi kao što je prikazano na drugom crtežu pod 3.




Peca

Konacno sam uspeo. Nabavio sam stari filter vazduha ne znam od kog auta pa sam isekao skalpelom papir a zatim makazama skratio resetku na date dimenzije. Odsekao sam naspramnu stranicu filtera i spojio srafovima. Mogao sam da lepse isecem i da preklopim cosak narandzastog sundjera ali sam to popunio sirovom gumom. Dva srafa sam uzeo veca da sluze kao drzaci i na nih natakao gumeno crevo da ne lupaju o lim i zasrafio navrtke. Sve srafove sam zatucao cekicem da se navrtke slucajno ne odvrnu. Na to sam stavio parce filcanog filtera za aspirator i pricvrstio sa bakarnom zicom  ali viledinog jer on ima jednu stranu malo pesovanu da ne lete dlacice a i moze da se malo stanji. Evo kako izgleda

Ovi tragovi crnog silikona su od mrezice za komarce koja je tu bila zalepljena. Filcani filter sam malo jos orezao i stanjio, on je kao lisnato testo pa sam odvojio jedan sloj jer na prvu probu vazduh je malo sporije strujao na polozaju 1 ventilatora. Nisam hteo da ga lepim jer se ovako u kompletu lakse stavlja mislim da bi bilo muke zakaciti filc u onom malom prostoru. Probna voznja je bila OK, nisam imao nikakvih problema ili zvukova. Protok vazduha ovaj filter stalno drzi zalepljenim. Preporucio bih ciscenje ovog oluka sa vremena na vreme, ja sam i skinuo sud tecnosti za vetrobran i ispod njega skinuo onu gumu tako da prljavstina moze bolje da se sliva odatle.
Pozdrav  :lazy:

msecanmo

Citat: LeNgenda poslato 12.12.2009. - 23:02
Moj Sandero ima klimu ali ne bi trebalo da ima filter polena, zar ne?
Prijatelju kod mene u Sanderu ima taj filter. sagni se malo i pogledaj na mjestu suvozača :friends: :to:

Goky

#69
Sandero 1.4 Laureate: postoji filter, proizvođač je Valeo nisam najbolje mogao da vidim oznaku na filteru, uspeo sam na kućištu da pročitam N1022900.

U nekoliko ovlašćenih servisa rekli su mi da u Sanderu nema filter kabine. Izgleda da su počeli to da ugrađuju odskora ili su serviseri baš neobavešteni.......
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

ppejic

Jedna fotografija uz blic ce razjasniti mnogo toga.

Peja

Goky

#71
Slike nisu baš najbolje... malo sam izvukao filter da se vidi... to je filter koji ide i u Clio III... u prethodnim postovima su napisane i oznake...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

wvojin

Danas kad sam seo u kola i pustio ventilaciju, kad su poceli pupoljci i razno lisce da leti ka meni, poludeo sam  :ranting: A auto sveze usisan  :bonk:
U najskorije vreme stavljam MANN-ov filter kabine i carape na vent. otvore ispod haube. Bice i slika, ali mislim da je tema sasvim detaljno obradjena. Hvala unapred svima koji su pisali svoja iskustva i postupke ugradnje.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

snob

Citat: Goky poslato 24.03.2010. - 14:27
Sandero 1.4 Laureate: postoji filter, proizvođač je Valeo nisam najbolje mogao da vidim oznaku na filteru, uspeo sam na kućištu da pročitam N1022900.

U nekoliko ovlašćenih servisa rekli su mi da u Sanderu nema filter kabine. Izgleda da su počeli to da ugrađuju odskora ili su serviseri baš neobavešteni.......

Jel' to znači da može da se stavi u Logana?