Ugradnja filtera goriva na benzincu

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

 I šta sa tom bakarnom cevi? Kako navući na filter?  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Bakarna cijev dugačka oko 1 cm gurne se u plastičnu  a na plastičnu se navuče gumena koja se natakne na filter. Ovj da kažem bakarni uložak ne dozvoljava da se plastična cijev deformiše prilikom stezanja šelne .
Sam svoj gazda - vazda.

zac


Loganovac

Razumem da se neko snađe ovako u frci, ali j*bem ti fabriku koja to radi serijski...  :help:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Napamet pricam, a da se stavi obican filter na crevo od goriva u motornom delu, presece se i ubaci sa dve obicne selne. Jedino ne znam koliki je pritisak goriva dok gura pumpa, kod karburatora to nije bio problem/
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

pjovan

koja je dimenzija creva i dali bi moglo da se postavi hidraulicna ili pnevmatska brza spojka sliku sam postavio kao primer dobro drzi vazduh do nekih 10 bara gumene delive dobro drze naftu i ne razgradzuju se isprobano na pumpi visokog pritiska tomo vinkovic samo jedno je bitno dali dimenzija creva je standardna 6, 8, 10, 12mm itd isa vakvom konfiguracijom dobijas lako vadzenje i postavljanje

Aleksabgd

Da li se neko do kraja bavio naknadnim postavljanjem filtera za gorivo? Sandero blackline 2011god. nema filter goriva dok sam na loganu 2006 godiste uredno imao filter koji se nalazio kod rezervoara .

Zoran

Ima filter u rezervoaru i čisti se na 120 000 km.
Sam svoj gazda - vazda.