Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

glavonja3

Crkla mi je po ko zna koji put prednja pozicija.  :badmood:

U medjuvremenu sam poceo kuci menjati neke od obicnih sijalica sa LED sijalicama i za sada sam odusevljen: za male pare se dobije stedljiva sijalica koja ce dugo trajati (doduse kvalitet svjetla nije isti kao kod obicnih, ali...) Ideja mi je ove pozicione zameniti sa njihovim LED ekvivalentima, ali sam u problemu. Ne mogu pronaci kako Kinezi oznacavaju ove sijalice, nesto mi se ne slaze. Pa molim ako neko zna na Ali Ekspresu da mi ukaze linkom na neku povoljnu sijalicicu. I jos bolje ako je nesto kupio i probao na svom autu.

Hocu jos jednom da zamenim pozicione i nikad vise dok se auto ne raspadne.  :dance:

duster


silent

Imao sam takve, koristio za gepek. Problem je kad crkne jedna dioda i pocne da blinka, a u poziciji nije bas pristupacna da se svaki cas menja.

glavonja3

Znaci nije bas da cu jednom da zamenim sa LED sijalicicama, nego cu ih opet morati cesto menjati. :huh:

Keka

#559
3 god garancija

http://www.ebay.com/itm/2x-Osram-LEDriving-Standard-LED-Retrofit-W5W-T10-Cool-White-Duo-Pack-12V-2880CW-/122566631969

6 god garancija

https://www.powerbulbs.com/product/w5w-led-driving-4000k-warm-white-twin

Ali...ni jedna od tih sijalica nije po ECE normama i u normalnoj drzavi moze biti velikih problema sa nadleznim sluzbama.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

#560
Kilometraza 99 487
Crknulo desno kratko svijetlo Narva Range Power Blue+. (stavljene na 93 027)
Svijetljele super ali se uopste ne isplate.
Vracene obicne Philips Vision+30.

Nameracio sam se na Osram Cool blue intense, trenutno su na akciji 8e par.
(sta cu, ne volim zutalje iako su najbolje)


Ali mislim da imam neki problem sa elektricnom instalacijom...Uvijek mi prvo crkne desna sijalica dok druga nastavi da radi jos 10 hiljada km

Svarog

Zanimljivo, meni je dva puta crkavalo desno oboreno/kratko svetlo za 50.000 km. Levo nijednom. Sad sam stavio neku običnu Bošovu H4 (dobio sam je od ortaka). Lepo svetli i traje već oko 10.000 km.

Lazar@

Kod nas je prodato 180 stepway-a 2010 godine...90% ih je crvenih kao moj...
I ima ih kao nekad jugo i zastava, na svaki cosak...

I primijetio sam da uvijek ima neki sa crknutim desnim svijetlom(a pazljivo pratim tablice, nije isti auto u pitanju)

Da li zeza voltaza, necist napon ili mozda konektor plasticni ne znam...Keramicki bi mozda manje grijao

Zoran

Desna strana puta rupavija, pa se stresu?
Sam svoj gazda - vazda.

Lekac

Citat: Lazar@ poslato 24.09.2017. - 10:53
Kilometraza 99 487
Crknulo desno kratko svijetlo Narva Range Power Blue+. (stavljene na 93 027)
Svijetljele super ali se uopste ne isplate.
Vracene obicne Philips Vision+30.

Nameracio sam se na Osram Cool blue intense, trenutno su na akciji 8e par.
(sta cu, ne volim zutalje iako su najbolje)


Ali mislim da imam neki problem sa elektricnom instalacijom...Uvijek mi prvo crkne desna sijalica dok druga nastavi da radi jos 10 hiljada km

Ako ih koristis kao DRL dosta su i izdrzale? :D Ja sam korsitio Cool blue super su, ali ako planiras i njih da koristis kao dnevno svetlo nece ti mnogo duze potrajati u odnosu na gore spomenutu Narvu.. Ako hoces ``pojacane`` sijalice,a da bar traju neko razumno vreme onda razmisalj o nekom drugom izvoru svetslosti koji ces koristiti kao DRL.
Lukavi ljudi preziru nauku, prosti joj se dive, a mudri se njome koriste!

Lift je najbezbednije prevozno sredstvo na svetu!!!

duster

Citat: Zoran poslato 24.09.2017. - 16:12
Desna strana puta rupavija, pa se stresu?
Tako se i meni čini. Još kad udare u ivičnjak koji je češće sa desne strane mora da im zatrese usijanu nit. Mada nisam uhvatio pravilo zamene sijalica desna-leva kod mog auta.

Loganovac

Ako je činjenica da desna sijalica znatno češće crkava od leve onda mora da postoji neko logičko objašnjenje. Da se desna strana toliko više trese od leve ne verujem. Ne bar u toj meri da vlakno oseća vibracije više od suvozačeve bolesne kičme, a subjektivno je vožnja udobnija na mestu suvozača nego na mestu vozača.   :c1:

Nemojte da opet izađemo sa teorijama tipa kako u Srbiji ima više desnih nego levih krivina...  :doh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

acasim75

 a sa desne strane ima vise bara?

Lazar@

Posle istraživanja, odlučih se da naručim ove sijalice sa interneta.Kada stignu, javljam iskustva.  :ne:

U pitanju je Xencn by Osram  za kinesko trziste...Boja 5300k(trebalo bi da uopste nema zute svjetlosti), 1600 lumena.
Braca Rusi se kunu u njih (na drive2.ru forume), trebalo bi da traju minimum godinu dana...
Cijena 10e za par (naspram philips diamond vision-a i osram cool blue hyper koji su po 30e)

Ako se pokazu dobro, planiram da uzmem i za maglenke, ali one ultra zute 2300k



Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!