All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Naravno, jedva izbunarih taj clanak, modeli i dimenzije gume koji se ne proizvode i ne prodaju kod nas.

Za nas interesantan je test zimskog modela gume W200. 8.4 metara gori od prvoplasiranog pri kocenju na mokrom.

Mesto br. 1: 34.2m

Mesto br. 20: 38.9m

Starfire W200 (diskvalifikovan): 42.6m

http://www.autobild.de/bilder/winterreifen-test-2016-205-55-r-16-10816205.html#bild1
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

szs

Probao sam i ja da googlam ali test sa 235/45 R17 i Starfire AS2000 ne nadjoh. Baš bih da vidim real life test. Neću da grešim dušu možda su nešto poboljšali u odnosu na staru w200. Bilo bi super po toj ceni.
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

jasho

Citat: Keka poslato 17.11.2016. - 18:21
Naravno, jedva izbunarih taj clanak, modeli i dimenzije gume koji se ne proizvode i ne prodaju kod nas.

Za nas interesantan je test zimskog modela gume W200. 8.4 metara gori od prvoplasiranog pri kocenju na mokrom.

Mesto br. 1: 34.2m

Mesto br. 20: 38.9m

Starfire W200 (diskvalifikovan): 42.6m

http://www.autobild.de/bilder/winterreifen-test-2016-205-55-r-16-10816205.html#bild1


Zanimljivo je mesto br.16

Platz 16: Cooper WM-SA2+ • Stärken: ausgewogen sicheres Fahrverhalten auf Schnee und nasser Fahrbahn • Schwächen: verlängerte Trockenbremswege, erheblich reduzierte Laufleistung • Bremsweg nass (80 km/h): 36,1 Meter • Bremsweg Schnee (50 km/h): 27,3 Meter.

Stariji brat Starfire, mislim da se čak neki modeli rade u Kruševcu?!

silent

Da sad kupujem gume, uzeo bih ove Mišelin Cross Climate.

lovac

Citat: silent poslato 18.11.2016. - 20:44
Mišelin Cross Climate.

Ima li toga u CG i koliko košta?

szs

Pošto do sada nije bilo prilike da se probaju nisam ni pisao o Michelin CrossClimate. Danas malo ozbiljniji (za BG) uslovi za probu pa evo..
Na ovom današnjem snegu veoma dobre. Moja lična ocena 9/10
Probane na skroz neočišćenoj ulici 12tog prioriteta sa pristojnim nagibom (Mahmuta Ibrahimpašića, Pašino brdo). Samo jedan trag sam video na snegu. Par dece sa sankama me je pogledalo onako začudjeno ali se nisam obazirao  :Smiley: :Smiley:
Izašao uz brdo, sa namernim zaustavljanjem par puta za probu kretanja po snegu, bez ikakvog napora ili proklizavanja ni za trenutak. U jednoj manjoj obližnjoj ulici sam našao čak i poveće parče leda od nekog curenja vode. Kakva prilika za probu  :supermen: Da kliza na ledu..kliza naravno ali i koči prilično dobro i drži pravac. Imam utisak da je to možda zasluga ABS+težina+guma nego samo guma pa zato i ocena 9 a ne 10.
Kako je ovakvo vreme u BG max 20tak dana...ja prezadovoljan ovim gumama za sada.
Možda i kratko poredjenje sa Winterom.. na vlažnom kolovozu ne vuče nos van krivine i koči bolje. Na suvom je neuporedivo tiša. Na snegu možda malo vara osećaj zbog različitih težina auta 1.4 i 1.5 ali MCC kreće bez mnogo obaziranja na vagu i pri malo bržem ulasku u krivinu bolje prati zamišljenu putanju nego W1.
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

lovac

Videh pred praznike u jednoj prodavnici u HN: Sava adapto košta oko 60 €, a mišelin cc oko 100.
Mišelin, sa svojim čudnim Y šarama deluje ubedljivo, a sava adapto mi liči na blago modifikovanu letnju gumu .

szs

Malo preskupo? U SRB je prihvatljivija cena. Mene su koštale sa montažom oko 72-73e po kom. Vidim da je cena i dalje tu negde a možda i jeftinije.
Možda kad već dolaziš u SRB da ih ovde pazariš :ne:
Ako to ostaviš za sledeću sezonu možda se dotle pojave i kod nas Michelin CrossClimate + koja je zamenila ovu
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

acalisse

Ja sam prošlog četvrtka stavio Fulda MultiControl (205/55/16).
Apsolutno nemam nikakvu zamerku, odlično drže, kreću i koče.
4 komada sa montažom i 4 sigurnosna šrafa (40000 u kemoimpex-u)
http://www.kemoimpex.com/Gume/180/20555-R16-94V-MULTICONTROL.shtml/artikal=38905/partnerId=20709/magacinId=-1


Letnje odoše na doboš.

szs

@acalisse
Ako nemaš prevelike izlete na planine i snegom zatrpana područja, siguran sam da će te odlično služiti.  :to:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

acalisse

@szs
Ma jok, gradska vožnja.
Ali samo će vreme pokazati koliko mogu da traju. Sa mojim laganim stilom vožnje priželjkujem 3 do 4 godine da potraju.

saša61beograd

Fulda je novost među all season gumama.A sve je to GoodYear tehnologija,znači najbolja u all season segmentu.
Sve je veća ponuda i više brendova sa all season gumama.To znači dve stvari:
1.Kupci ih sve više traže,skepsa i nepoverenje polako nestaju.
2.Tehnologija guma napreduje.
Nešto mi se javlja da će u bliskoj budućnosti all season postati standard,a zimske i letnje kupovati samo retki.Barem u nižoj i srednjoj klasi automobila.
Moje Sava Adapto rade svoj posao,više ih i ne analiziram na svakoj klizavici i snegu.Gde sam naumio,tu sam prošao.Uspostavio sam šemu:svake druge godine,u jesen, dve nove na prednje točkove,prednje idu nazad,a zadnje u reciklažu.Taj režim me košta oko 6.500 godišnje.Može verovatno i jeftinije,ali ovako me ne boli glava,znak da uvek imam dobre gume i ne gledam prognozu.Ne smeta mi da u januaru bude 20 stepeni,niti da u julu padne sneg,meni je svejedno.

Loganovac

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AutoBild-All-Season-Tyre-Test.htm

Fulda Multicontrol ubedljivo najbolja na snegu! Dakle, kolega szs, ako nemaš prevelike izlete...  :Smiley:
Bez šale, samo je Fulda dobila osmicu na snegu, Michelin (tek) 6, a ipak je na čelu liste - ipak se sudi o gumama za sve sezone, dakle o kompromisnom rešenju. Gledajući ove ocene, rekao bih da je Fulda zimska guma koja dobro podnosi letnje uslove...  :D Ipak se izbrukala na mokrom - 4. S druge strane, iskreno me plaši ova Michelinova desetka za trajnost, imam ja takve njihove letnje plastikanere...  :doh:

P.S. klasić me preteče, ali ako... Da se nadovežem, i posle toliko godina sam zadovoljan svojim zimskim Fuldama KM3, ali će ipak sledeća kupovina definitivno biti all season. A tada ću one letnje Mišelinke dobro da udomim jer će verovatno imati šaru kao u radnji  :laugh1: Ima ljudi kojima ime znači, šara znači a za DOT nisu čuli  :kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

szs

@Loganovac :Smiley: :Smiley: :Smiley:
Naravno bre  :to: univerzalna guma je baš "tu i tamo dobra-tu i tamo loša". To odavno svi znamo.
CitatTest Summary
Best tyre for dry roads   Michelin CrossClimate
Best tyre for wet roads   Michelin CrossClimate
Best tyre for snow   Fulda MultiControl
The lowest fuel use   Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2
The most comfortable   Fulda MultiControl
The lowest wear   Michelin CrossClimate
The quietest tyre   Kleber Quadraxer 2
The best value tyre   Kleber Quadraxer 2
Meni ne treba bolje ja toliko snega vidim u BG da sneška ne napravim kako treba.  :Smiley:
Max 20 dana godišnje. :ne:  Kako vidim i kolega @acalisse ima isti slučaj. Kome treba više nek pazari zimske opanke.
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella