Čep gasa do čepa benzina- kako vam je izvedena instalacija

prethodna tema - sledeća tema

gav.sa

Čep gasa na mom Sanderu je stavljen sa desne strane branika. Boca je na mestu rezervnog točka. Pre 4 godine kada sam kupio kola i u servisu ugradio plin rekli su da po zakonu čep ne sme da se stavlja pored poklopca rezervoara za benzin. Kod drugog majstora, kada sam pre 2 dana bio na servisu plina, rekli su mi da ne stavljaju više čep na tom mestu (na braniku) jer nije po propisu! Mogu da mi prebace čep ispod poklopca rezervoara za gorivo jer je to po propisu!
E sad, ja hoću da prebacim čep na to mesto (ne zbog propisa nego zbog prljanja i lakšeg točenja).
Šta je potrebno da kažem majstorima, ovde sam pročitao da ne sme instalacija da ide pored amortizera, kuda da provuku cev.
I da li neko ima ideju šta da stavim na branik, na otvor gde mi je bio čep.

Veterinar

Ja sam tražio da čep bude na braniku, da ne buše lim. Na tvom mestu bih na braniku, na mestu gde je čep sada, ostavio - čep.

petar313

Kod mene je čep postavljen na branik sa desne strane.

Pre neki dan sam išao na onaj periodični pregled (Prošlo je tačno 5 godina i vreme mi je za registraciju. Ostavio sam samo 6000din.  :agr:). Nisu imali apsolutno nikakvih primedbi na insatalaciju. (Za te pare, koliko je koštala ugradnja na 0km, moralo je da bude tako, inače bih se nacrtao u servisu gde je ugrađen  :palica:)

Primetio sam da je kod novijih modela Dacia poklopac rezervoara znatno veći. Verovatno je jedan od razloga uvođenje auto-gasa i postavljnje čepova za obe vrste goriva na isto mesto.

Andrix

#18
Boca na slici mi deluje da je mnogo nagnuta na nazad, kod mog Logana je plast.krug sto pokriva plovak bio vislje podignut, a stajalo je u bocu propisanih 80 % od pune zapremine, takodje su i cevi iz boce bile sakrivene iza nje, blize naslonu sedista. A i po novom zakonu bih rekao da fale sipke na kojima bi stajala boca, teleskopi...ako neces da atestiras teraj...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Bojan

Kod mene u pitanju toroidna boca, a cep pored cepa za BMB. Nekako mi je tu djelovalo najlogicnije za postavku.
Majstori koji su ugradili bili su fleksibilni po tom pitanju, tako da klijent sam moze da bira polozaj cepa.

dejandelic

Meni je na proslom loganu cep bio pored cepa BMB i posle par godina rdja je napala to mesto gde je busen cep za TNG.Pre neki dan sam na novom loganu prilikom ugradnje TNG rekao da mi majstor stavi cep na branik koji je plastican i nece sigurno rdjati :-)1 i licno mislim da je to pogodnije mesto...

maestral5747

jedino što ružno izgleda ta bušotina na braniku

Veterinar

Ne, ako se ofarba u boju vozila. Na Stepveju je povoljno što je deo branika crne boje i čep je gotovo neprimetan.

slavko_bgd

Citat: maestral5747 poslato 29.11.2013. - 18:10
jedino što ružno izgleda ta bušotina na braniku

Mnogo manje ružno nego rupčaga od  korozije na limu.
Ljudi, nema tog servisa i te tehnologije koja može zaštititi od  korozije naknadno napravljen otvor na mestu na koje sa zadnjeg desnog točka stalno prska voda. Samo je pitanje vremena kada će se pojaviti rđa...

nebojsam

imam par pitanja u vezi ugradnje auto gasa u dacia logan 1.4mpi...

da li moze da se ugrade cevi tako da se sipa gas na istom mestu gde se sipa benzin?

Ovo pitam  iz razloga sigurnosti, ako se branik sece, a neko me udari otpozadi moze da slomi cevi za gas...

planiram da ugradim bocu rezervoar, jer se sedista ne spustaju, a u gepeku od 510l ima mesta ispod sedista...

da li je bolje da ugradim bocu rezervoar ili tocak rezervoar?

Hvala unapred, Pozdrav svima, Nebojsa

staracstol

Ja sam imao tako na Suzi SX4GS. Dobijes i neku pecurkicu koju zavrnes pre punjenja.

Keka

Citat: nebojsam poslato 22.04.2014. - 12:44
Ovo pitam  iz razloga sigurnosti, ako se branik sece, a neko me udari otpozadi moze da slomi cevi za gas...
da li je bolje da ugradim bocu rezervoar ili tocak rezervoar?

Bez obzira gde je cev za utakanje (i istakanje) gasa, ventil sprecava naglo isticanje u slucaju havarije.

Koji vid rezervoara-zavisi od zelje i potrebe. Za bojler trebaju teleskopi, a za teleskope je potrebno busenje koseva. Tocak boca ima manji kapacitet, a ostane rezervni tocak da se voza po prtljazniku.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


samsung

Kod mene je cep za utakanje plina pored cepa za benzin. To je odlicno resenje ali je veliki problem mogucnost pojave rdje na tom mestu.Ja sam to mesto gde je buseno zastitio cink sprejom pa potom sivom bojom a odgore a pogotovo sa unutrasnje strane nabacao dekalamit masti....videcemo sta ce biti ali cinjenica je da so i voda sa tocka se direktno baca na to mesto i rdje ce sigurno biti...




Bocu sam stavio na mesto rezervnog tocka a copavac od golfa trojke (prethodno centralna rupa prosirena na 60,2mm) montirao i ucvrstio na pregradni lim iza zadnjeg sedista koristeci onaj plasticni vijak koji je drzao tocak na svom mestu.

pozdrav iz St.Pazove

Aleksabgd

Posto mi ovih dan sledi ugradnja plinskog uredjaja imam dilemu da li busiti branik ili staviti cep pored  postojeceg za benzin.

Kako se drzi lim na tom mestu kod vas koji ste se odlucili da stavite utikac pored postojeceg cepa za benzin?

kiconix