Ugradnja filtera vazduha kabine-polen filtera

prethodna tema - sledeća tema

Boka

Pa ja sam tek sad video ovu temu a 2 nedelje mi se javlja cudan miris kad pustim grejanje  :banghead:. Iskreno nisam ni znao da Logan ima ovaj filter.

kiconix

Nema, to je dodatno ugradjeno u svojoj reziji.

Boka

Pa koji li je onda razlog cudnog mirisa u kabini kad se pusti grejanje?

krle

#33
Ako pogledaš šta ja imam na filteru , šta misliš gde je sve to završilo u tvojim kolima . 

Boka

Sad cu da procitam sve o ovoj temi a sutra ako nema snega moram da pogledam kako to kod mene izgleda. Kad sam vec pomenuo sneg, ovaj sneg sto pada na nasem forumu vrlo lepo izgleda.

ppejic

Meni i dalje, posle ugradjivanja polen filtra, se oseti smrad kada pokrenem ventlaciju, ako sam pre toga koristio klimu. Prasine u kabini je vidno manje.

Peja

Boka

Prasine nema kod mene, a nije bilo neprijatnog mirisa ni prilikom rada klime, samo kad je auto dobro zagrejan i ukljuceno grejanje. Auto je relativno malo vremena u mom posedu tako da ga tek upoznajem korak po korak.

LeNgenda

Znaci, taj filter se fabricki ne ugradjuje u Dacie?

Moj Sandero ima klimu ali ne bi trebalo da ima filter polena, zar ne?

Dakle, od krupne necistoce i njenog propadanja u resetke ispod soferke mreza za komarce moze da bude sasvim dobra zastita? Kabinu cemo cistiti i usisavati od prasine, to nije problem...

Da li ce ta mrezica na grilu spreciti zacepljivanje ventilacionih tunela, tako da se oni mogu sami procistiti malo jacim duvanjem ili kompresorom?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

kiconix

Tema je tu, samo je treba prelistati od pocetka. Mislim da ce vam biti tada sve jasnije.
Inace, taj smrad sto se oseti je prasina koja ostane u tunelima i malom hladnjaku posle parkiranja kola. Sve sto treba uraditi je produvati, barem 2. brzinom (ja to radim 3.), dovoljno je par sekundi.

ppejic

Taj smrad, kao kad vam se usmrdi krpica sudopere, se javlja prisledecoj vozni posle ukljucivanje klime. Samo tad i nikada vise.

Peja

mladen895

Jedan kamiondzija nije mogao da provali odakle dopire nesnosan smrad u kabini.Posle ko zna koliko dana je nasao prljave carape i gace od prethodnog kolege i to u kutiji za prvu pomoc. :Smiley:  :laugh:  :lol1:
Kad se mora,sve  je tesko.

Keka

Poslednji put filter kabine sam menjao pocetkom juna, kada sam stavio i zensku najlon carapu na mrezicu.
Danas sam kupio filter (Unico) za 1100 din, i zamenuo stari zbog povremenog mirisa prasine.
Evo kako izgleda stari posle 6 meseci:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

#42
 Da li je to Unico AC 2243 ?  On je isti kao i Mann-ov.
Ako ne nađem u BG, ovog puta ćeš ti meni  biti dobavljač.    


Inače Renault je uputio tehničku notu TN 5359A za adaptaciju . Međutim, prema priloženim crtežima adaptacija se odnosi samo na Logan Ph1, a polen filter na crtežu je prikazan okrenut za 180 stepeni. Ista greška je i u servisnom uputstvu, tako da je izgleda kod ovog crteža radio Copy-Paste.


Keka

Jbg bacio sam kutiju, ne znam koji je model, prepoznao sam ga vizuelno  :hihi1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladen895

#44
Ako neko voli da se igra,cini me se da pasuje filter od clio 2,samo nema plasticni deo,tako da treba stari iseci a novi zalepiti.Nije neka usteda jer je za clio 2 oko 500rsd,ali kome je dosadno eto zanimacije.
Kad se mora,sve  je tesko.