Ugradnja filtera vazduha kabine-polen filtera

prethodna tema - sledeća tema

krle

Ovo ne bih preporučio. Meni su ovakav filter  (Sogefi E344) ugradili u Hitu-u, o čemu sam već pisao. Taj filter je  imao  dimenzije 230x160mm, koje su neodgovarajuće.

Mogu se koristiti filteri sa Renault  Clio III; Twingo II; Modus , kataloski broj 77 01 062 227  kao i sa Nissan Micra.

To su:
Purflux AH 207;FRAM CF 9691; FIAAM PC 8128; Sogefi E411/Tecnocar E411; MANN  CU 1829;UNICO AC 2243;
DELPHI TSP0325178 i TSP0325178C ;Corteco 80000074; Knecht LA 230;Mecafilter ELR 7157; Valeo FH110 ( 698753);

stalker

#46
Zahvaljujući ovom topicu na forumu i ja sam se konačno odlučio za ugradnju filtera klime. Prema spisku objavljenom na forumu tražio sam po dubrovačkim trgovinama auto dijelova i našao po najpovoljnijoj cijeni ovoga za oko 11 Eura.



Talijanski je meni nepoznate marke Sivento ali izgleda savim solidno. Ugradnja slijedi čim uhvatim malo slobodnog vremena. :lux:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

krle

#47
Znači spisku možemo dodati i ovaj Si Vento-Eurogielle P668.
http://www.eurogielle.it/SearchEngine/LoadSchedaT2.asp?Codice=668

Boka

Ma filter je ok a i cena je razumna, al i ja moram da cekam prolece da se malo razgibam oko ugradnje posto ga i ja nemam.

Keka

#49
Zanimljivo, i ovom filteru je slobodno pero okrenuto kontra od toka vazduha  :ne:

:offtopic: Danas mi se zale da na sanitetu Lada 111 slabo greje  :bonk: odem ja, pogledam, a on duva kao penzioner na umoru, cak i kad se ventilator postavi na 4. Na kraju ustanovim da Lada ima filter za polen, rasturim pola motornog prostora dok ga nisam izvadio, a tamo katastrofa od stroke i lisca, na sajtovima proizvodjaca filtera ga nema nikako, pa sad Lajka pici bez filtera, a duva kao kosava.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Da, da, da...tako je i kod filtera kog sam ja kupio ZAFFO COD.480. Nalepio sam jeos jednu lamelu kako bi pritisak vazduha zaptivao filter.

Peja

Keka

Ja odlepim prvu sledecu lamelu da bi bila pokretljiva i da dihtuje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic


stalker

Obišao sam sve prodavaonice auto dijelova i ovaj SI Vento je bio duplo jeftiniji od prvog skupljeg dok su neki koštali i skoro tri puta više od ovoga.

I meni je čudno da je zadnje pero slobodno i okrenuto u obrnutom smjeru od stujanja zraka ali koliko sam vidio takao je i kod ostalih filtera.  :ne:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

ppejic

Ne znaci uvek da je vecina u pravu.

videcu to kada pred leto mejnam filter..

Peja

krle

Ako je problem u ovom peru koje u stvari treba biti "pritisnuto" onda nemam reči . :ne:

stalker

Danas ja sav sretan navalio na Logana, pronašao otvor ipred suvozačevih nogu kojeg treba izrezati



Uzeo oštar nož i uz puno muke i izgrebanu desnu ruku uspio da izrežem otvor.



Tek onda je slijedilo razočarenje i zbunjenost -  kako onoliki fiter ugurati unutra kroz ovaj mali otvor? :conf: :ne:



Na slici se vidi koliko je filter širi od komada plastike koji su do sada prekrivali otvor.
Jesam li kupio pogrešan filter ili ima neka caka kako ga umetnuti unutra jer sam iscrpio sve meni poznate metode?

www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Munze


mladen895

Verovatno si uzeo filter za Clio 3, pisao je Krle o tome 03.05.2009.
Kad se mora,sve  je tesko.