Sta vam se dopada, a sta ne na vasoj Daciji?

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

#765
Citat: Veterinar poslato 28.01.2018. - 08:05
Rupa za sitnice na komandnoj tabli, uz soferku, bi trebalo da ima pad ka vozaču. Pad ka staklu dovodi do toga da se stvara odraz koji "zamagli" deo vidnog polja. To je posebno izraženo ukoliko su beli papiri u pitanju.

Seo u auto, shvatio sam da sam napisao glupost. Refleksija bi bila ista. Pretinac sa poklopcicem bi stimao. Na ovo sam mislio...

MitarMrgulic

Nešto gledam ove instrument table,  je li moguće da novi Logan i Logan MCV nemaju kazaljku za temperaturu motora?

Veterinar


szs

Citat: Veterinar poslato 28.01.2018. - 11:57
Pretinac sa poklopcicem bi stimao. Na ovo sam mislio...
Ja hteo da tu turim poklopac a ispod GPS. Pa pritisak i hop iskoči, drugi pritisak zatvoriš. Al nikako da nadjem vremena za to  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

MitarMrgulic

Citat: Veterinar poslato 28.01.2018. - 16:07
Nemaju, pisali smo o tome.  :wave:

Interesantno, imao sam Forda Ka '98. godiste, takodjer nije imao kazaljku, cuo sam da neke Ibize takodjer nemaju...

Ne znam je li to bas velika usteda (svakako moraju staviti termostat), pa me cudi takvo rjesenje... Je li to na svim motorima?

Druze veterinar, jel moze neki link gdje je bilo govora o tome...

kiconix

Odes na pocetnu stranu (home page) i u polju pretrage (search) ukucas trazeni pojam.
Imas literature koliko hoces.  :to:

Vladan P

#771
Citat: szs poslato 28.01.2018. - 16:12
Ja hteo da tu turim poklopac a ispod GPS. Pa pritisak i hop iskoči, drugi pritisak zatvoriš. Al nikako da nadjem vremena za to  :ne:
Kako misliš da to rešiš?
Nešto bi sam smišljao ili postoji neki univerzalni komplet koji bi mogao da se ubudži?

Veterinar-
I meni to smeta.Zato mi tu stoji crna sunđerasta podloga i ništa više.
Zajedno smo skupa !

speedo

Dižem malo stariju temu, ali svakako koristimo višak vremena i trenutnu zdravstvenu situaciju.

Dakle, ne dopada mi se kako moj rezervni točak izgleda. Mislim na ovu količinu korozije...mnogo je zaista. Ne znam kakvo je iskustvo ostalih vlasnika Sandera i drugih modela koji nose rezervni točak ispod karoserije, ali definitivno je svako drugo mjesto za rezervu bolje. Dobra stvar da guma drži pritisak, nakon godinu i po spao je sa 2,5 na 2,2 bara.



Kad sam se već zezao sa skidanjem točka i provjerom pritiska onda sam i gumu namazao sredstvom za zaštitu (neko talijansko)...ne škodi sigurno, a šta ne škodi to koristi. Malo se upristojio točak, barem naizgled.


Zoran

Ja sam svoje prefarbao crnom uljanom bojom. 8 KM je dovoljno za sve felge.
Sam svoj gazda - vazda.

miki-bgd

@speedo
Meni su ovako izgledale sve 4 felne na kojima sam drzao zimske gume. Dakle, preko zime na autu, preko leta na terasi (u suvoj sredini). I tako 7 godina.

Za zastitu guma sam ranije mazao cistim glicerinom, a prosle godine sam kupio neku emulziju (koja sadrzi i glicerin). Neka crna i gusta. Mazem je samo na gume na autu, jer se dugo zadrzava.
Mislim da tu radi posao bilo sta sto sadrzi glicerin.

speedo

@Miki
Imam i ja dva seta, iste čelične koristim za zimski set pneumatika i u puno su boljem stanju. Tu i tamo malo korozije, ali rekao bih očekivano. Ovo sa rezervnim točkom me negativno iznenadilo.

silent

Citat: Zoran poslato 11.04.2020. - 15:23
Ja sam svoje prefarbao crnom uljanom bojom. 8 KM je dovoljno za sve felge.

Јеси ли скидао рђу са точкова? Који је најбољи начин за то?

mali.alen

I ja sam svoje tako farbao crnom bojom za metal. A čistio rđu sa žičanom četkom na bušilici, ručnom žičanom četkom, šmirglom... Na kraju ih isprao sprejem za čišćenje kočnica i ofarbao 2xtemeljnom i 2xcrnom lak bojom za metal. Četkicom naravno.