Kvalitet i cene gasa

prethodna tema - sledeća tema

mladen895

Izvadi novi pasos i ne treba ti viza,sa starim treba.Obicno se izduvni ventili stegnu i prave problem na leru,ako se situacija ne promeni posle sipanja na drugoj pumpi onda vidi ventile,svejedno je vec vreme za razmisljanje o tome posle 25 000.
Kad se mora,sve  je tesko.

Keka

Sipacu na Lukoilu cim potrosim; ventili su planirani na servisu na 100.000 (to je za 5.000 km), a posto imam stari pasos, onda mi treba viza, Kico, za vadjenje novog u NS covek izgubi min, 7 dana.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dexterslab

Evo ovako, moja iskustva : Lukoil- tu i tamo, mada sve u svemu nije lose; EKO- do sada najbolje iskustvo i to na pumpi u Jurija Gagarina na NBG (preko puta Delta City-a), ELP-nije los, mada moze i bolje, MBG-bezite sto dalje!!!! :wind: SLAP- prevara teska!!! Nemam komentar!!!! Ona pumpa kod Plavog mosta pored iskljucenja za Nis( Mokroluska ulica) e to ljudi, to tek sto je katastrofa sipaju samo plin, ali ono nije plin ono je kisela voda!! :ranting: Eto tako, mada je to sve po mom subjektivnom misljenju! A sto se tice gasenja kada je hladan motor, meni je plin ugradjivao bas dobar prijatelj, (staro porodicno prijateljstvo) i prezadovoljan sam pogotovo sa cinjenicom da me je sam nazvao jesenas i rekao mi da ako dodje to te pojave makar samo jednom odmah dodjem kod njega.  Desilo mi se dvaput ali bez pravila, nevezano za pumpe gde sam sipao. Otisao sam do njega i on mi je objasnio da taj uredjaj sto stoji kod ventila (rasprsivac valjda) nije dobar je se primetilo da se javlja to gasenje kada je hladan i zamenio sa novim (drugim) potpuno besplatno jer mi je dao garanciju. Tako da bi mogao da pogledas da nije do toga! Posto ja nemam tih problema vise od tada! :gun:
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

Boka

U nedelju vracajuci se sa okupljanja sipao sam plin na nisovoj pumpi u Nisu po ceni od 49din , da bih malo dalje video da je cena plina na OMW 50din. OK sve u redu kad danas sipam plin na OMW u Leskovcu i cena 55din i toliko je na svim pumpama u Leskovcu i Vlasotincu 55din(proverio sam). Razlika 5-6din po litru. :ces: Nije mi jasno.

Veterinar

Imaju pumpe mozda pravo da imaju razlicite cenovnike na razlicitim mestima. Tako sam sipao gorivo na MOL-u po jednoj ceni, otisao dva km dalje i video da je tamo tri dinara jeftiniji.  :ne:

brankovs

Ja točim gas isključivo na OMV-u,za sada bez ikakvih problema,a kvalitet zadovoljava.

wvojin

Ja isto kao i brankovs gledam da tocim na OMV pumpama i nemam nikakvih problema, ni sa Peugeot 405, niti sa porodicnom Daciom, a ni moja sada mi ne pravi probleme.
Sto se tice razlike u cenama, na putu za Sarajevo cena na OMV u Sapcu je bila 50 din, a u Loznici 53 din za litar. U BGD je u tom trenutku bila 55 din. Kad sam se vracao posle 2 dana, u Loznici je bila 49. Takodje u Krusevcu 50 a u Trsteniku 53. Verovatno jeste ostavljeno pumapama da same odredjuju cenu, ali preko one koja je u BGD (koja je uvek najveca naravno  :ljut:) ne idu.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Raja

NIS "Zmaj" na N.Bgd-u. Cena 49din/lit. Kvalitet sasvim zadovoljavajući. Ostali su uglavnom na 55din/lit.

Deda

Beopetrol u Boru , digli sa 49 na 50,00 dinara po litri... Meni je ok, mnogo bolji nego na ostalim pumpama u gradu gde je 55,00 dinara...
Pitam lika za cene u ostalim gradovima na njihovim pumapama, a on kaze da nisu svuge iste cene i da se razlikuju, a da cene dobijaju iz centrale??? Jer u Nisu, Knjazevcu je 55,00 dinara a vidim i na zapadu ista prica..

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

ppejic

Ja vec 3meseca se sabdevam TNG-om na stanici firme MESSER.

Primetio sam da se u proseku se potrosnja smanjila za 1L/100km u odnosu na NIS. Cena u Nisu je 51din tenutno.

Peja

neskafa

Pancevo:
NIS 51din (do pre 3 dana je bilo 49)
OMV, MOL 53din
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

ppejic

#27
"Rešenje u akcizi na TNG?

Jedan od predloga kako da se rastereti državni namet na cenu goriva jeste i da se akciza uvede i na tečni naftni gas, ali i na onaj koji se sipa u butan-boce, a na koji se sada taj namet ne plaća. Kako bi se priliv para po osnovu akciza u budžet nastavio neophodno je i da naplata akciza na tečni naftni gas ne bude na pumpama, nego prilikom uvoza u zemlju. Samo tako će akcize platiti svako onaj ko se bavi ovim poslom, što sada nije slučaj."

Ceo tekst http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=04&dd=21&nav_id=425846

Dodje mi da nekoga  :cekicem: Sta oni misle, da cenu plina podignu na 70din!?!?!
Kako bih se rado preselio iz ove zemlje. lelee

Peja

wvojin

Plan je da bi se smanjila akciza sa benzina, da se uvde i akciza na TNG. Medjuim, kad im se osladi, nece ni dirati akcizu za benzin, vec ce nam biti uvedena samo akciza na TNG!!  :ljut: Eeeee, a secam se kad je plin bio oko 20 dinara. To su bili daaaaaniiiiii  :(
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

kiconix

Privatnici predlažu da se za toliko za koliko se smanji akciza na benzine, poveća zahvatanje na tečnom naftnom gasu, čime se priliv para u budžet ne bi smanjio. Povećanjem akciza na tečni naftni gas koja sada iznose 15,23 dinara po kilogramu, ili oko 8,3 dinara po litru, i smanjenjem akciza na benzine, priliv para u budžet se ne bi smanjio, a benzin bi bio jeftiniji za 12 dinara.

Akciza na plin vec postoji, samo je pitanje koliko se ko tu ugradjuje. Ovo je cist kartelski sporazum medju snabdevacima TNG-a u Srbiji, sedne njih par na veceru i dogovore se kolika im cena odgovara. Sramota  :agr: