Da li nam treba čipovanje?

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Odlicno ubrzanje, s obzirom da nema 16 v. Cekaj, sta bi hteo? Sekund brze do 100? Uzivaj u voznji do Tare. Bez turbine neces osetiti znacajnu razliku, ubedjen sam.

Lazar@

Kekino auto ima bolji zvuk  :D  :ces:
Ajd neka neko sad snimi kako ide DCI da uporedimo.Ja ne mogu crkla mi memorijska na fotoaparat a telefon ima krs kameru  :lau:

Veterinar

Zeleo sam danas da snimim kako ubrzanje izgleda kod 1.5 dci, od 65 ks, ali nije radio fotoaparat. Napisacu ovo, kao odgovor na prethodne postove, ali se nadam da cemo se nakon toga vratiti na chip tuning. Neka ovi podaci i objavljeni snimci budu osnov, kako bismo videli razliku kada neko objavi snimak nakon cipovanja.
Nekoliko puta sam kretao danas, imao sam na raspolaganju štopericu i ravnu deonicu van grada, ali nisam zeleo preterivati sa konacnom brzinom. Ceoni vetar je danas bio relativno jak, pa ga mogu smatrati znacajnim, ali idealne uslove necu pronaci, pa cu napisati rezultate.
Mada u poslednje vreme malo vise gazim pedalu gasa nego inace, nisam zeleo ici u suvise visoke obrtaje. Jednostavno, vozio sam onako kako bih bio u stanju duze vreme voziti u saobracaju, a uzeo sam u obzir i cinjenicu da je auto presao 160000 km.

Znam da to nije 100 km/h, ubrzavao sam do 100 po brzinomeru. Nisam se hteo igrati sa policijom nekoliko dana nakon reparacije dizni i registracije auta.

0-100, menjao sam brzine na 3000 o/min (u cetvrtom stepenu prenosa je tacno na 3000 obrtaja pri 100 km/h po brzinomeru), izmereno vreme bilo je 17,63.
0-100, brzine sam menjao na 3300 o/min, izmereno vreme bilo je 15,2.

U oba slucaja izmereno vreme je prosek dva izastopna merenja. Izmerena vremena se nisu znacajno razlikovala (oko 0,3 s), a nisam hteo da silujem auto vise od ovoga.
  Drugo vreme se ne cini odlicnim, pogotovo sto se ne radi o 100 km/h po GPS-u, ali ako se uzme u obzir predjena kilometraza, vetar, mogucnost da se motor jace zavrti, kao i subjektivni osecaj koji imam, verujem da bi ubrzanje do 100 km/h moglo biti cak i do 2 sec bolje od onoga koje se nalazi u prospektima. Meni licno jace od ovoga ne treba.  :wave:

Lazar@

jbm li ga meni zeza fotoaparat a htio sam da snimim.Slike pravim normalno,krenem da snimam prvih 10s normalno posle toga pocne da kida i da koci klip  :ljut:

Dachaa


Evo jedan snimak od pre nekoliko dana,nisam merio koliko od 0-100,samo sam snimao onako.
Moze jos bolje..
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Keka

#21
Koliko sam namerio iz snimka, vreme je oko 12 sekundi, sto je mnogo manje nego sto fabrika deklarise za 1.5 dCi 75 KS  :conf:. I auto je mnogo tisi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Citat: Keka poslato 03.04.2012. - 12:06
...vreme je oko 12 sekundi, sto je mnogo manje nego sto fabrika deklarise za 1.5 dCi 75 KS  :conf:.

65 ks.  :nami:   Pre nekoliko dana sam pisao da mislim da auto ubrzava bar 2 s bolje nego sto je deklarisano.

Necemo ici u off topic, ali moram napisati da je majstor koji mi je reparirao dizne najdobronamernije sugerisao da u rezervoaru uvek imam preko 1/3 rezervoara...

Dachaa

Evo od mene jos jedan snimak,nisam merio bas tacno ali odprilike 11sec.
Nije los Logisa.  :dance:

Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Keka

Jos malo pa ce dizelka ici kao turbo benzinac od 100 KS  :conf:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

 :) , a još ima "lufta" u obrtajima. Opet se vraćamo na temu i opet moram konstatovati da je slabašni 1.5 dci moćan u dovoljnoj meri da mu čipovanje nije preko potrebno. Opet, gušti su gušti.

Keka

Moram da iznesem sumnju zato sto dizelki od 55 KS treba oko 20 sekundi do 100 km/h.

Ili su klocne ili su podaci pogresno deklarisani (iz ko zna kojih razloga).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dachaa

Ko ne veruje nek dodje da ga provozam uveri ce se licno.Nemam nijedan razlog da lazem ili nesto slicno  :wave:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

staracstol

"dizelki od 55 KS"? Koji je to motor? Koji je to auto?

DrJekyll

Sad ste me naložili k'o mladog majmuna....sad moram i ja da cimam 1.4 (nije bilo do sada :c: ) i da usnimim sve to.

BTW
Ovoj temi treba promeniti ime u "Od 0-120"  :too: ......ili dodati :to:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...