Sta vam se dopada, a sta ne na vasoj Daciji?

prethodna tema - sledeća tema

VeDuS

Da ne davim ovde puno moje zamerke su ovde http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=584.0

U svakom slucaju i da saberemo sve zamerke svih nas - generalno vecina nas je jako zadovoljna sta vozi (pogotovo u odnosu na to sta je vozila) i za koje je pare to dobila.
I zato brate samo .... :dance: :dance: :dance:. Jer kako je DACIA krenula pa nas mozda za 5-6 godina iznenadi i obraduje sa akcijom da vlasnici DACIE imaju popust pri kupovini ili zameni "starog" auta za novi.Slicne akcije je imao i RENO svojevremeno (mozda i sad?).Na neke zamerke cemo se navici,neke ispraviti sami, neke DACIA vremenom i.... to je to.Verujem da je tako i sa modelima drugih proizvodjaca (manje-vise) osim Dinkic-Fiata izgleda za koje je vreme stalo i cak smanjuju i osnovni paket opreme za trziste Srbije :ljut:. Zato ....samo vozi i ne sekiraj se previse i .... lagano sa  :ziveli:

krle

Ma ne bi menjao ni u snu mog četiri godine starog Logana za novog Punta.

Dragan.vi


VeDuS

Citat: krle poslato 25.09.2009. - 20:57
Ma ne bi menjao ni u snu mog četiri godine starog Logana za novog Punta.

to znamo svi ali ... pitanje je da li bi neki (i koliko) 'Puntas' presao u "Logancerosa" da mu neko :fiju: :fiju:  ponudi zamenu.
E onda bi video da li ima zamerki ili se samo smejulje i voze.

Dragan.vi

Ne znam, nisam imao prilike da provozam Punta, sem sto sam sedeo u njemu, a bas bih voleo da ga probam   :dance:

Loganovac

Molim da se ovde manemo Punta, nije to tema...

@Keka: svaka čast, 101% se slažem!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

VeDuS

Citat: edc poslato 25.09.2009. - 14:53

Lose:
-Kacenje brisaca o haubu kada se preklope


Ne razumem ovo.Gde i sta kaci?

kiconix

Ni ja sad ne razumem, ako je moguce slikajte pa okacite na forum.

Svarog


VeDuS

E bas me nije mrzelo a bas sam se razgacio... sisao sam do garaze!
Ja nemam Stepway ali nemam ni problem sa brisacima. :whistling:
Koliko vidim sa prilozenih slika kod mene ja prva (fiksna) poluga duza i zato su mi brisaci kad se preklope udaljeni skoro 1.5 cm od haube.
Ako treba bacicu slike ali sad je mrak a i auto mi je prljav :c:
pozzz

Munze

Imate posebnu temu o levom brisaču koji udara u haubu. Nećemo na dva mesta da pišemo o tome. :nono:

sale_u123

Dopada mi se:

- prostran i pregledan auto sa velikim gepekom
- veliki klirens sto je veoma vazno za srpske puteve iz 19. veka
- udoban i tih auto  :to: (razumljivo, jer sam pre toga imao stojadina)
- 15" tockovi
- prelepa boja (cerka je birala boju, i odlicno izabrala)

Ne svidja mi se:
- tanka i osetljiva farba (na parkingu je izgreban i izubijan na sve strane)
- nije previse startan
- u vratima nesto zvecka kada prelazim preko neravnina (u servisu tvrde da mi je auto potpuno ispravan  :hm:)
- na 2000 obrtaja u IV ili V brzini, cuju se vibracije iz pravca obrtomera (kazu u servisu da to vecina Logana ima?!)
- komanda kvacila mi povremeno skripi prilikom vracanja u gornji polozaj
- solidna potrosnja u gradu

Kad se uzme u obzir i cena automobila, ukupna ocena je 10  :lux:

ppejic

Slazem se sa pozitivnim osobinama iz prethodng izlaganja.  :lux:

-To sto zvecka u vratima je standardna boljka od Clia pa na dalje. Postoje vise izvora. To je sto je. Bice obradjeno u adekvatnoj temi
-Na 2000rpm se po meni cuju vibracije od kucista filtra vazduha. Mozda i od cevovoda za ventilaciju. Dogadja se kod mene to recimo u 3 brzini najizrazenije. Verovatno se cuje i u 4 al tu ej brzina veca pa je i ukupna buka veca.
-Problem skripanja sam resio sa WD40. Nisam se usudio da namazem tovatnu mast.
-farba je bas ekstra osetljiva, noktom je zagulis, pogotovo akrilnu.
-limarija je verovatno i tanja od 0.5mm, u to sam se zestoko razocarao, malo ga pritisnes i ulubi se

pa dobro, ukupna ocena je 8  :kava:

Peja


Veterinar

Svidja mi se i sto sam se juce popeo Logijem na planinu iza Vrsca, dok su auti mojih prijatelja ostali u podnozju, posto je svakom zastitni lim grebao po kamenju.
Sto se tice zvuka iz komandne table, meni se culo to, culo se lupkanje vozecevog suncobrana o plafon i cule su se zesce vibracije na 3000 obrtaja (kao da ceo auto vibrira, zapravo je cela tabla bila u pitanju). Suncobran je resen lepljenjem samolepljivog sundjercica, a za plastiku koja pokriva cajgere i kom. tablu resenje je bio komad gumice. Jednu sam utaknuo ispod dugmeta za podesavanje vremena (izmedju dve plastike), drugu izmedju sajbe i kom. table. Svi zvuci nestadose. Kad su mi rastavljali kom. tablu zbog kvara ventilatora kabine, sve moje "izolacije vibracija" su sklonili, ali valjda je pri ponovnoj montazi sve dobro fiksirano, tako da cvrcaka nema.
Ocena -  :woo-hoo:

Keka

Zaboravih:
Svidja mi se Sport Billyjeva crna rupa u prtljazniku  :lau:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!