5. i ostali "mali" servisi

prethodna tema - sledeća tema

szs

Odradjen "mali" na 1.4 kod koleZe hobbiste  :hall:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

brave

Uradjen 8. mali servis + na 53000km


hobbista

Auh  :huh: To je u ovlašćenom servisu?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

brave


VaskezNS

Pa ok, filter ulja i filter kabine očekivano skuplji nego na after-marketu. I sat rada očekivano bar 15% skuplji nego kod neovlašćenog.

Ali 3.4 radna sata za ove operacije - čini mi se previše. Msm - centriranje trapa 1.7 sati ?!  :doh:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

hobbista

Kakvih 15% ??? Na ove cene je dole još dodat porez! Prva stavka za rad je mali servis, druga je kraj spone.
Dakle mali servis 2020 i zamena kraja spone 600 din. Centriranje trapa 2.000. I u sve to je već uračunat popust!

Centriranje su tako prikazali jer račun kucaju po standardnim radnim satima (inače je za centriranje skuplji radni sat).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

VaskezNS

Pa rekoh "bar" 15% gore  :c:

Za centriranje trapa si u pravu, to je operacija koja ne bi trebalo da zavisi od utrošenog vremena već od vrste vozila. Ali i dalje je 2.000 za centriranje preskupo, a 1.7 radnih sati za mali servis predugo.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Ayrton

11. mali servis, posle 13 meseci i 11000 km. Ulje u Profaco-u 2150 din, filteri Meca kupljeni u radnji Extra Auto, 1035 dinara. Čuveni bakarni prsten besplatan! Zamena izvršena svojeručno.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Lekac

Danas sam kupio delove za mali servis pa me zanimaju iskustva i misljenja sa gore navedenim proizvodjacima. Inace drug radi u veleprodaji autodelova pa sam dobio neki popust na delove sa tim da je on izabrao proizvodjace delova na osnovu  broja sasije automobila osim ulja koje sam ja trazio da bude bas od ovog proizvodjaca i ove oznake.
P.S. Zanemariti sijalice, WD i metlicu brisaca. :D
Lukavi ljudi preziru nauku, prosti joj se dive, a mudri se njome koriste!

Lift je najbezbednije prevozno sredstvo na svetu!!!

silent

#175
Uradih u subotu 8. (mali) servis kod Krstevskog, standardno zamenjeno ulje i filteri (kao i ulje u menjaču), međutim pre oko mesec dana sam primetio ''fronclu'' na PK kaišu, tj. jedna rubna nit je popustila i pukla, tako da je visilo po par cm konca sa strane i tako se okretalo. Kaiš (ceo set) je zamenjen pre dve godine na velikom servisu i od tada je auto prešao oko 15-16k km, tako da ne znam zašto je došlo do oštećenja. Iako pretpostavljam da je kaiš još mogao da se vrti, nisam hteo da rizikujem, već sam tražio zamenu.

E sad, moje pitanje je - da li je dovoljno samo zameniti PK kaiš, ili mora ceo set, roleri, zatezači (ako ih ima?) itd?

saša61beograd

Ja bih zamenio samo kaiš.Španer i roler ne bih dirao posle samo 15.000km.Možda si naleteo na loš kaiš.Hutchinson je kao neki najbolji izbor.
Ali,moguće je da neka remenica cepa kaiš,to je moja pretpostavka.To bi Krstevski i svaki drugi solidan majstor morao da vidi.

hobbista

#177
Samo PK. Pogledati da li španer vuče ukoso, mada se to na benzincima jako retko dešava.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

silent

Hvala na odgovorima  :dobro:
Hutchinson je sada montiran, a koji je bio ne znam, moguće da je taj bio i pre. Slađan je pregledao stari kaiš i nigde sem na tom mestu (gde se nit prekinula) nema nenormalnih tragova trošenja. Moguće je da je jednostavno materijal popustio baš tu. Nisam hteo da rizikujem i nastavim sa eksploatacijom takvog kaiša, da se nit ne bi toliko izvukla da stvori mogućnost da se podvuče i zakači za nešto. Ako se ovo ponovo desi, definitivno ga neki deo razvoda troši.

Pobeda

Данас одрађен мали сервис иако сам за претходних годину дана прешао само 7.500 километара.
Пошто стварно других трошкова у међувремену нисам имао, заслужује барем редовно освежавање и спремање за дужи пут на море :)


4.580 динара + дезинфекција климе 2.000