All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

Goran25

Da li se all season guma ponaša isto kao i zimska prilikom niskih temperatura? Da li je zimska guma predvidjena samo za sneg?

Ivan91

Ne ponasa se isto, i zimska guma nije predvidjena samo za sneg.
All season je kompromis, zimska guma je samo za odredjene temperature i sve uslove.

szs

@Goran25
Ko će ga znati šta oni trpaju u njih za vreme proizvodnje i kakve su stvarne karakteristike. Naročito za jedno 3-4 godine toplo-hladno-toplo-hladno. Tehnologija napreduje pa se nadam da znaju šta rade. Ja svakako nisam video da su manje elastične na hladnoći. Moj subjektivni osećaj da nema razlike na +20 i na -14 na suvom i da tu parira zimskoj. :ne:
Zimska guma naravno može i leti ali se troši brže i ima vozne karakteristike koje su ispod letnjih guma.
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Aleks

 All season gume su kao neki kompromis izmedju letnjih i zimskih guma. Ni tamo - ni ovamo! Zimska guma nije samo za sneg, njena upotreba se preporucuje kada dnevne temperature padnu ispod 8 step (ako se dobro secam) jer tada letnje gume postaju tvrde. Sa tim , i nizim, temperaturama obicno u paketu idu kisa, sneg, led i ostali lubrikanti sa kojima tvrde letnje gume i neodgovarajuca sara nikako ne funkcionisu bezbedno.

Goran25

Isto mišljenje delim sa članom Aleks, zato sam promenio Continental M+S sa zimskim BFGoodrich.

szs

@Goran25
Iskreno? Meni se smučilo da skidam-stavljam gume na svakih 6 meseci, plaćam montiranje, balansiranje, čuvanje. Ako koristiš gume kao ja u BG i ne ideš nigde gde nema grtalica, all season su sasvim ok naročito leti i u tom prelaznom periodu (od 7-8c). Za zakon su savršene jer imaju pahulju sa planinom i M+S tako da ne brinem ni o tome.
Svako bira kako mu treba i odgovara. Meni pasuje ovo a nekome ne  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

gromovnik

Ja sam za sada zadovoljan sa Michelin CC. Znam da bi zimske gume bile nešto bolje po snegu, ali i sa zimskim čovek mora da bude maksimalno oprezan, plus današnji automobili imaju ABS koji dosta pomaže.

Mogu da ih poredim samo sa Sava Eskimo, i jedino gde se razlikuju je kad skrećem po klizavom, hoće auto malo da prokliza ako ne okrećem volan dovoljno polako i ako ne smirim gas. Inače na smrznutom snegu pri parkiranju sam imao slična šlajfovanja sa obe gume.

Andrix

Citat: szs poslato 12.01.2017. - 15:55
@Goran25
Iskreno? Meni se smučilo da skidam-stavljam gume na svakih 6 meseci, plaćam montiranje, balansiranje, čuvanje. Ako koristiš gume kao ja u BG i ne ideš nigde gde nema grtalica, all season su sasvim ok naročito leti i u tom prelaznom periodu (od 7-8c).
kako su se pokazale po ovom snegu u BG, posto i ja tu gravitiram ?
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Citat: szs poslato 11.01.2017. - 21:04
Pošto do sada nije bilo prilike da se probaju nisam ni pisao o Michelin CrossClimate. Danas malo ozbiljniji (za BG) uslovi za probu pa evo..
Na ovom današnjem snegu veoma dobre. Moja lična ocena 9/10
Probane na skroz neočišćenoj ulici 12tog prioriteta sa pristojnim nagibom (Mahmuta Ibrahimpašića, Pašino brdo). Samo jedan trag sam video na snegu. Par dece sa sankama me je pogledalo onako začudjeno ali se nisam obazirao  :Smiley: :Smiley:
Izašao uz brdo, sa namernim zaustavljanjem par puta za probu kretanja po snegu, bez ikakvog napora ili proklizavanja ni za trenutak. U jednoj manjoj obližnjoj ulici sam našao čak i poveće parče leda od nekog curenja vode. Kakva prilika za probu  :supermen: Da kliza na ledu..kliza naravno ali i koči prilično dobro i drži pravac. Imam utisak da je to možda zasluga ABS+težina+guma nego samo guma pa zato i ocena 9 a ne 10.
Kako je ovakvo vreme u BG max 20tak dana...ja prezadovoljan ovim gumama za sada.
Možda i kratko poredjenje sa Winterom.. na vlažnom kolovozu ne vuče nos van krivine i koči bolje. Na suvom je neuporedivo tiša. Na snegu možda malo vara osećaj zbog različitih težina auta 1.4 i 1.5 ali MCC kreće bez mnogo obaziranja na vagu i pri malo bržem ulasku u krivinu bolje prati zamišljenu putanju nego W1.

Dakle, ne pratiš na času!  :kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

Citat: Goran25 poslato 12.01.2017. - 15:37
Isto mišljenje delim sa članom Aleks, zato sam promenio Continental M+S sa zimskim BFGoodrich.

Zašto si skinuo zimske gume i stavio druge zimske gume?
I drink to make other people more interesting.

Aleks

Mozda zato sto su all season M+S kao moje.
Ja sa ovakvom sarom nisam smeo da cekam led i sneg.

ajgor bejzik

Citat: Aleks poslato 14.01.2017. - 14:26
Mozda zato sto su all season M+S kao moje.
Ja sa ovakvom sarom nisam smeo da cekam led i sneg.
Ja sam prezadovoljan sa M+S Continental - cross contact. Bio sam skeptican, ali po snegu skroz dobro idu. Doduse , Novi Sad je ravan. E sad, bio sam i na Vencu da ga testiram i nema problema, osim bas kod vecih uspona. Medjutim, ako zivite u Uzicu - sigurno vam trebaju zimske, jer na jačim usponima neće da povuče (iskreno, na tom usponu gde sam ga testirao ni sa zimskim gumama nije islo bas sjano, ali su izvukle uspon uz napor  :respect:).
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Goran25

Sir Oliver
Kao što je napisao Aleks, u pitanju je All Season guma sa kojom sam prezadovoljan, ali je ipak bolje imati 100% zimsku gumu u ovom periodu.

Highlander



Vozio sam jutros, bez lanaca, na Continental Cross Contact m+s koje su presle skoro 34.000 km. Neociscen put, desetak centimetara suhog, prhkog snijega, ispod njega cisti led od par centimetara ... Kilometrima ... Skoro stalno nizbrdo ...
Polako ...



Za moje potrebe, ove gume su prva liga.
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Zoran

Svaka ti čast za video. Vratio si me u mladost. Drago mi je da si zadovoljan sa gumama.
Sam svoj gazda - vazda.