Kvalitet i cene gasa

prethodna tema - sledeća tema

dvelemir

Zdravo ljudi.
Zanima me da li je moguće da mi zbog loše smeše gasa sekvent stalno prebacuje na benzin?
Nasuo sam pun rezervoar gasa na EKO pumpi Bistrica u Novom Sadu i počeo se javljati taj problem. Mučio sam se dobrih 200 km i na MOL pumpi u Odžacima dopunio rezervoar, i posle toga se to prebacivanje na benzin sve ređe i ređe dešava. Još nisam ispraznio rezervoar, ali sam sad u dilemi na kojoj pumpi da sipam dalje gas.

Keka

Moguce je da je nizak pritisak gasa, prljav gas, ili da je neki kvar na uredjaju.

Da ne bi mucio masinu i sebe, otidni do majstora za gas da prikaci na kompjuter, tamo je sigurno memorisana greska koja je dovela do pebacivanja na benzin.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dvelemir

Ok. Hvala puno na brzom odgovoru. Mada sam sad sipao na Mol-u u Novom Sadu i samo se jedan put desilo prebacivanje na benzin i to sa početka startovanja motora, da bi kasnije sve normalno funkcionisalo iako sam vozio pod uključenom klimom i ni malo ga nisam mazio baš iz tog nekog razloga provere. No, ipak ću ovih dana skoknuti do majstora, da komp kaže svoje. Još jednom hvala puno.

slavko_bgd

Dešava se da kada je loša smeša TNG-a pritisak gasa na nekim režimima bude toliko nizak da ga gasni ECU registruje kao grešku.
U svakom slučaju,kao što je Keka savetovao, treba svratiti do servisa da se resetuje eventualno memorisana greška.
Ako ti bude trebala neka dodatna pomoć ili savet,samo napiši koji uređaj je u tvom vozilu.


Pozdrav,

Keka

Lukoil od jutros 59,00 din/l  :ljut:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Raja

Danas točio na NIS-u 56.oo,  pumpa Zmaj II.

wvojin

Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

ekonomik

Danasnje cene:
OMV J. Gagarina 61,00 din/lit
Lukoil sve pumpe 59,00 din/lit
NIS sve pumpe 57,00 din/lit
Knez petrol, na ulasku u Surcin 53,90 din/lit

milko

za informaciju cijene u BiH - Mostar

1.05 KM ili 0,53 eura ili 52 din/lit. ako mi je računica dobra.

ekonomik

1,05 KM je kad se preracuna u dinare malo preko 56 din.

milko

Možda,sorry,znam da je u 6 mjesecu 1 KM bila 50 din.

magna86

pa rekao sam vam... nazalost..ispalo je da sam u pravu...

prvo do 60 dinara a kasnije ce lagano da ga dizu i do 80 dinara...
naravno...ako im se plan u medjuvremenu ne promeni...a sumnjam da hoce

Raja

NIS  Zmaj II  TNG nova cena 58.5 datum 25.09.2010.

dvelemir

Za očekivati je da TNG još poskupi jer ovog leta cena TNG-a uopšte nije padala, bez obzira što je letnja smeša jeftinija. Tako da samo možemo pretpostaviti šta nas očekuje sa hladnim danima i kvalitetnijom smešom...

Loganovac

Odakle ti to,' leba ti?  :bullshit:

Kvalitetnija smeša?  :bonk:  Samo ima manje butana a više propana u smeši, a tada se povećava potrošnja, pisali smo o tome, kako je onda "kvalitetnija"?  :banghead:
I nema razloga da bude skuplja, naprotiv!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.