Milion kilometara Dačijom!!!

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Koliko se sjećam, mjenjač je zamijenut i stavljen je od dizela a motor je otvaran i bilo je nekih problema sa kvačilom i glavom motora.
Sam svoj gazda - vazda.

Boki

#166
vladimiris, naravno.  :-)
zac, kao sto rece zoran, menjac je stavljen sa dizela, tada su zamenjene i glavcine i poluosovine, stavljene isto sa dizela. predlog decka kod koga uzimam polovne delove, da ja njemu vratim moje poluosovine i glavcine, posto vec i menjac sa dizela stavljem. na motoru je promenjena glava na 813000 jer je pukla, kako su tada majstori rekli zamor materijala, drugih problema sa motorom nije bilo, nekoliko zamena step motora i jednom zamenjen plasticni omot filtera vazduha. nije imao problem sa kvacilom ;-)

Zoran

Boki, jesi li kada mijenjao sajlu kvačila?
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Svako malo, uvek je imao rezervnu sajlu ispod sedišta!  :lol1:

Izvinjavam se, nisam mogao da se uzdržim...  :friends:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Boki, nisam ispratio onda sve...
Auuu..bre pa znaci motor saranio menjac.. mislim na blok, lezajeve radililice , klipove i karike.... to je fenomenalna reklama za Reno i Daciju...stvarno bi bilo korektno da ti Dacija pokloni novog Logana, to bi bio dobar markentiski potez za njih..a i ti bi dobio svoje novo taxi vozilo..

Zoran

Loganovac, na svakom autu do sada sam imao taj problem.
Bilo bi mi jako drago da sam je kupio džaba. :wave:
Sam svoj gazda - vazda.

Boki

Zorane jesam i to odprilike 2 seta kvacila-3 sajle, sto i nije strasno s' obzirom da su kvacila prelazila u proseku oko 140.000
Loganovac, ako pa i treba da se smejemo u ovim crnim vremenima, realno to nam je i jedini lek :-)
Zac, tako je, i kada je menjana glava blok je dio u extra stanju, tj nije imao upisano u hilznama skoro ni malo. bilo bi to stvarno ekstra, ali vratimo se u realnost Srbija je ovo tako da nista i ne ocekujem. :-D
mada je Milos (auto bild novinar) rekao pre neki dan kada smo se culi da ce on opet kontaktirati reno opet u vezi kola, kako sam razumeo da se radi ponovo neka reportaza, s' obzirom da je sada pregurao milion.

zac

Svaka cast,  :too:  vozaci koji ne drze bespotrebno nogu na kvacilu setove menjaju na 300 ili vise hiljada km...
Ja sam kao vozac presao sluzbeno oko 850 000 km sa 4 auta i ni na jednom nisam menjao kvacilo....
Na privatnim nikada osim na Jugu na kojem je pukla korpa, i to vec na nekih 30 000 km, zbog ocajnog kavliteta..

Boki

hvala, zac, ali na zalost u ovom poslu je nemoguce ne drzati nogu na kvacilu, stajanje za stranke, semafori, guzve i slicno...

zac

#174
Nisi me razumeo, nisam mislio na koriscenje kvacila...vec ono kada neki vozaci na semaforu cekaju zeleno svetlo sa pritisnutim kvacilom....to najvise utice na traqjnost, zamor materijala i propadanej kompletnog kvacila...ocigledno je da ti ne drzis nogu bespotrebno  na kvacilu, vec prilikom svakog stajanja izbacujes menajc iz brzine i pustas kvacilo. .

Boki

da, sad kapirm, nesporazum. mada realno i ove setove kvacila koje stavljam predpostavljam da su kopija, ali sam i sa njima zadovoljan.

DrJekyll

#176
Svaka cast, nemam reci...ce se hvalim tvojim uspehom i uspehom renoa i dacije  :hihi1:



P.S.
Ne mora Reno da ti daje nov auto....tvoj je presao vrlo malo...ko nov je sada sa par stotina kilometara  :laugh1:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Zoran

Boki, kažu da je najteže osvojiti prvi milion , sledeći miliončići se sami od sebe redaju...
Sam svoj gazda - vazda.

Highlander

Boki, nadam se da ćeš raditi u srijedu popodne. Ja ću biti u Kraljevu, pa hoću da se "častim" vožnjom u autu koji je medijska ličnost (Oprosti mi Kim Kardašijan - Bokijev Logan mi je neuporedivo zanimljiviji !) i da popijem kafu sa tobom. :ziveli: :friends:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Boki

Highlander naravno! poslao sam vam svoj broj telefona u pp. pozdrav