Felne

prethodna tema - sledeća tema

mladja73

Svidjaju mi se..

Legle su ko' dupe na nosu...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

DarioGTI

vala su odlicno legle!!!!  :to: :to:  drasticno su promjenile izgled auta  :hall:

ALI - uz ovakve felge, i niske gume obavezno ide spustanje za barem 3cm  :dobro: :hihi1:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

dsit

Fino,fino. Da nije guma malo niskog profila? Mislim da bi idealno bilo 195/55-16 (ako su ovo 16'' a cini mi se da jesu)

Bojan88

Trenutno ne bih nista radio na spustanju auta ( mozda nekad kasnije),a sto se tice guma one su 195/55/16.

skiter69

 
    hteo bih da uzmem felne na koje bi stavio zimske gume. ali razmišljam o 15". u pitanju je stepway. dosta su jeftinije,, i uzeo bi čelične. šta mislite  :conf: jel to u redu za zimu :ne:

mladen895

Pun pogodak,ako felne ne plaćaš više od 10e po komadu.
Kad se mora,sve  je tesko.

dlukic3

        I ja planiram da pazarim felne, nasao sam neke alutec, 16. Polovne su, nisu krive, varene i ostalo i tip mi trazi oko 300 evra.  Inace su 7j 16, 4x100, eb 38. Evo kako izgledaju



pa mi recite da li je to ok cena. I jos nesto, da li cu izgubiti garanciju ako umesto standardnih 15 stavim 16 :hm:

krle

#37
 Verovatno ćeš   izgubiti garanciju. Pa, ljudi koji su redovno održavali kola u jednom servisu imaju problema da ostvare prava iz garanciju u drugom, a da pri tome ništa nisu menjali na svojim kolima.

Citat: Daniel poslato 16.08.2010. - 13:04

I opet cimanje sto kod njih kad je auto odrzavan u drugom servisu  :palica:

dlukic3

   A za felne mi nista ne rece?

krle

#39
 
Lepe su  :to: .
Samo mi nije jasno to što je na slici prikazana felna sa pet rupa.

dlukic3

 To je slika sa alutec-ovog sajta a, boze zdravlja, ovo je slika moje felne

Ekstra izgledaju, cak ce tip i da me saceka za kintu posto moram da pazarim i gume. A za gume (zimske) mi treba najmanje 10k po komadu posto bih da izbegnem savu i tigar. Ako neko zna gde su najpovoljnije gume, 205/55 16 neka javi. A za garanciju cu vec nesto da smislim, ustvari planiram pred odlazak na redovni servis ponovo da nabacim stare felne i gume i posle da ih prodam.  :hihi1:

Loganovac

#41
Citat: krle poslato 16.08.2010. - 17:03
Samo mi nije jasno to što je na slici prikazana felna sa pet rupa.

Ovo i mene nervira. Na sajtovima čak i poznatih proizvođača alu felni nijedanput nisam uspeo da vidim kako izgledaju felne sa pet krakova i četiri rupe. Lepo piše sve o felni, piše da ima i sa četiri i sa pet rupa, sve odgovara, ali slika samo sa pet rupa!  :cekicem:

http://www.dezent-wheels.com/434_DE
http://www.dotz-wheels.co.uk/about/configurator
http://www.kormetal.com/Eng/Configurator.aspx

Moj favorit je Dezent RB Dark, 6,5Jx15", 100,00x4, ET38:


Kako bi to izgledalo na Loganu:


Može se naći i kod nas, cena nešto preko 90EUR po komadu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DarioGTI

mislim da ce te felge jako lijepo leci  :dobro: :dobro: iako bi bilo jos bolje da su 17", ali i 16" je napredak naspram 15"  :ziveli:

koju dimenziju guma planiras staviti na njih?
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

ppejic

Ne svidja mi se

Loganovac

@DarioGTI: Felne su 15", malo šire od fabričkih (6,5 umesto 6J), a gume će ostati iste - 185/65/15. Kod nas su mnogo počeli da se zanose sa ovim novim zakonima, homologacijama, neću da spucam stotine evra da bih posle imao komplkacije i galvobolje...

@Peja: normalno, skupe su  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.