All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

Highlander

Hvala, Zorane !
Zaboravih napisati da je snimak ubrzan 4 puta. Jesam ja brz, ali ne bas toliko !  :laugh:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Keka

Proveri optiku, sa unutrasnje strane su mnogo vise pojedene nego spolja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bugi

Terao si ti to dobro, jest da je x4 ubrzan, al lepo ovo gazi sneg :jea:

Mislim da ti se cini da je vise pojedena sara sa unutrasnje strane, jer je drugacija od spoljne sare, a i slika je iz ugla, tako da tesko mozes oceniti, a i mislim da je rano za optiku...

Meni se fabricke michelin latitude tour, prilicno dobro pokazale, malo su tvrdje zimi, al u voznji nema problema sa njima... otprilike isto ko i na tvom snimku. E sad i ja ih drzim malo vise naduvane nego sto pise 2.2, a trebalo bi 2.0 bara, al nekako mi nisko deluju kad su na 2.0 🤔

Sir Oliver

Citat: Goran25 poslato 17.01.2017. - 10:04
Sir Oliver
Kao što je napisao Aleks, u pitanju je All Season guma sa kojom sam prezadovoljan, ali je ipak bolje imati 100% zimsku gumu u ovom periodu.

:aplause: :to:

@Highlander
Uživao sam gledajuci snimak, zaista.  :ziveli:
I drink to make other people more interesting.

baki09

Odličan video.
Ja na stepweyu imam kleberove quadraxter2, imao sam ih i na prethodnim kolima i veoma sam zadovoljan. Sneg nisam prolazio ali zato blato hehe ide bez problema. Preporučujem.  :c0:

Pobeda

Због недостатка места за чување гума већ три године возим само са зимским гумама током целе сезоне.
Сада планирам да пређем на гуме за све сезону и избор је пао на Саву. Пошто су ми предње гуме(Тигар Винтера) старе само годину дана, да ли је боље да њих оставим напред а да назад ставим нове Сава или обрнуто?

Aleks

Savu napred, Tigrice pozadi preko leta. Kada padne sneg obrnuto. Tako bih ja uradio.

Andrix

Citat: baki09 poslato 01.02.2017. - 23:16
Odličan video.
Ja na stepweyu imam kleberove quadraxter2, imao sam ih i na prethodnim kolima i veoma sam zadovoljan. Sneg nisam prolazio ali zato blato hehe ide bez problema. Preporučujem.  :c0:

Jel si to izbegavao sneg ili te nije potrefio ? moje sledece su all seas. gume, za sada samo skupljam iskustva, ne znam samo koje jos imaju u tom cenov.rangu, pored save...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Za iskusnog vozača bolje je naprijed dublja šara a za neiskusnog, obrnuto.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Da malo filozofiram...Oko 18.-19.-20. aprila zahvatiće nas ozbilno zahlađenje sa padavinama.Na visinama preko 800 metara moguć je i sneg.Po zakonu sada nisu obavezne zimske gume.Zanimljiva situacija.Namerno pišem u temi all-season gume.

szs

Test Auto Bilda za letnje i gume za sve sezone. Michelin CrossClimate = exemplary
http://www.autobild.de/artikel/sommerreifen-testsieger-2017-11452237.html
Kako sam malo pogledao i u poredjenji sa čisto letnjim bi bila na 2 ili 3 mestu.
Što se i u vožnji potvrdjuje  :)
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

trajce

Do odmora planiram da kupim Savu adapto 1 par, (6200din/kom) a pozadi ostaju BF Good..., nema više skidanja leto-zima. tigar i eskimo3 idu u oglase.

saša61beograd

Pre par dana imao sam priliku da direktno uporedim Tigar Winteru i Savu Adapto.Ali samo dva svojstva:buku u vožnji i udobnost.Dakle,sa Pežo-a koji je nedavno kupio moj sin,skinuli smo Winteru (205/55 16 iz 2015.godine) i montirali nove Sava Adapto HP 195/65 15,dot 1317.Zamneili smo i felne,naravno.
Kad smo iz Beogume izašli sa novim gumama,očekivao sam veliki napredak.Ali,ništa naročito se nije desilo,stara Wintera je bila podjednako meka i tiha kao novi Adapto (možda čak i tiša).
Sada i zaljubljenik u Savu Adapto polako shvata da je posle 10,možda i 15 godina vreme da Adapto dobije naslednika i da malo napreduje (u početku je Adapto bio Good Year,a kasnije su tu šaru nasledili Debica i Sava,low cost brendovi GoodYear-a).
Od Adapta je jeftiniji samo Starfire AS2000-ko voli avanture neka ga proba.Sledeći po ceni je Kleber Quadraxer 2,skuplji 10-15% od odgovarajuće Adapto gume.Možda je to moj sledeći izbor,ako se do zime ne pojavi Adapto 2.

Loganovac

 :offtopic: Nije baš logično da u julu mesecu upoređuješ zimsku i all-season gumu. Verovatno bi zimi prednost bila na strani Wintere.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Uporedio sam,onako "odoka" samo bučnost i udobnost,to važi i leti i zimi.
Ne znam za Winteru,ali mene je Adapto 6 prethodnih zima provezao svuda,bez ikakvih problema.Jedino što na prednjim točkovima nikad nisu bile starije od 3 godine.Ako im se može nešto zameriti,to je ponašanje na velikim vrućinama,prvenstveno mislim da loše koče na vrelom asfaltu.
A sad,u poređenju sa Winterom vidim da nisu ni toliko tihe,ni toliko mekane,kako sam prvobitno imao utisak.