Čep gasa do čepa benzina- kako vam je izvedena instalacija

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Na zahtev kolege mrsp i radi rešavanja njegovog problema prilažem sledeće  :friends:  :ziveli:

mrsp

Hvala jasho to me je zanimalo.Videću da slikam kod mene pa da vidiš gde su ljudi provukli  :fiju:.Samo pamet da ti stane :doh:
Tako da ću ja kod mene morati da prepravljam odnosno majstori koji su namestili :ranting:

Samo kod mene je boca u gepeku ali može da se sprovede na sličan način.Pored amortizera do čepa.
Videćemo šta će majstori da kažu  :wink:

jasho

Slikaj bocu, baš me zanima koliko ti je zauzelo prostora u gepeku.

Keka

Citat: mrsp poslato 04.04.2012. - 08:12
Samo kod mene je boca u gepeku ali može da se sprovede na sličan način.Pored amortizera do čepa.
Videćemo šta će majstori da kažu  :wink:

Zakon kaze da ne moze pored amortizera, tj. ne dopusta da instalacija prolazi kroz luk blatobrana. Mora kroz pod.

Citat: jasho poslato 04.04.2012. - 08:33
Slikaj bocu, baš me zanima koliko ti je zauzelo prostora u gepeku.

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=68.msg714#msg714
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

 :wave: Vidjeh ove tvoje slike ranije Keka, kako je kod tebe uaređeno, ali mrsp ima sandera i gepek je malo drugačiji, i to me zanima koliko mu prostora oduzima boca  :ziveli:

Keka

Ne vidim ni jedan dobar razlog zasto je u vozilo sa 5 vrata, zadnjim sedistem na preklapanje i tockom ispod poda boca ugradjena u gepek.  :ne:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mrsp

Ajde da ne raspravljamo što je i zbog čega ko uradio drugačije od nekog drugog.Svako ima svoje neke razloge za to.Koliko god to nekom bilo bez veze. :c0:
Ali da se vratim na temu. Evo kako je kod mene odrađen čep i cevi kudasu provučene



Ne sviđa mi se što mi je koruba izdignuta jer sad još više nema efekta što stoji tu  :ces:


Evo ovde se malo bolje vidi kuda je provučena cev kroz korubu



I evo kuda prolazi kod rezervnog točka, odnosna točak naleže na cev i pritiska je uz školjku i samim tim se urezuje i u točak.


Neznam zašto ne može da prođe cev pored cevi za gorivo pa sve do čepa za nalivanje



Uzgred evo i boce kako izgleda kod mene u gepeku da se odužim jashi


jasho

Pa i ne izgleda toliko loše kao što sam mislio :ces:, faktički ubačena u ugao ispod zadnjih sedišta, ok, mada je meni ipak nekako bolje na mestu rezervnog točka!  :ziveli:

Loganovac

Bojim se da ova boca nije ugrađena po propisu - mora da ima cevni nosač umesto proste fiksacije šelnama za pod gepeka. Uostalom, razmislite koliki rizik predstavlja bojlerčina od sto kila iza leđa putnika pri čeonom sudaru... Ove trake to ne bi izdržale.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

A rezervna guma, sto se oslanja na cev?  Iskren da budem, sada kad vidim slike, nekako mi deluje sloserski uradjeno, nikada se ne bi odlucio za ugradnju plina.  :ne:

mrsp

Loganovac - baš sam pitao da li mora po novom da se postavi boca na cevni nosač i rekli su mi da ne mora  :ne:
                 A što se tiče čeonog udara ne daj bože da ga bude jer pri toj sili koja treba da otkine ove  šelne pitanje je kave pi posledice bile pre toga.

jasho - Ima sasvim dovoljno mesta i ako sam  mislio da će biti  manje  :to:
         
žac - sve se da ispraviti nemoj da si pesimista skupićeš i ti pare za plin pa ću onda da te vidim  :whistling: :crazy:

Keka

Loganovac je u pravu-ova boca, a boga mi i instalacija, nisu postavljeni po propisu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mrsp

 :offtopic:
Pa ne znam dali jeu pravu jer po ovome može i ovako jer nij u kontaktu sa drugim metalnim delovima.
A instalicaija se i meni ne sviđa kako izgleda i to i ja planiram da reklamiram :dobro:

Keka

Aman, ne znam sta nije jasno i sta je moze a i ne mora bit' kad lepo pise "Cilindricni rezervoar mora da bude ucvrscen iskljucivo pomocu namenskih nosaca".

To su teleskopi ili kolevka. Kraj price.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mrsp