plavi cajgeri

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Samo za čipovane, jer crveno polje obrtomera počinje na 6000 rpm  :laugh1:
Crveno polje se obično postavlja tako da označava opseg broja obrtaja u kome nije preporučljivo voziti, odnosno u koje se ulazi privremeno, u slučaju ekstremnih potreba (ne važi za Dekija  :hihi:).
Inače, sviđa mi se ta fora sa crvenom zonom obrtomera, pod uslovom da i kazaljka menja boju kad dođe u to područje. Međutim, mislim da onaj plavi displej nepotrebno odudara od svega ostalog -  jedino ako čovek ima HU sa plavim displejem...  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miki-bgd

Ni meni se ne uklapa taj plavi HU, ostalo je sve super, uradicu jednom i sam  :dobro:

Jovunalola

There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

nik


Zoran

 :to: , baš je super. Ja bi obavezno označio i zeleno polje ( 2500 do 3500 RPM)
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Hvala drugari, ali prevideli ste tekst sa slike....  :Smiley:  Ovo nisu moji cajgeri...  :D

Postavio sam sliku samo kao ideju, kako se mogu odraditi boje.... a cajger je inace naseg prijatelja Pejica!  :to:

Sale

E pa drugari evo i mene posle dužeg vremena...gledam ovu temu i žao mi da zamre pa ko ajde da je oživim  :lau:
smučila mi se ona odvratna narandžasta boja i konačno je otišla u istoriju...nije mi se zezalo sam da petljam,a i hteo bih da potraje
pa sam našao doktora za LED i autoelektriku. Čovek je genije koji radi čuda i ja sam prezadovoljan, na cajgerima je sad bela boja,kada se pređe 3000 obrtaja ili 5000 (sami podešavate),cajgeri prelaze u crvenu boju, uradio je prekidače na centralnoj konzoli ALI i pločicu CD plejera pa se sada sve slaže  :lux: :lux: :lux:
sve u svemu ponovo sam se zaljubio u noćnu vožnju  :woo-hoo:

pre







malo golotinje  :Smiley:







konačan rezultat  :aplause:







evo i snimaka testiranja Shift Light-a ali sledeće nedelje kačim snimak iz vožnje



Šta više reći osim da sam mnogooooo srećan zbog ovoga,a ako neko od vas želi da eliminiše naNdžarastu boju slobodno idite kod Ivana LED Masters



nik

 :aplause: :aplause: :aplause:

Super izgleda.
Pošto upravo radim na nečemu sličnom, interesuje me da li bela boja noću mnogo blješti?

PS: Mali savet. Da ne rizikuješ sa snimanjem u vožnji ili turiraš motor u leru na visoke obrtaje uključi test ins. table i lepo i bezbedno snimi efekat. 

DarioGTI

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Dadokg

Ako nije tajna, koliko je koštala ova modifikacija?

lovac

#40
Slažem se, originalna kombinacija boja je zaista dobra, ali je problem u tome što se intenzitet osvetljenja ne može menjati - pa danju, ako je sunčano, kada su farovi upaljeni (to je sada obaveza svuda oko nas), često se displej ne može videti.

Kada bi se proizvođač dosetio da ugradi potenciometar za intenzitet osvetljenja - to bi bio pravi potez! 

Ovo što je Sale uradio - dobro izgleda na prvi pogled, voleo bih da vidim u praksi.
Interesuje me gde je to odrađeno i koliko košta.

Sale

CitatPS: Mali savet. Da ne rizikuješ sa snimanjem u vožnji ili turiraš motor u leru na visoke obrtaje uključi test ins. table i lepo i bezbedno snimi efekat.

hvala...nije mi uopšte palo na pamet...što se tiče da li blješti odgovor je ne...taman je kako treba,majstor je na sve mislio i napravio da bude super,čovek ima iskustva.

Uživo ovo sve izgleda bolje ali to ako se jednog dana sretnemo na nekom okupljanju može da se proveri  :wink:
Što se tiče gde ovo može da se uradi i za koliko para...LED Masters (Beograd) 064/235-0099 nazovite i recite šta želite pa će vam reći cenu jer ona zavisi od toga šta bi radili i kako...da li ćete vi da demontirate i doneste ili on da demontira,koje LED da stavi...ma zaboraviću nešto,zato i kažem da je bolje da nazovete,a ima i grupa na fejsu gde ima dosta slika i video snimaka šta radi, možete i tamo da ga pitate. Tako sam i ja pogledao sve fotke,video snimke i pozvao ga...rezultat je ovo na fotkama.

https://www.facebook.com/groups/ledmasters/

http://www.youtube.com/user/maliomladinac/videos

Lazar@

Da dignem temu iz mrtvih  :bonk:
Da li neko zna gdje bih mogao da narucim odgovarajuce led diode za instrument tablu?Trazio sam po netu ali nigdje da nadjem odgovarajucu velicinu...Odradio bih osvjetljenje u bijelo 

nik


Ivan

Pozdrav svima, evo da javim da sam bio u Led masteru, skinuo sam onu narandžastu boju, majstor Ivan moj imenjak je to uradio stvarno savršeno, cajgeri su promenjeni u led belu, skazaljke i displej takodje u led belu kao i svi dugmići za podizanje prozora, zaključavanje i grejač zadnjeg stakla u belu. Izgleda stvarno odlično, danju se vidi lepo pregledno a noću je extra. Sve pohvale za rad i brzinu majstor Ivanu iz Led mastersa. I zahvaljujem se Saletu na preporuci.