Problemi sa sistemom za TNG

prethodna tema - sledeća tema

kiconix


casper81

postovanje kolege forumasi   :respect:


elem vozim logana 1.6 MPI sa ugradjenim landirenzo omegas sistemom, presao sam 90000 km od toga jedno 75000 na gas. Radjen redovan servis kako na benzin tako i na gasu.
Imao sam problem sa diznom na gasu i obisao tonu majstora i ovlastenih i neovlastenih servisa i na kraju sam sam ustanovio problem. Motor mi je pri radu na gas frfljao i nije radio ravnomerno obrtaji izmedju 650 i 850 kad dam gas on probije i radi kako treba. Na dijagnostici sve OK i da skratim pricu jedna dizna nije radila kako treba a nije skroz crkla pa ju je dijagnostika prepoznavala kao ispravnu, problem resen zamenom iste. A kvara sam otkrio tako sto sam skidao kablove sa svecica i slusao rad motora.

Sve je to trajalo i radilo do juce kad je u toku voznje poceo da pisti uredjaj u kabini kao da je nestalo gasa a boca puna

Odem ja u servis i na dijagnostici pokaze ERROR na senzoru pritiska gasa koji kosta 80 evra  :ha: dovodno crevo mi je bilo malo presavijeno i majstor ga zameni i kaze da je mozda samo to bio problem, palimo auto i isto se desava radi na benz kad se prebaci na plin radi dve sekunde i pocne da pisti i vrati na benzin.

E sad da bi bili sigurni da je senzor skidamo stari i stavljamo novi, kaci dijagnostiku, palimo auto i sve OK. Odlazimo na probnu voznju za svaki slucaj i sve radi kako treba (ustanovljeno da je kvar senzor pritiska)
posto nisam imao 80 evra za deo + 20 evra za kacenje dijagnostike ja kazem da vrati stari senzor i da cu dok ne skupim pare voziti na benzin.  :ne:

podjem kuci i aj reko da probam da prebacim na gas  :hall:
prebaci bez problema i radi  :hm: vozio se juce popodne i dnas dosao na posao sve OK

interesuje me da li je neko mozda imao problem sa senzorom pritiska gasa i da li ce ovo da potraje ili ce da crkne za dva dana opet i naravno da li je realna cena 80 evra i jel bolje uzeti BOSCH ili LANDIRENZO



Loganovac

Meni liči da je bio zaprljan pa je "pročepio". 80 EUR? Sramota!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

#63
Landi, BRC $$$ :mojeovce:

Mozda moze da se stavi od nekog drugog proizvodjaca. Ne znam za Landi da li je senzor na railu, isparivacu ili na crevu.

Zovi Union Karic pa pitaj za cenu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


casper81

senzor je na reilu posle cetvrte dizne i ja se nadam da je samo bio zacepio jer 80 evra  :-)1

Mandrak

Imao sam ja problem sa crkavanjem dotičnog senzora. No, pošto je uređaj u garanciji nisam ništa platio.
Slavko reče da taj senzor retko crkava; kod mene je ugrađen Bošov.

Branislav-NIŠ

Pomagajte drugovi   .....

Danas mi je zapistao kompjuter za plin....ispraznila se boca.
Svratio sam na prvu nisovu pumpu i trazio da mi napune bocu.
Ugradjena mi je boca umesto rezervnog tocka ispod auta.
Po specifikaciji boce pise da je zapremina 51 litar a da je maksimalno punjenje 80%-40,80 litra.
Na pumpi su mi sipali 50,83 litra,ventil nije odreagovao,tandrkanje se nije culo.

Vase misljenje molim...

Dali sa sistemom nesto nije u redu ili su na pumpi veliki lopovi...? Dali je ovo moguce ...?

Keka

Procitaj temu od pocetka, sve ce ti se samo kazati.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Branislav-NIŠ

Hvala kolezi,ja za sad tu nebi nista dir'o.

kiconix

Ništa i ne diraj.
Vozi i uzivaj, samo na kraju proveri kilometražu.
Logično je da će biti veća, ako ne, kraduckanje.

ppejic

Bio bih srecan kada bi mi u bocu stalo i 80%. Na 100% se opet ne bih bunio, tj znao bih da im kazem kada je dosta.

Boka

Imam komsiju koji (nije clan foruma) ima Logana 2005g 1.4 sa BRC plinom i sa kojim je presao do sada 139000km. Auto je poceo da se gasi na plin, ako ga ugasi na plin sutradan verglanje do nesvesti. Posetili smo Auto gas servis u Leskovcu gde je i potvrdjena nasa sumnja na isparivac. Stavljen je novi isparivac (reduktor) Zavoli sa cenom od 80e + 10e za ruke, i koji po recima majstor odlicno drzi pritisak. Auto prikacen na dijagnostiku i jedini parametar koji su podesili je da malo ranije prebaci na plin. Znaci, nije bilo nikakve budzevine , vrlo brzo izvrsena zamena i Logan fercera. Garancija na isparivac 2 godine.

Loganovac

A atest - menjan je isparivač i stari atest više ne važi? Drugo je pitanje da li će to neko primetiti ili ne. Nemam ništa protiv Zavolija, štaviše imao sam više puta priliku da se uverim u kvalitet, ali mislim da je za te pare mogao da servisira svoj isparivač i da bude miran i legalan.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boka

Zavoli je namesten na istom mestu gde je i bio BRC iparivac , a otprilike je i iste velicine. Mogao je i Tomazeto isparivac da se stavi ali je on prevelik tako da bi se tesko namestio u tesan i uzan prostor gde je stajao BRC. Za BRC isparivac je cena bila u drugom servisu 140e komplet sa ugradnjom.
Kao sto sam i napisao , auto je od komsije i on je tako odlucio  :ne:  , a ja izneo na forum.

Loganovac

Nisam mislio na kupovinu novog isparivača nego na servisiranje starog.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.