Kvalitet i cene gasa

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Ovde mozete izneti svoje utiske o kvalitetu gasa na pumpama, kao i komentare vezane za cenu TNG.


Citat: sandero1.4mpi poslato 24.09.2009. - 22:42
Ja sipao na SLAP-u planuo je zacas.To su mi rekli svi.Probao i video da su u pravu.


Citat: hobbista poslato 25.09.2009. - 21:07
Meni su na SLAP-u sipali 43l, i onda je poceo da tandrce ventil. Pita me pumpadzija da li da toci jos malo, i ja naravno, poludim. Trazio sam sefa, ali nije bio tu, a ja sam zurio te nisam pravio s**nja. Problem je u tome sto je rezervoar bio od 41l, a jos je bilo plina u rezervoaru!
Od tada, na doticne pumpe ne stajem ni po cigare, jer je velika verovatnoca da, kada otvorim paklicu, u njoj bude 17 cigara.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sandero1.4mpi

#1
 :bonk: SLAP je jako los barem moje iskustvo

ppejic

Samohvaljeni MOL los takodje

Ne pravi probleme, ali jako kratko traje.

Peja

Keka

NIS i Lukoil su po mom iskustvu bolji od MOL-a, ali su sve to nijanse u pitanju.

Eh kad bih mogao da probam neki strani gas i benzin  :c:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


markonikolic83

Ne vidim nigde drasticnu razliku.Skoro sam sipao u Gornjem Milanovcu na Eko Helenium pumpi,odusevio sam se.Potrosnja se nije drasticno promenila,ali auto je isao kao da je 1.6.Klimu nije osetio.Inace sve ostalo je isto sr..e.Jednom na Mol-u sipao,ima tema o tome,i zadnjih par meseci ne svracam.Ima pumpa Eko isto i u Kg-u,ali nije to to.Moj veliki + za Eko u GM.Ostali,svi tek na 6-om mestu.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Keka

Sipao sam sinoc na NIS-u u Maksima Gorkog (velika pecurka) po 53,00 din pun rezervoar (nekih 45 litara).

Jutros mi se ugasio hladan, predvece se opet ugasio hladan.

Na autoputu pri 90 km/h board pokazuje potrosnju 8,0 litara, a pri 120 km/h pokazuje 9,5 litara (do sada je pri tim brzinama bilo max. 7,0 i 8,0).

Izgleda uvaljuju krs gas. Videcu kolika ce biti prosecna potrosnja u odnosu na Lukoil.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladen895

Gasenje na leru se desavalo i meni i jos nekim kolegama dok nismo nastelovali ventile. Ne verujem da je gas u pitanju.Jedino ako nije filter za gasnu ili tecnu fazu. :hihi1:
Kad se mora,sve  je tesko.

Loganovac

Krš gas bi verovatno bio onaj sa lošim odnosom butana i propana u smeši. Mogu da budu prisutne i nečistoće u većoj koncentraciji od dozvoljene.
Dakle, kod mene u firmi za svaku isporuku gasa tražimo (i dobijamo) laboratorijsku amalizu uzorka TNG-a. Naravno, mi kupujemo gas na cisterne, i imamo dve-tri isporuke nedeljno. Naš zahtev je da butana u smeši ne bude ispod 60% (leti min. 65%), međutim sa raznoraznim dobavljačima niko živi ne može da se izbori. Juče nam je stigla cisterna sa 52% butana. Kako sam zadužen za praćenje energetske efikasnosti u firmi, odmah sam upozorio da se usled ovakve isporuke može očekivati povećanje specifične potrošnje LPG-a (po toni proizvoda) za više procenata. Naravno, cena kilograma je ista...
Tačno je da postoje standardi za procentualni udeo propana i butana u smeši i oni uveliko zavise od klimatskih uslova, pa se samim tim drastično razlikuju od države do države. Neke informacije o ovome možete naći na http://www.lpgservice.net/strane/autogas.htm
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

@ mladen: prekjuce, nakjuce, i svih ostalih dana se nije gasio sa Lukoil plinom  :ne:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladen895

#10
Koliko si presao od stelovanja ventila? Ako ostrije vozis onda ih treba pogledati i pre 30 000. Taj zahvat je 1000-2000 u neovlascenom servisu,svejedno treba da se uradi a otklonio si jednu sumnju. A da li si primetio promene u radu na benzin? Probaj da sipas par puta uzastopno na Petrol-u,meni auto ne ide vise kao da je pokvaren.
Kad se mora,sve  je tesko.

Saša

Eto, a ja bih mogao da se zakunem u gas na Luk Oil-u. Ja ga tamo točim već 3 godine (sa Yugom) a i  sa Daciom sam nastavio. Jedino što bih preporučio izbegavanje EuroGas pumpi. TNG koji su nam oni isporučivali u firmu je bio toliko loš da preostala količina od oko 1 tone uopšte nije mogla da se koristi jer nije imala gasnu fazu!  :ljut: Šta li su sipali, to niko ne zna! Zbog toga smo morali naručiti 3 tone čistog propana da dobijemo koliko-toliko smešu koju možemo iskoristiti. I da ne zaboravim, i oni pri svakoj isporuci daju sertifikat o kvalitetu! :lol1:

ppejic

Za zadnjih 500km sam sipao na privatnoj pumpi (preporucili mi). U odnosu na NIS pumpu potrosnja se smanjila za oko 1L, sa 11.5L se smanjila na 10.4L.

Peja

Keka

@mladen: ventili stelovani pre 25.000, na benzin radi kako treba, rekoh da pre 2 dana nije imao tih problema, tako da je malo verovatno da su se rastelovali za 2 dana, a posle sipanja gasa.

@sasa: i ja sam ranije sipao na eurogasu u B. Topoli, a sad ih obilazim u sirokom luku.

Videcu da izvadim vizu za HU pa da tamo probam kvalitet benzina i gasa.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix