Povezivanje fabrickog cd-plejera sa mobilnim telefonom

prethodna tema - sledeća tema

Logan1.4MPI

Kao što i naslov teme kaže, povezao sam fabrički plejer sa mobilnim telefonom koristeći 3.5mm ulaz.

Namena: puštanje muzike sa telefona
Trajanje radova: manje od 30min
Cena materijala: oko 500 dinara
Automobil: Logan
Godiste: 2007

Projekat je jeftin je, ne traje dugo...
Veoma je jednostavno, većina vas zna to da uradi, ali nisam našao objašnjenje na Forumu ili netu, pa želim da ga ovde postavim jer sam se time bavio proteklih par dana (informisanje, pronalaženje šema, nabavka materijala, sama montaža)...

Slede fotke i opis radova.

Uredjaj koji sam dobio uz automobil:


Potreban materijal:



- Mini-ISO kućište za ženske pinove, 8p (110 dinara)
- Mini-ISO ženski pinovi (27.50 dinara/komad)
- Kabal 3.5mm muški (100 dinara)
- Izolir traka

Šema za radio:



ivan-bgd

Pošto nema dugme za aux ili cd charger pretpostavljam da će radio sam da raspozna dodatni uređaj u ovom slučaju telefon ili neki plejer... :ces:
ili će morati da se ubaci neki prazan cd da bi to sve radilo...

Goky

Da li na C 10, 11 i 12 mogu da se priključe komande pri volanu koji postoje na Sandero Black Line i Stapway?
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Logan1.4MPI

Citat: ivan-bgd poslato 28.03.2013. - 15:36
Pošto nema dugme za aux ili cd charger pretpostavljam da će radio sam da raspozna dodatni

prespoje se dva kontakta i nadje se AUX preko Sorce (SRC) dugmeta (gde se inace prebacuje sa cd-a na radio...)
Ja se izvinjavam sto sporo opisujem postupak, ali posao je na prvom mestu :) Bice do ponedeljka sve postavljeno nadam se.

Citat: Goky poslato 28.03.2013. - 16:30
mogu da se priključe komande pri volanu

teoretski moze, probacemo i to jednom :)

trajce


ivan-bgd

Citat: Logan1.4MPI poslato 28.03.2013. - 17:10
prespoje se dva kontakta i nadje se AUX preko Sorce (SRC) dugmeta (gde se inace prebacuje sa cd-a na radio...)
Pretpostavljam da se na ovaj način aktivira aux mod ,koji inače ne postoji na radio aparatu.Jer source prebacuje samo na cd-radio-cd.

Logan1.4MPI

kada nemas cd u uredjaju, i stiskas SRC prebacivace sa radia na radio. Kada imas cd unutra prebacuje sa radia na cd i tako u krug, isto je i sa ovim.

ivan-bgd

Znači on sam provali treći uređaj...dobro kad montiraš javi šta si uradio i jel fercera.  :too:

Lazar@

gledam ovu semu nista mi nije jasno  :) Prva slika kolona kolona pod C  ,pod 10 i 11 pise remote control?
Da li bi odatle mogao da se uzme signal za pobudu pojacala?
ili mozda druga slika pod 1 power antena turn on

sale_u123

Umesto Blaupunktovog radia+CD ja u Loganu imam radio+kasetofon
Da li bi ovo moglo da se izvede i kod mene, i ako moze,
pitam se kako bih birao AUX ulaz?

Logan1.4MPI

Sale, kod druga sam video kasetu koja se ubaci i tako se poveze na mobilni, najbolji nacin, ne moras da se mucis kao mi  :whistling: Izguglaj :)

dejanz

Ako je radio Tuner list, ne može. Nema AUX konektor, ima samo konektor za CD-changer.
Ako je Update list, može.

Za tuner list bi trebao neki adapter koji bi se kačio na CD-changer

http://tlcdcemu.sourceforge.net/hardware.html

http://www.incarconnections.co.uk/renault-aux-input-adapters-aux-cable/renault-clio-megane-scenic-laguna-espace-kangoo-aux-adapter-ctvrnx001-ipod.html

Kasetu kao adapter sam probao ali zvuk preko nje je loš.

sale_u123

@dejanz
Da zaista, loš je zvuk koji se dobija preko tih kasetnih adaptera

Evo slike konektora na mom Blaupunktu radio+kasetofonu
       

Sad, po izgledu konktora deluje da je "Tuner List" što bi značilo da ne može da se AUX ostvari
Ali, nisam siguran

Zanima me gde bi se doveo audio signal od spolja:
pretpostavljam na input pinove 18, 19 i 20 konektora C?


nenad28

#13
Ja imam kasetu iz koje izlazi kablic sa 3,5mm prikljuckom.
Ispod kasetofona sam napravio nosac za telefon. Polozim telefon na nosac, ubodem kabal I izgleda kao da imam displej iz novog Logana  :Smiley:.
Hvala bogu, na androidu ima sve,  navigacja, multimedia. Ako nekoga zanima kako izgleda, postavicu slike.
E da, sto se tice kvaliteta zvuka, odlican je. Kad se ubaci kaseta, zvuk je prilicno los, ali kad se prstom malo pomeri u jednu stranu, glava legne gde treba I onda je ekstra.

trajce

Lazar@
CitatDa li bi odatle mogao da se uzme signal za pobudu pojacala?

CitatProbaj ovde da nadjes konektor pin sa HU za pobudu. http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=4915.msg106303#msg106303
Ja sam na osnovu sheme pobudu uzeo sa pina 17 a izmedju imam i prekidac pa pojacalo palim kad zelim

Kod mene to radi tako bez problema