Problemi sa sistemom za TNG

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

#45
Danas sam posetio Eko Luka servis u Beogradu.

Ponovo se javlja zvuk iz isparivaca, uz istovremeno VIBRIRANJE poda u predelu nogu vozaca. Servis u Nišu mi je rekao da sam PRVI koji se javio sa takvim problemom i da oni ne znaju kako da mi pomognu. Kako sam igrom slucaja imao poslova u Beogradu, uputili su me tamo i najavili moj dolazak. Profesionalno nema sta zameriti.

U Beogradu, ljubazni serviser mi je objasnio da to nije nikakav problem i da se to dogadja kod citiram: "skoro svakog drugog isprivaca" i da se to cuje "strujanje plina". Da, cak i vibriranje poda i levog krila na koje sam se požalio se smatra NORMALNIM!
Pretpostavljam da misli na LANDIRENCO isparivace, jer kod kolega koji koriste plinske uredjaje raznih "nekvalitetnih" i nepoznatih brendova se niko ne žali na takvu pojavu

Znaci, ako vam se iz isparivaca cuje zvuk kao "struganje propale biksne" uz istovremeno vibriranje poda i prednjeg levog krila automobila, nemojte se brinuti, ne morate ici ni u servis, vec slobodno nastavite sa upotrebom sistema, pa makar putovali do Atine i nazad! To se cuje "protok" plina.



zac

Uzas  :nocomment: 

Pejo, sto se ne javi kada si vec dolazio u Bgd?  :bonk:

Loganovac

 :banghead:

Da vidimo šta će Slavko da kaže na ovo...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

U medjuvremenu sam kontaktirao Slavka, razmenili par mailova, ima jos jedan slican slucaj Stepway-a simptomi se poklapaju, stim sto su moji izrazeniji. Do kraja nedelje kazu resavaju taj slucaj pa ce i mene.

Loganovac

Šta ima da rešavaju kad je to normalno i javlja se kod "skoro svakog drugog isparivača"?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Zahvaljujuci Slavku, problem je konacno resen.

Kada se isparivac propisno zagreje na radnu temerpaturu ne ispusta vise zuke i ne vibrira pod automobila. Barem dva dana koliko testiram.

Sta su u servisu radili nemam pojma, nesto su petljali oko isparivaca.

kiconix

Citat: PPejic poslato 23.07.2012. - 22:54
Danas sam posetio Eko Luka servis u Beogradu.

U Beogradu, ljubazni serviser mi je objasnio da to nije nikakav problem i da se to dogadja kod citiram: "skoro svakog drugog isprivaca" i da se to cuje "strujanje plina". Da, cak i vibriranje poda i levog krila na koje sam se požalio se smatra NORMALNIM!
Pretpostavljam da misli na LANDIRENCO isparivace, jer kod kolega koji koriste plinske uredjaje raznih "nekvalitetnih" i nepoznatih brendova se niko ne žali na takvu pojavu

Znaci, ako vam se iz isparivaca cuje zvuk kao "struganje propale biksne" uz istovremeno vibriranje poda i prednjeg levog krila automobila, nemojte se brinuti, ne morate ici ni u servis, vec slobodno nastavite sa upotrebom sistema, pa makar putovali do Atine i nazad! To se cuje "protok" plina.

To je taj isti Slavko.  :banghead:

bmiillan

Citat: kiconix poslato 03.08.2012. - 23:07
To je taj isti Slavko.  :banghead:

ocigledno mu nije bio dan  :Smiley:. sto ga naravno ne opravdava.

problem koji je opisan moze da se javi kada se zvuk membrane prenese preko nosaca reduktora na
karoseriju (prosto za neverovati koliko jak zvuk moze da bude). zavisi i od samog isparivaca (iz iste
serije jedan pravi problem drugi ne), i od nacina montaze.
lako se resava.
nemoj na silu uzmi veci cekic

kiconix

Ma meni je to jasno, samo ovakav odnos je za svaku osudu.
Covek je dosao iz Nisa po dogovoru.
Ispratili ga onakvom konstatacijom da bi posle rekli da je to resivo.

slavko_bgd

Citat: kiconix poslato 03.08.2012. - 23:07
To je taj isti Slavko.  :banghead:

Citat: bmiillan poslato 04.08.2012. - 09:52
ocigledno mu nije bio dan  :Smiley:. sto ga naravno ne opravdava.

Replika (2:00 minuta):

-Taj isti Slavko nije "ljubazni serviser" niti je davao bilo kakve izjave koje PPejic navodi.
-Slavko je, ispred svoje firme "EKOLUKA-KEY d.o.o" (uvoznik Landirenzo za RS) i u saradnji sa kolegama iz servisa "Rtanj-Komerc" (ovlašćen servis za Dacia vozila) iz Niša samo malo učestvovao u rešavanju prijavljenog problema, što mu je inače posao, i ništa više od toga.
-Lično, drago mi je da je to "uuuuUUUUuuuuUUUUUuuuu" nestalo i da se PPejić vozi kao zmaj.

Veliki pozdrav svima!




kiconix

Svako postovanje, samo je ostao gorki ukus za coveka koji je presao 240 km da bi resio problem.
Otpracen je kao vrana iz servisa sa konstatacijom da je sve ok.
Na kraju greska ispravljena (koja nije postojala).
Ipak ostaje malo gorcine.

bmiillan

#56
Citat: slavko_bgd poslato 05.08.2012. - 09:09

što mu je inače posao, i ništa više od toga.
-Lično, drago mi je da je to "uuuuUUUUuuuuUUUUUuuuu" nestalo


replika 1:00 minut:

- ako ti je to samo posao i nista vise od toga ne vidim zasto bi ti licno bilo drago sto problema vise nema.

posle ovakvog izlaganja kad ppejic malo razmisli problem nije ni postojao
nemoj na silu uzmi veci cekic

Veterinar

Nema potrebe da se zateže... I meni je drago što nema "uuuUUUuuuu...", a to mi nije čak ni posao.

bmiillan


ma ne zatezemo samo caskamo, slavko je bio malo kontradiktoran u izjavama
vise se osvrcemo na odnos prema musteriji koja ima problem, a neko pokusava
da ga uveri da problem ne postoji, a i ako nepostoji bice mu resen. eto ucinili su
mu. bolje da procitaju ugovor i garanciju i koje su obaveze prodavca i servisera.
nije mi zameriti bio sam malo u sloveniji pa sam se deformisao  :Smiley:

i meni je drago da kolege sa foruma a i sire nemaju problema sa vozilima
nemoj na silu uzmi veci cekic

jasho

Citat: PPejic poslato 03.08.2012. - 22:20
Zahvaljujuci Slavku, problem je konacno resen.

Mislim da je ovo suština čitave priče, dok se Slavko nije uključio problem je postojao, po njegovom uključenju rešavanje istog, problem nestaje...