Kvalitet i cene gasa

prethodna tema - sledeća tema

wvojin

Ili organizuju "telefonsku sednicu" koja je u Srbiji proveren nacin da se postigne sporazum o vaznim pitanjima!  :ranting:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

madridista

pa ja neznam sto se bunite kad je sve u ovoj zemlji tako......dizu se cene na sve zivo, ljudi medjusobom negoduju i na tome ostane...niko nista konkretno ne preduzima :bonk: :ranting: :place:

Keka

Reciprocno smanjenje akcize na benzin i povecanje akcize za TNG nece odrzati priliv novca u budzet, zato sto promet TNG i benzina nije ni blizu isti. Promet TNG je visestruko manji, jedino da se akciza na TNG poveca visestruko u odnosu na smanjenje akcize na benzin.

Kao sto rekoh, verovatnije je povecanje akcize na TNG, a na benzin ce ostati dosadasnja. Eventualno ce pritisnuti rafinerije da smanje cenu prerade sirove nafte.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladen895

Turci su uzimali desetinu a ovi koliko im treba. :t2:
Kad se mora,sve  je tesko.

Loganovac

Svi uzimaju koliko im treba - zaključujemo samo da je Turcima trebalo manje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

perke21

Dokle god ima vise onih koji upravljaju od onih koji rade cene nece biti dovoljne da zadovolje njihove potrebe. Cena gasa se cini jako mala (samo 50 din) pa sto ne bi i ona bila veca. Verovatno tako razmisljaju oni koji su nadlezni. Da oni placaju gorivo za svoja putovanja verovatno bi i osetili sta znaci akciza, poskupljenje i slicno.... A ko da se buni kada i mi koji radimo zabusavamo, uzimamo, negodujemo, bezimo....  :badmood:

Loganovac

Ma oni rade šta im se ćefne. Ovamo kao pratimo i uklapamo se u evropske trendove, a ovamo izmišljamo toplu vodu - svuda u evropi i oduvek je cena gasa bila oko 50% od cene benzina. Tako je sad i kod nas. Aklo ovako nešto naprave (ja čisto sumnjam, ali nije nemoguće  :agr:) zanima me kako će to opravdati raznoraznim "gazdama" (MMF, EBRD, CoE...)!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

magna86

#37
trenutna cena plina je od 53 - 55 dinara po 1litri / kili

Posto radim na pumpi,kruzi informacija medju nama da ce plin uskoro da ode na 60 dinara po litri.
a razmatra se ...ili ce se razmotriti da cena posle 60 dinara skokne i na 80dinara.

Kao...vlada je videla da mnogo ljudi vozi na Plin nego da Benzin. Zato ce da dizu Plin.
Pre dizanja cena bila je globalna organizacija za atest plina.

Isto tako...uvideli su da se vise prodaje EvroDizel od Bezolovnog pa ce uskoro (a mediji su skoro to i potvrdili) cena ED biti skuplja od cene benzina.

note: sve ovo nije 100% proverena informacija

Sto se tice kvaliteta plina...zavisi...ko dovozi pumpama plin. tj. koja firma "vuce" i odakle preuzima
u prevodu :) ...zavisi od pumpe do pumpe

perke21

Hajde reci nam koja su to mesta sa kojih se "vuče" plin. Ako si malo upućen u problematiku pomozi nam i reci gde da idemo ili ne idemo da sipamo (ako znaš).

vesko78

Citat: magna86 poslato 23.04.2010. - 22:43
Kao...vlada je videla da mnogo ljudi vozi na Plin nego da Benzin. Zato ce da dizu Plin.
Pre dizanja cena bila je globalna organizacija za atest plina.

Globalna organizacija za atest plina je bila jer ogroman broj ljudi nije imao atest, a uplasili se sankcija koje ce uslediti po novom zakonu o bezbednosti saobracaja, vezano za vozila koja koriste TNG, a nemaju atest. Da su ga uradili odmah po ugradnji, sto je bilo predvidjeno i po ranije vazecim propisima, ne bismo imali tu "globalnu organizaciju" pocetkom ove i krajem prosle godine.

Citat: magna86 poslato 23.04.2010. - 22:43

Kao...vlada je videla da mnogo ljudi vozi na Plin nego da Benzin. Zato ce da dizu Plin.



Mogu oni da dizu sta hoce i kolko hoce, nije potrosnja benzina opala samo zato sto su ljudi presli na TNG, vec sto dobrim delom nemaju novca da bi kupovali gorivo.
Vozi se samo ko mora i kad mora.
E kad to nasa vlada shvati onda se mozemo nadati nekim normalnim merama kad je uopste cena goriva pitanju.

magna86

@perke21
sta znam...to zavisi od pumpe do pumpe i ugovor sa firmama koja im vozi,
Ja licno nevozim na plin pa i nepratim to toliko.
Sto se Beograda (palilula) tice
Recimo da mol pumpe imaju dobar plin , omw ...hm  :ces: (  -  )
eko pumpe,elp pumpe takodje...itd ...

taksisti vole da plin sipaju na nekoj pumpi (nazalost zaboravio sam joj ime) samo plin toci i nalazi se negde kod tempa
ulica sa desne strane od metroa ...itd...

@vesko78
u potpunosti se slazem sa tobom  

roditelj

Cesto sipam kod Tempa,nije los,ujednacenog je kvaliteta.Ne merim potrosnju po gradu ili makar jako retko.Cuveni Mol+ plin mi je bio razlicit od sipanja do sipanja,od sjaja do ocaja.
Najbolji plin sam tocio prosle godine u Tivtu,na Ininoj pumpi.Potrosnja plina u povratku mi je bila malo ispod 7l,a pun jugo 55 je isao kao da je 1,3.Za 20e do Beograda.
Ko bude isao u CG neka proba obavezno.Ja cu dole vec krajem maja,pa da vidimo.

Loganovac

To što si ti prošle godine u Tivtu sipao, odavno je potrošeno. Nema šanse da ijedna pumpa na ovim prostorima drži isti kvalitet gasa, jer nema takvog proizvođača niti uvoznika, pa neće ni ta pomenuta. Pre će biti da je većina ono što ti reče "od sjaja do očaja". Razlika je jedino u tome što tebi u Jugiću sve mnogo zavisi od kvaliteta gasa i podešavanja uređaja (obično "na uvo"), a u sekventima toga nema, jedino što se može uočiti je veća ili manja potrošnja.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladen895

Ako nekoga interesuje, na putu za Surčiin kod Malinjaka je gas 49,9 din. Ne primećujem nikakve promene u radu motora, :driver: a sipam već treći put uzastopno.
Kad se mora,sve  je tesko.

bmiillan

tačno, na surčinskom putu na maloj pumpi koja ima samo gas je 49.9 sipao nisam imao neke probleme.
posle toga sipao na knez petrolu (cena isto 49.9) koji je udaljen od ove male pumpe 100 m (zato se
verovatno i kolju sa cenom) opet nisam imao problema sa potrošnjom ili snagom vozila.

ŽIVELA KONKURENCIJA
nemoj na silu uzmi veci cekic