Zatamnjivanje stakala

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Ta prica ne pije vodu.
Doticni Llumar vec ima neki "sertifikat" koji niko zivi ne priznaje. Verovatno ce ti dati fotokopiju toga.

Poenta je da se svako staklo, bez obzira sta je ugradjeno na njega od folije (sa ili bez sertifikata), posebno ispita i atestira.
TO ce moci da se uradi kada usvoje novi pravilnik, i kada odrede institucije za atestiranje. Primer: Folija ima propustljivost npr 65% sto se uklapa u predlog pravilnika. Medjutim staklo kod mene je obicno belo, i onda zajedno imaju dozvoljenu propustljivost. Medjutim kod tebe je staklo fabricki tonirano i ima propustljivost 75%, sto zajedno daje nedozvoljenu propustljivost.

Do tada vazi dopis koji je podeljen tehnickim pregledima da stakla NE SMEJU biti zatamnjivana folijama. Znaci samo fabricki zatamnjena stakla u razlicitom procentu.

Isto tako Vinci je policija ZABRANILA da vrsi ateste.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Ne dobijam ja nikakav sertifikat (za sada). Oni će dobiti sertifikat za foliju (kvalitet i sve karakteristike, ali na našem jeziku :D ). A to će biti potrebno kada se jednog dana bude radio A-test  :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Vihor

Sve je to meni nesto nesigurno, na staklenim nogama, sacekacu jos malo da se stvari iskristalisu.    Bolje je izgleda malo jos sacekati nego posle da bude problema, dali se te folije skidaju? i kako?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

hobbista

Dok sa ne usvoji pravilnik, ništa nije sigurno. Obzirom na ažurnost naših vlasti, nadam se da su ubacili u petogodišnji plan i usvajanje pravilnika :D
Skidaju se fenom (grejanje + kidanje).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

bmiillan

da li se folije (konkretno za sandera) na zadnje staklo lepe iznutra ili spolja?
nemoj na silu uzmi veci cekic

scepo

Lijepe se sa unutrasnje strane , u Black Glass kad sam ih zvao trazili su mi 80 eura za zadnji dio da se zatamni . Ne znam da li to da radim , posto sam sad u BG . Kod nas u Pg sa lumar folijama je oko 100 eura .

hobbista

#36
To što si sada u Bg ti ne znači puno, obzirom da se ne radi do utorka  :(
Kod ovih na Zvezdari je Zunto sa 5 vrata 90/100 € sva stakla osim šoferke. Sandero bi trebao biti negde između ovoga i cene za MCV.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

bmiillan

hvala scepo  :ziveli:

hobbista koji su to na zvezdari ima li neki link ili kontakt?
nemoj na silu uzmi veci cekic

hobbista

Ovi. Ne širim priču puno, pošto ću u utorak ići na lepljenje. Posle toga ću preneti utiske ovde i postaviti slike. Takođe, raspitaću se za cene za Dacia vozila ( i za varijante samo pozadi, kao što hoće Scepo).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

scepo

Zatamnio , Stepway ispao odlican . Nije ispalo sve kako sam ocekivao , mislim na zadnju soferku vidi se po neka tackica  :ljut: . hobbista i ja sam cuo za ove , ali tek posto ugradih kod mene stakla  :banghead:

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

hobbista

#41
Završio i ja danas. Folije su Llumar, napred je ATR 50, pozadi ATR 35. Nešto detaljnije ovde.
Malo se nismo razumeli za cenu :( Za mene je 120/140 €
Logan i Sandero su 100/120 €
Logan bez prednjih stakala je 65/75 €
Sandero bez prednjih stakala je 70/80 €

Jeftinija cena se odnosi na AT folije, a skuplja na ATR (ako nisam nešto promašio).

Biće uskoro i sličica  :)

Edit:
Vreme je ružno, a i ja sam u nekoj žurbi. Biće lepših slika (o tom po tom) :D

         
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

torent

Moze li neka slicica kako je ispalo zatamljivanje?

Svarog

Ovo mi se sviđa. Umereno i elegantno.  :to:
Danas mi čovek reče da su kod njega u firmi na nekom starom Audiju radili zatamnjivanje Lumar folijama kod tih na Zvezdari još davne 1997. godine i da je folija u odličnom stanju, tj. ne primećuju se baš nikakve promene.

LeNgenda

#44
 :offtopic:

Komsija, uslikao si mi terasu... :aplause:

I bio sam kod kuce u to vreme, sto ne rece, pa da masem... :wave:
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.