All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Zoki, a zašto pozadi jedan?

Highlander

I mene to zanima.
Mislim da je mnogo zaj...nije spustiti prikolicu tih 200m po ledu, nego SUV sa 4WD 26 km. Ili sam samo navikao, pa mi vise i ne izgleda tako strasno ?!  :ces:
Zorane, mozes li biti malo detaljniji ?
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Zoran

Taj put je jako opasan (prolazio sam 1976.- te godine). U takvim situacijama se lanci stavljaju na pogonsku osovinu, a na drugu samo jedan da u slučaju kočenja, vijuganja ili bočnog nagiba drži pravac.
Vozila koja imaju 4WD pogon pri kretanju nizbrdo naprijed dva a nazad jedan. Pri kretanju uzbrdo nazad dva a naprijed jedan. Pretpostavka je da se vozi po ledu a ako se vozi po dubokom snijegu onda lanci na sva 4 točka.
Sam svoj gazda - vazda.

Ivan91

Ne kontam logiku iza toga ? :/

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

ajgor bejzik

Hvala puno na komentaru! Uštedeo si mi "brdo" paraaaa, bar u naredne dve godine (ne kupujem ni felne ni gume, a ni senzore)! Sad nemam dilemu, vozim na all season i javljam utiske za mesec, dva ili već kad padne sneg!
Pozz
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Aleks

Ja sam ipak skinuo svoje all season gume, može se reći nove, i ipak montirao zimske gume. Jeste da poslednjih par godina zime i nisu neke zime ali ima dana kada je zimska guma baš potrebna tako da je ušteda gomile para za zimske gume diskutabilna. Naravno, uvek postoji varijanta gradskog prevoza i taksija tih kritičnih dana, mada bi meni lično to bila skupljija varijanta od kopleta zimskih guma.

Keka

Ukoliko ne postoji blokada diferencijala, montaza samo jednog lanca na pogonsku osovinu (ili osovinu koja treba da nosi glavni teret) je izlisno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

 :offtopic: Ja sam pisao o 3 lanca za uslove NJeguši - Kotor.
Sam svoj gazda - vazda.

jasho


saša61beograd

Vrlo zanimljiva vest.Cena je neverovatno povoljna i kao takva izaziva sumnju.Možda postane interesantno za jedno dve godine kad se čuju iskustva.
Jel se ta guma pravi u Kruševcu?

szs

Veoma zanimljiv način da se pohvali neka guma:
CitatPet vodećih brendova sa kojima je Starfire testiran su Nankang, Yokohama, Dunlop, Bridgestone i Michelin.
    Testiranje je podeljeno u četiri faze. Veličina guma izabrana za sve marke je 235/45 R17. Za merenje rezultata korišćena je high-tech oprema u test automobilu. Rezultat svakog testa je jasno istakao snagu i kvalitet Starfire gume protiv pet drugih brendova. Četiri testa koja su sprovedena: kočenje na mokrom, upravljivost na mokrom, kočenje na suvom i upravljivost na suvom. Performanse svakog pneumatika su od ključnog značaja u svakom testu, zato što svaki test ukazuje na stvarne životne scenarije na koje vozač može svakodnevno da naiđe. Starfire guma je na sva četiri testa imala izuzetan rezultat performansi. Rezultati testa iz kočenja na mokrom su jasan pokazatelj učinka Starfire-a. Sa Starfire gumama zaustavni put je za 8.82 m kraći od najgoreg. Ova udaljenost je ekvivalentna sa oko 2 dužine automobila. Ovi rezultati  jasno ukazuju na značaj koji ima američki konstruisan i testiran pneumatik, koji može da nadmaši pet vodećih brendova
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Andrix

Zašto nekad se ne porediti i sa najgorima....prvi u selu ili poslednji u gradu...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Nije problem napisati poredjenje, ali je izgleda problem objaviti kompletan test.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.