Potrosnja dizela

prethodna tema - sledeća tema

bind

#60
Nista se ne sekiraj sve ce to da doje na svoje .Meni je trosio kad sam ga uzeo pre godinu ipo  6.3 do 7 l a tada sam citao na francuskom forumu da njima trosi oko 5 l i nervirao se jer kod mene to nije bio slucaj i pisao sam ovde na forumu ima tema otvorena kako se krade na primer na OMV-u a tako je i na drugim pumpama  . Racunaj na 10 litara da ti ukradu od 300 mll do 0.5 litra to ti je tako 100% i dzabe sto poznajes ljude na pumpi to ti ne pomaze .
Kada ti se razradi auto racunaj da je to posle nekih 7 do 9000 km onda ce da ti padne potrosnja  na nekih 5.5  do 6 l makar je to slucaj kod mene i onda igrom slucaja dobijem Fuel Set  aditiv   i evo koristim ga vec nekih 3 meseca i nemogu da ti opisem koliko je auto startniji ,ima tisi rad motora i potrosnja mi je prvi put pala na oko 5 l +- auto kao da je dobio nekih 20 % snage ,vozim uglavnom  na vrh gasa a  auto leti ,nazad na auspuhu vise nema onog crnog masnog ulja ,ima ga  ali nije vise tako masan kao ovih godinu i nesto ,sada kad  uzmem papir beli i brisem auspuh  u odnosu na ranije nema ni 10% te cadji i masti a i nije vise ta struktura i nije masno ko ranije. Evo imas na ovom sajtu malo vise o ovom aditivu  inace on je  aditiv i za benzin i za dizel  http://liquideng.co.uk/content/view/23/
Ranije na 140-145 km pocne uzasna buka da se cuje u kabini a evo jutros uhvatim sebe auto ide 150  samo susti vazduh papucica na 1/3 gasa ima snage jos i ja  dizem nogu sa papucice i pomislim neverovatno .A sipa se samo ta mala dozna  na 40 litara goriva .

Inace  ovaj aditiv ako se nadje moze da se kupi na Molovim pumpama i ova bocica od 250 mll je za nekih  25 sipanja po 40l .
Evo sad ce ti biti malo lakse ,nadam se ...
A o posledicam koriscenja aditiva nadam se  za koju godinu malo vise , mada pre prvog sipanja  sam  bio nepoverljiv  i 2-3 dana sam  trazio po netu sve moguce i nemoguce teme u vezi istog i evo za sada sam prezadovoljan,a ako bude nekih negativnih iskustava isto tako cu to podeliti sa vama ovde na forumu...

damirko

jel moguce da od "penzionerske" voznje(4br.50km-h,5br.70km-h)ne prelazim 110km-h automobil trosi vise 5,5-6l.pri tome vozim po beogradu uglavnom van spiceva i uvece cesto po auto putu bez guzve.koliko vidim svi se nesto gadjaju sa 4-5l u proseku???

Zoran

Moguće je ako ubrzavaš a ne prešaltaš u manju brzinu. U penzionerskoj vožnji nikada nemoj ubrzavati u 4. oj i 5. oj.Kod penzionerske vožnje često preskačem 4 .u brzinu jer ubrzam intenzivno 1. 2. 3. i prebacim u 5.u te održavam brzinu.
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

#63
Penzionerska voznja je spora voznja, koja (kako zvuci, verovatno) podrazumeva i lagano ubrzanje, bez preskakanja stepena prenosa.
@Damirko  Pored toga sto je Zoran naveo (za ubrzavanje pun gas, a suvise niski obrtaji) , ne znam da li vozis sam, da li ukljucujes klimu, da li je odgovarajuci pritisak u gumama, imas li krovni nosac...  Po gradu vozim slicno kao sto si opisao, ali na autoputu sam na 130 km/h po brzinomeru, a potrosnja je za litar niza (sa odgovarajucim pritiskom u gumama, bez klime, bez krovnih nosaca...).

damirko

klimu ukljucujem samo u ekstremnim situacijama(38-40c),retko kad vozim vise od jedne osobe u kolima,pritisak u gumama proveravam pr.2.2 zad.2.4.konkretno nije problem u litar goriva,vec svako odstupanje od nekog standarda krije razlog u pozadini.

Veterinar

#65
Natocio gorivo na pumpi Art-petrola (vidim da pise Lukoil na poledjini racuna).  Prekinuto sipanje sa prvim "klikom". Presao oko 100 km po gradu, vozio oko 200 km autoputem 125 km/h (po GPS-u). Zestoko sam stiskao gas preko Crnog Vrha i Pozarevca do Barajeva. Van grada sam nakon toga presao oko 250 km (brzinom oko 90 km/h) i ostalu predjenu kilometrazu presao sam po gradu.  Osim na autoputu uvek je otvoren prozor suvozaca. Sa dve "crtice" na jednu pokazivac je pao dok sam cekao red na benzinskoj. Fotografisanom broju treba dodati 1000. Nazalost, nisam ponovo natocio pun rezervoar, ali cenim da je prosecna potrosnja bila nesto preko 4 l/ 100 km.

Vihor

Preko crnog vrha nisi mogo da ideš brže od 60km/h, bor-požarevac jednom prilikom 3,7l, zato je i ušteda ogromna, kako u gorivu tako i glupim putarinama.     :dobro:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

vlastem

Jutros išao da sipam gorivo, doduše, primetio sam da su mi ovoga puta crtice baš brzo nestajale, ali nisam se nešto brinuo.
Međutim, jutros na pumpu, u rezervoar je stalo 41 litar, a na satu sam imao SAMO 549 KM  :bullshit:
Prostom matematikom, dođe se do cifre od skoro 7,5 litara, što mi je potpuno neverovatno.
Pritom, vozio sam totalno standardno kao i uvek, čak ni klimu nisam palio, pošto je bilo i hladno ovih dana... Takođe, pošto sam ja sipao gorivo, izvadio sam pištolj na prvi klik, tj radnik na pumpi koji mi obično sipa gorivo, bi tu sigurno dodao još jedno 2-3 litra, pa bi situacija bila još gora.

Inače, pisao sam u nekim temama i ranije, samo jednom sam uspeo da mi auto troši 5,1 i to 100% otvoren put, brzine oko 70-80km/h.
Bilo kakva druga kombinacija, sa kombinovanom vožjom grad / otvoreno, kod mene uvek daje preko 6,5l na 100km.

Ima li neko još ovakvih problema, starno mislim da je puno.
Inače dačija je prešla 15k km.

ivan-bgd

I ja imam sličan trip kao i ti..čini mi se da mnogo troši za tu kubikažu i konjažu,jer kad se džibri preko 100 srče onako baš solidno..a sad baš da ga vozim 80 autoputem...truba je...šteta pa nemamo bord...mada i gorivo je verovatno krš kao i pumpadžije koje kradu na veliko... :ranting: .Možda je dobra variijanta da nakon pređenih 100 km doliješ pod uslovom da si sipao do čepa radi lakše provere.Što opet zavisi od načina vožnje :ne:

zac

Gorivo i nacin voznje su presudni.   Nemoj meriti potrosnju na kratkim relacijama, vec na par hiljada kilometara, tek tada dobijas jasniju sliku o mesovitoj prosecnoj potrosnji.  Npr na 4-5000 km.

Sir Oliver

Može i tako, a može da ga naroka do čepa, da vozi svoju vožnju po gradu 100km, pa opet do čepa. Mislim da je to realan način merenja (jedino ako aparati na svim pumpama nisu baždareni na sačuvaj me bože). Kad sam kupio auto, tako sam proverio BC, i da'iš čuda, tačan je. Jedno je pokazivalo 6.3 a jedno 6.2 BMB-a, ne mogu da se setim šta je BC pokazao a šta čep. Čist otvoren put (Valjevo-nazad).
I drink to make other people more interesting.

vlastem

Meni zaista nije jasno.
Svaki put sipam pun rezervoar, od kada sam kupio auto, i uvek resetujem kilometražu.
To je valjda najbolje način..
Što se tiče vožnje, zaista vozim lagano, a i duže vreme sam vozač dizela, pa nije da nešto grešim.
Sipao sam i na OMV-u, ali nisam primetio neku razliku. Doduše, u Valjevu ja i nemam neki izbor, tj sada imamo petrol (slovenci) od stranaca i mol je skoro otvorio pumpu, jedino da probam kod njih, mozda je bolje gorivo..


vlastem

Jedan mali update.
Zadnja dva dana, od sipanja sam vozio 80% otvoren put, i tek posle 160KM spala mi je jedna od onih crtica.
Medjutim, posle jos 35 km, spala je i druga..

Inace sam primetio da ono izgleda ne pokazuje srazmerno količinu goriva, tj kasnije mi se mnogo brzo gase ostale crtice..

Jel tako i kod vas?

saša61beograd

Kod mene jeste.Najduže traje 9.crtica.

Veterinar

@ Vlastem

Upisi "crtica" u "Search" opciji i pronaći ćeš teme u kojima je pisano o tome.

Citat: Veterinar poslato 24.10.2011. - 00:20
Kada sipam do "klika", do gasenja prve crtice pokazivaca kolicine gorica predjem oko 230 km (200, 250..., kako kad). Kada sipam na ovoj pumpi, prva crtica se gasi nakon oko 350 km.
Citat: Veterinar poslato 23.03.2010. - 13:10
Cenim da se prva (gornja) crtica gasi kada potrosim oko 13 l goriva, a ostale na oko 4,3 l. Kad se upali zuta lampica do klika staje (kod mene) oko 47 l.