Da li nam treba čipovanje?

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Čisto da udarimo kontru "čiperima"  :crazy: , ovo je mesto gde ćemo da predstavimo performanse svojih nečipovanih vozila.
Odmah da kažem, nisam zadovoljan ovim što sam snimio, ali kad budem navežbao tehniku - snimiću opet.

Dakle, večeras se vraćam s puta i setim se šta sam obećao. Stanem, izvadim fotoaparat i snimim start od 0 do 120km/h (po cajgeru). Toliko je nezgodno da levom rukom držim volan i fotoaparat (koji mi zaklanja obrtomer  :ranting:) da bi desnom menjao brzine. Bio sam prilično nežan sa menjačem i tu sam izgubio nekoliko desetinki - izmerio sam sa snimka 10.5 sec od 0 do 100 i 15 sec do 120km/h. Nisam mogao da se skoncentrišem, ali da ide sandžama - ide. Biće bolje kad navežbam...

Da, na kraju snimka se može videti da ide na TNG.



Ima tu jedna interesantna stvar - obratite pažnju kako kazaljka obrtomera u trećoj brzini padne sa 5250 na 5000 obrtaja pa nastavi dalje! Preporučujem da pogledate u max.rezoluciji.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

A kol'ko ima konja u fabrickom izdanju?

zac

#2
Bogami si ga dobro sprzio  :hihi1:  , to vam pricam, sta ce vam tuning, kada i ovako Logani idu k`o nevreme.  :woo-hoo:

PS. Ono sa kazaljkom, kao da je obrtomer zabagovao u momentu.

Loganovac

Citat: PPejic poslato 20.03.2012. - 20:52
A kol'ko ima konja u fabrickom izdanju?

Pitanje je koliko košta. Manje od dizelke.  :kava:

Zabagovao jeste, očigledno, ama zašto?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Malo si ga preforsiro.  :whistling:

Salim se, odakle on uzima signal? Ako je sa senzora radilice, mozda ti je senzor zaprljan pa "preskoci" na vecim obrtajima.  :ces:

DarioGTI

K4M je jedno veliko zlo  :too: :respect: Al' neka si protjerao zmaja!  :lux:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

#6
Kazem ja da mi auto ide kao slina.

Ako sam dobro namerio sa snimka, 12s do 100 km/h i 18s do 120 km/h.  :banghead:

Malo se trese, to je zbog nase odlicne nove trake auto-puta od Bg prema NS.

Testirano na TNG. Auto presao ~137.000 km. E sad, da li da ga chipnem, kod ovih sto se meni svidjaju dobije se 100 KS i 146 Nm, a kosta 150 veverica.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Ako imas te veverice, probaj.
Mislim da bi cipovanjem i remapiranjem dobio nesto sasvim novo.

Keka

#8
Umesto da mi kazes "pa dobro, to i nije tako lose, Loganovac ipak ima 16V", ti mi istera 150 veverica.....Plus sto bih ja i Dyno test uradio a to kosta jos 50 zivotinjki. Dodatno komplikuje stvar sto mora da se radi ponovo podesavanje i uredjaja za TNG.

Edit: poslao sam upit na mail, pa da vidimo sta nude i po kojoj ceni, mada mi se vise svidja ideja da za te novce odem nedelju-dve na Taru.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Pa dobro, to i nije tako lose, Loganovac ipak ima 16V.

saša61beograd

Max.snaga i max.obrtni moment je jedno.Drugo,još važnije je razvoj (krivulja) snage i obrtnog momenta.
A da bi chipovanje bilo kompletno,obavezno na kola nalepiti neku "turbo racing" ili sličnu nalepnicu (neku sa rečima "ultra","ultimate" "mega" i sl.

zac

Keko i ja mislim da nije lose, Loganovcev je ipak 16V.   :laugh1:

Mislim da bi trebao samo malo "razgaziti" auto i to na benzin, da malo sagori naslage, bar nekih stotinak km..  :D A i nije lose da proveris kompresiju, mozda ventili ne zatvaraju kako treba, za 137 000km na TNG, mozda su malo nagorela sedista.  :ces:
Chip-tuning ti ne preporucujem... eto ustedesmo ti 150 evara.

Zoran

Možda bi bilo bolje staviti glavu 16V nego bacati pare na čipovanje  :kava:.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

@ Zac: Koje naslage, vozim na gas, motor mi je cist kao decija guza.

@ Zoran: Glava od 16V sa ECU od 8V.....to ce raditi kao tvoje traktorce.  :bonk:

Vidim da me vi ovde zajednicki  :mojeovce:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

 :-)1  Gresis, ja nisam imao tu nameru, samo sam mislio da ti je mozda motor "ulenjen", a i napisao sam ti da nije lose proveriti zaptivenost ventila (kompresiju), bas zbog voznje na TNG.