Servisni intervali

prethodna tema - sledeća tema

drzarkod

#30
E zato ovlasceni u garantnom roku skracuju intervale jer nece puno kvarova u g. roku, jer ne pitaju vec sipaju Motrio koji je za kola starija od 5 g. u nove automobile..... Savetujemo ljude....servisirajte cesce...za nas njihovi uslovi ne vaze.
Ja sam sa MCV om dobio plasticne Debice...a svaba Bridgeston ili Continental ili Michelin. :zloca:

hobbista

Deo offtopic poruka je obrisan, kako je i najavljeno. I drugi deo ce biti obrisan uskoro, ukljucujuci i ovu poruku.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

boki01

Možda je negde i bilo priče o ovom, (ne znam, nov sam), ali zašto Dacija preporučuje duplo kraći interval za veliki servis od Renaulta? Jel to znaci da su u Daciji duplo lošiji motori od onih u Renaultima i Nissanima ili šta?

Priča o lošem gorivu i ulju takođe ne pije vodu. Ako je ulje i gorivo na našem tržištu loše, onda treba smanjiti interval zamene ulja i filtera. Kakve veze ima kvalitet goriva sa dugovečnošću kaiševa i španera?

Pitam se, pitam se...

zac

Isto je sve...sto se tice kvaliteta...ali u Daciji dobijes taj motor mnogo jeftinije nego u Renou...e pa kroz skracene intervale nadoknade razliku u ceni...  :ne:

samsung

Na cliu dci i loganu dci sam prvi veliki servis radio na 80.000km ....kaisevi su bili u odlicnom stanju a vodenu pumpu nisam ni menjao na cliu cak do 150.000km kada je prvi put zamenjena i stavljena neka kineska koja je opet odradila 30.000km i clio je tako prodan.

Na loganu dci koji gura 82000km je fabricka vodena pumpa....

Na loganu 1.6mpi je kao sto sam pisao na 22.000km promenjen zupcasti i pk kais a vodena i spaner idu dalje.....
pozdrav iz St.Pazove

cika mili

Citat: boki01 poslato 27.01.2014. - 14:00
... zašto Dacija preporučuje duplo kraći interval za veliki servis od Renaulta?

Kako duplo kraći? Evo šta piše u Renault servisnoj za atmo benzince: svjećice na 60 000km,filter vazduha kao i putničkog prostora na 15 000km ili 1 godinu, rashladna i tečnost za kočnice na 90 000km ili 3 godine, veliki servis na 60 000km ili 4 godine.

Veterinar

OK, a šta piše u (recimo) francuskoj servisnoj knjižici?

NoADAC

#37
Evo jedan tipični plan održavanja za Logan 1.4 MPI u Njemačkoj:



te za Logan 1.5 dCi:


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

 I nijemci ga malo "bakre".  Veliki servis za 1.4 na 90 000 km a na DCiu na 160 000 km.
Ako je na DCIu na 160 000 km onda bi na 1.4 mogao biti na 180 000  :fiju: :ne: Smatram da je i kod njih prepolovljen interval za 1.4.
Sam svoj gazda - vazda.

samsung

Na dci u je vodena pumpa puno bolja nego na 1.4 jos nisam cuo da je procurila nekom i ladno prelazi iz iskustva znam 150.000km....s obzirom da je dizel motor u pitanju kod dci ja je zupcasti u odnosu na mpi duplo siri a samim tim i puno jaci verovatno.
pozdrav iz St.Pazove

miller

Svaka čast noADAC, Sad tek vidim da piše 3.3 litre ulja se menja u motoru. Ako je švabo tako napisao to je onda to.

roolet

Drugari, evo da se i ja umesam, mislim da su svi delovi iz prve ugradnje kvalitetni i da svakako mogu da nadmase (skraceni) servisni interval za mnogo kilometara. Iz licnog iskustva (imam dva dci-ja) sam shvatio da je to tako. Zamena delova na 60 hiljada je smesna. Sve, pocev od vodene pumpe i kaiseva je skoro novo ili kao novo. Ali. Delovi koje kasnije ugradite svakako ne mogu da istrpe taj produzeni interval zamene, da li to ima veze sa kvalitetom delova ili postupkom zamene, zatezanja, elem - evo sad sam radio servis na espace-u 2.0 dci, remenica radilice je bila pred pucanje, a kais dobar. To joj je prva zamena, 190.000. Dakle, neki maksimum trajanja. Sad ovu sto sam stavio, a originalna je reno, menjacu na 80-90k km, kako je receno. Pozdrav


ps
sad da kupujem daciju, veliki servis (prvi) bih uradio na 90kkm. jedino ulje ne bih nikada produzavao preko 10k.

Keka

Citat: NoADAC poslato 28.01.2014. - 03:27
Evo jedan tipični plan održavanja za Logan 1.4 MPI u Njemačkoj:

Jeste duze nego kod nas, ali filter vazduha na 90.000 km.......preterase ga, moj na 10.000 bude dobro crn.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Eeee...Keka, al` ono tamo je nemacki vazduh.....  :hihi: