Drndanje poluge zaključavanja vrata - rešenje problema

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

Slika govori više od reči. Upotrebio sam filc od filtera za aspirator i apalicirao ga na 3 od 4 unutrašnje površine "uvodnika". Četvrta površina ima jezičak koji služi kao pritiskač poluge zaključavanja.



Nema više sitno iritirajućeg drndanja kada se prelazi preko neravnina.

Peja

Loganovac

Peja kreće u petu ofanzivu protiv zvukova u kolima!  :too:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DarioGTI

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Svarog

Stvar je banalna, al stvarno ume da iritira. A rešenje je tako jednostavno i, siguran sam, efikasno. Primeniću ga čim pre, a možda malo ekspirimentišem s materijalima. Pejo, fala.  :to:

Raja

Pejo, kako si krenuo i radio u kolima ćeš da ušuškaš. Pustiš radio a ono apsolutna tišina, muk, ništa. K'o u jedrilici.

ppejic


LeNgenda

Ko je ikad usao u radio ili tv studio zna onaj mutavi osecaj kad pricas, a osecas da su ti reci ostale u ustima, a usi su zaglusene tisinom, to su ti idealni akusticki uslovi, bez odjeka.

Pejo, Pejo, sta li je sledece...
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

stalker

Mene jako zanima je li ova poluga izvor povremenog laganog tuckanja i u mojim vratima. Morat ću i ja napraviti takav pothvat kako Peja. 
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

ppejic

Između ostaloga i ovo lupka. Može se dogoditi da lupkaju još brava vrata i nosač stakla.

Peja

Nele81

I mene muci ovaj problem. Samo u prvom postu nevidim uopste postupak rada?  :ces: Da li neko ima neki screenshot da postavi,bio bih veoma zahvalan

Loganovac

Fotka je bila na imageshack servisu i nažalost više nije dostupna.  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Nele81

Uff steta  :( ja bih to da odradim i verujem da je bilo lepo objasnjeno , a sada cu pokusati na slepo pa kako bude. Nije mi problem skidanje tapacira,mislim da bih znao proceduru, jedino gde taj filc postaviti i na koji nacin...